• FERIE ZIMOWE

• Ferie zimowe od 4 do 17 stycznia 2021 r. – rozporządzenie podpisane

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Minister Edukacji i Nauki podpisał  27 listopada br. stosowne rozporządzenie w tej sprawie.

Przyjęte rozwiązanie dotyczące tegorocznych ferii, zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów, ma na celu istotnie zmniejszenie mobilności uczniów i ich rodzin w następnych kilkunastu tygodniach. To działanie, dzięki któremu będzie można znacząco wpłynąć na rozprzestrzenianie się COVID -19.

Więcej informacji na stronie internetowej MEN- https://www.gov.pl/web/edukacja/nowy-termin-ferii-zimowych

• Dzień Pluszowego Misia

• Miś! Miękki, miły, ciepły, do przytulania. Miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. Nie mogło zabraknąć w kalendarzu jego święta. Obchodzimy je 25 listopada. Mimo zdalnego nauczania drugoklasiści nie zapomnieli o swoich uroczych przytulankach. Oto one!

• Dzień Kredki

• Dzieci z grupy 3,4- latków obchodziły dziś Dzień Kredki, jednokolorowym strojom towarzyszyły zabawy matematyczne, oczywiście dzieci utrwalały również kolory, układały różne wzory, nie mogło zabraknąć piosenki "Kolorowe kredki ".

• DLA ZDROWIA

•  Tak właśnie dzieci z grupy 3,4-latków rozpoczęły swój zdrowy i sportowy tydzień! Każdego dnia realizowane były zaplanowane działania mające na celu promowanie zdrowego odżywiania oraz wyzwalanie aktywności fizycznej. Dzieci podczas tego tygodnia robiły szaszłyki, a także mus owocowy. Omawialiśmy piramidę zdrowego odżywiania, dzieci dzieliły produkty na zdrowe oraz te, które należy ograniczać, wykonywały prace plastyczną metodą " rosnącej farby. Nie mogło zabraknąć oczywiście aktywności fizycznej w sali oraz na świeżym powietrzu. Dzieci z zachwytem wykonywały każde działanie.

• Dzień Zdrowego Jedzenia

• 8 listopada obchodzony jest DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA. Uczniowie klasy IV wspólnie z rodzicami przygotowali pyszne i zdrowe przekąski. Celem tego dnia było promowanie zdrowego jedzenia oraz dobrych nawyków żywieniowych.

• Piątkowe eksperymenty

• Na pewno każdy z Was bawił się w dzieciństwie JOJO i doskonale wie, co to za zabawka. My również dzisiaj stworzyliśmy jojo, jednak było to " chemiczne jojo" .

Do tego eksperymentu wykorzystaliśmy sodę, ocet, olej i strzykawki. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że dzięki połączeniu bibuły z octem możemy uzyskać barwiniki! Młodzi naukowcy sprawdzali zapach i barwę wszystkich wykorzystywanych produktów, a następnie wsypywali sodę do dzbanka i wlewali olej. Po wszystkich przygotowaniach przyszedł czas na niesamowity efekt, który powstał dzięki połączeniu naszych barwników za pomocą strzykawki z resztą składników znajdujących się w dzbanku.

To było naprawdę wielkie WOOOOW !!

Zachęcamy do obejrzenia efektów uchwyconych na zdjęciach.

• Dzień postaci z bajek

• Garstka fantazji, szczypta radości, niech grupa 5,6- latków w krainie baśni zagości!

Tym hasłem przedszkolaki rozpoczęły swój czwartkowy dzień. Nie bez powodu, ponieważ dzisiaj świętowaliśmy "DZIEŃ POSTACI Z BAJEK". To wyjątkowa okazja, aby przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość. Dla wielu dzieci bohaterowie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi lub wzorami do naśladowania.

Aby rozpocząć tę niesamowitą podróż, dzieci z grupy 5-6 latków musiały wypić czarodziejski napój, a następnie wyruszyły bajkowym pociągiem odkrywać nowe przygody! Bawiliśmy się magicznym jabłkiem, po którym robiliśmy się wyjątkowo senni, rozwiązywaliśmy bajkowe i wodne zagadki, niczym Kopciuszek oddzielaliśmy fasolę od kaszy, odgadywaliśmy postacie ukryte w kleistej czarodziejskiej mazi, a także wykonaliśmy prace plastyczne związane z różnymi bajkami.

Na zakończenie otrzymaliśmy dyplomy za udział we wspólnych zabawach. To był naprawdę magiczny dzień!