Nawigacja

Piątek 19.01.2018

Mapa

 • " TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ " - Otwarcie siłowni.

       W dniu 27 października 2017r. w naszej miejscowości odbyło się uroczyste otwarcie nowej inwestycji - siłowni zewnętrznej, pozyskanej w ramach GRANTU SOŁECKIEGO " TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ " 

                  Ze względu na złe warunki atmosferyczne festyn i zawody odbywały się w Szkole Podstawowej w Błoniu.
  Uczestnicy festynu, zawodów, mieszkańcy, zaproszeni goście, poznali kulturę, tradycję i folklor naszego regionu.
  Zawody, festyn promowały zdrowy styl, stały się doskonałą okazją do integracji mieszkańców. 
  Podczas spotkań integracyjnych uczestnicy promowali zdrową żywność, przygotowaną przez gospodynie z Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Błoniu

  .  

 • Kino

  24.10.2017

  Dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Kina Górnik w Łęczycy
  na bajkę pt. "EMOTKI".

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  20.09.2017

  Dziś odbyła się prezentacja kondydatów ubiegających się o stanowisko przewodniczącego SU.

  Wybory już w piatek.

  Czekamy z niecierpliwością na wyniki.  :)

   

   

 • Jesienny spacer dzieci z grupy 3-4 latków

  18.10.2017

  Jesnienny spacer dzieci z grupy 3-4 latków w poszykiwaniu jesiennych liści.

 • Dzień Nauczyciela

  13.10.2017

  Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Przez wiele lat to święto nazywane było Dniem Nauczyciela i to określenie jest o wiele popularniejsze. W tym roku nauczyciele (oraz pracownicy oświaty) świętują w sobotę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby niespodzianki przygotować dzień wcześniej. 

  Pani dyrektor Grażyna Czajkowska tradycyjnie nagrodziła nauczycieli i pracowników niepedagigicznych za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - gospodarczej lub za wzorową pracę w zakresie administracyjno - gospodarczym.

 • Warzywne ludki

  11.10.2017

  Warzywne ludki w wykonaniu dzieci z grupy 3 - 4 latków :)

   

 • "HUBERTUS"

  07.10.2017

           7 października 2017 r. na Placu Tadeusza Kościuszki zorganizowany został po raz jedenasty Hubertus Łęczycki 2017. 

  Z tej okazji Wydział Rolnictwa oraz Ochrony Środowiska w Łęczycy zorganizował wiele konkursów ekologicznych. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Błoniu wzięli udział w dwóch konkursach i jak się okazało z dużym sukcesem.

             Pierwszy z nich pod nazwą „Nasi ziołożercy” przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych                                                z klas VI-VII  i gimnazjalnych. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu i wykazaniu się znajomością zwierząt żyjących                    w Pradolinie Warszawsko – Berlińskiej. Pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Granosik  z klasy VII, zaś tuż za Nią uplasowała się Natalia Stańczyk z klasy VI.

           Drugi konkurs pt. „Pradolina Warszawsko-Berlińska i jej typowi mieszkańcy”  polegał na wykonaniu pracy plastycznej.     W kategorii wiekowej klas IV – VII szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy V Marta Kowalczyk.

  Nasze dziewczyny spisały się na medal, za co im bardzo dziękujemy i gratulujemy. Cenne nagrody w postaci mikroskopów   z pewnością pozwolą na dalsze obserwacje otaczającej nas przyrody.

                                                                                                                                                                                                                           BK

 • POMAGAMY

  07.10.2017

  Sobota upłynęła pod hasłem POMOGAMY! Włączyliśmy się w akcję ZRYWAMY ŁAŃCUCHY.

  Szkole Koło Wolontariatu pod kierownictwem pani Adrianny Miksy i pani Wiolety Łuczak wspierało dziś schronisko dla psów i kotów w Koninie. Nie zabrakło wzuszeń i dobrej zabawy przez urocze psiaki.

   

 • Dzień Chłopaka w klasach

  02.10.2017

  Uczniowie klas starszych uczcili Dzień Chłopaka wizytą w parku trampolin, planetarium oraz w muzeum komiksu Tytus, Romek i Atomek. Zabawa była wyśmienita.

 • 29.09.2017

  Dzisiejszy Dzień Chłopaka nie brakowało na nim słodkości, zabaw tanecznych oraz konkursów. 

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  20.09.2017

  20 września 2017r. nasi milusińscy obchodzili swoje święto. Uroczystość miała na celu dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Od samego ranka dzieci mogły uczestniczyć w różnych atrakcjach zorganizowanych specjalnie dla nich. Nauczycielki starały się jak najbardziej uatrakcyjnić ten dzień. Przygotowały dla dzieci zabawy, tańce i konkursy. Dzień Przedszkolaka był wspaniałym i radosnym wydarzeniem dla każdego dziecka. 

   

 • Występy artystów cyrkowych

  15.09.2017

  W dniu 15.09.2017r. w szkole odbył się występ Artystów Cyrkowych. Na kilka minut sala gimnastyczna zamieniła sie w arenę cyrkową. Artyści zaprezentowali swoje umiejętności przed uczniami naszej szkoły. Ukazali nam zapierające dech w piersiach widowisko pełne magii, czarów i humoru.

     

 • Sprzątanie Świata

  15.09.2017

  Sprzątanie świata

  W naszej szkole 15 września 2017r. odbyło się sprzątanie świata. Uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły.

  Akcja jest co roku organizowana w naszej szkole, a uczniowie aktywnie włączają się w sprzątanie. Akcję nadzoruje nauczyciel przyrody 

     

  Tradycyjnie jak  co roku włączamy się z dziećmi do akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko.  Najmłodsze dzieci  z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać "naszą Ziemię". Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.

      

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  04.09.2017

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 rozpoczeliśmy od odśpiewania Hymnu Państwowego oraz przypomnienia rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Następnie głos zabrała pani dyrektor Grażyna Czajkowska, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych w murach naszej szkoły. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz pierwszoklasistów, życząc im, aby zawarli nowe przyjaźnie i mogli rozwijać swoje zainteresowania naukowe i sportowe.

 • Rok szkolny 2017/2018

 • „Zielona Szkoła” w Sztutowie

  16.06.2017

  W dniach 12-14.06.2017r.  27 uczniów Szkoły Podstawowej w Błoniu  uczestniczyło  w sportowej „Zielonej Szkole” na morzem, w miejscowości Sztutowo. Uczniowie wyjechali pod opieką  p. Danuty Pomianowskiej, p. Barbary Szymczak i p. Adrianny Miksy.

        Pierwszego dnia, już podczas podróży zatrzymaliśmy się, by zwiedzić Toruń. Zakupiliśmy pyszne pierniczki dla siebie i swoich rodziców. Gdy dotarliśmy na miejsce, po krótkim  zregenerowaniu sił, ruszyliśmy na plażę, na powitanie z morzem. Wieczór upłynął pod znakiem zajęć sportowych w pięknym kompleksie boisk sportowych.                                                                                                         

      Drugi dzień był również ciekawy. Po śniadaniu pojechaliśmy na basen do Stegny. Poćwiczyliśmy tam też troszkę  na siłowni zewnętrznej. Po obiedzie ruszyliśmy do pobliskich  Kątów Rybackich, gdzie zwiedziliśmy  Muzeum Zalewu Wiślanego. Dalej udaliśmy się do Krynicy Morskiej. Tutaj, choć nie było łatwo,  wszyscy weszliśmy na latarnię morską, a później wypłynęliśmy w rejs statkiem. Wieczór spędziliśmy przy ognisku  z pieczeniem kiełbasek. Później opiekunowie zorganizowali nam dyskotekę- to dopiero była frajda!                                                                                                              

      I tak nadszedł ostatni dzień wycieczki. Po  śniadaniu uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach     na temat bursztynu. Zostaliśmy zapoznani z  historią bursztynu, jego właściwościami  fizycznymi         i chemicznymi  oraz zastosowaniem. Mogliśmy obejrzeć i dotknąć  różnorakich okazów  bursztynu. Następnie wyposażeni w prowiant na podróż powrotną, wyruszyliśmy ze Sztutowa.                            

    W drodze powrotnej mieliśmy zarezerwowane bilety na zwiedzanie z przewodnikiem Zamku               w Malborku. Urzekło nas  piękno  jednej  z największych twierdz średniowiecznej Europy.            Tutaj spędziliśmy kilka godzin wypełnionych ciekawostkami historycznymi.

      Stąd  ruszyliśmy w podróż  powrotną. Przed szkołą czekali na nas nasi rodzice. Pobyt na „Zielonej Szkole” dostarczył nam wielu ciekawych wrażeń, którymi podzielimy się z rodzicami i kolegami.