Nawigacja

Poniedziałek 24.09.2018

Mapa

 • Mamy to… Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

  Mamy to… Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

  W dniu 21 września 2018r. w Widawie dyrektor naszej szkoły, pani Agnieszka Szczech, podpisała umowę o świadczenie publiczne dostępnych usług telekomunikacyjnych w Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

  OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu, zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

  Bezpieczny Internet w każdej szkole to szansa na wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

  Korzyści dla naszej szkoły:

  • dostęp do szybkiego Internetu;

  • możliwość korzystania z cyfrowych narzędzi i treści edukacyjnych;

  • bezpieczeństwo sieciowe użytkowników OSE;

  • podstawowy pakiet urządzeń infrastruktury szkolnej (CPE, WiFi, Switch).

  (S. A.)

 • Sprzątanie Świata w Szkole Podstawowej w Błoniu

  Sprzątanie Świata w Szkole Podstawowej w Błoniu

  W piątek 21 września 2018 roku nasza szkoła tradycyjnie przyłączyła się do międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata”. W tym roku odbywała się pod hasłem "Akcja - segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej". Tegoroczna edycja kampanii jest jubileuszową, ponieważ w Polsce sprzątamy w ogólnoświatowej akcji od ćwierćwiecza. Celem 25. edycji było wspomożenie segregacji odpadów w gminach. Polskie gminy już w tym roku muszą osiągnąć poziom 30% recyklingu, a w roku 2020 nasz kraj musi osiągnąć poziom 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych.

  W tym dniu dzieci z naszej szkoły spotkały się na krótkim apelu, na którym zostały zapoznane z nowym systemem segregacji śmieci. Dla łatwiejszego zapamiętania  kolorów worków na śmieci i rodzaju odpadów została przeprowadzona demonstracja właściwego segregowania. Najwięcej radości miały dzieci z klas 0-3. Zaś starsze dzieci wzięły udział międzyklasowych konkursach. Najlepsi w rozwiązaniu krzyżówki okazali się uczniowie klasy IV, zaś w konkursie na hasło promujące segregowanie odpadów uczniowie klasy VI. Wszyscy dobrze się bawili i zostali obdarowani symbolicznymi słodyczami.

              Po krótkim spotkaniu na holu uczniowie pod opieką nauczycieli sprzątali teren wokół szkoły. Maluchy zaś obejrzały w klasach  film oraz uczyły się segregować śmieci
  z wykorzystaniem gier dydaktycznych.

  Mamy nadzieję, że zgodnie z celem akcji nasi uczniowie podnieśli swoją świadomość ekologiczną a w przyszłym roku znowu chętnie przystąpią do kampanii.

   

                                                                Wioletta Łuczak, Bożena Kuś

   

 • Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego?

  Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego?

  Wyślij, tak jak my, symboliczną kartkę BohaterON! Pokaż, że pamiętasz o ich poświęceniu! Włącz się, masz czas do 2 października – 63 dni Powstania Warszawskiego
  i 63 dni akcji BohaterON.

  Pamiętaj!!!

  Powstanie warszawskie to zbrojne wystąpienie Armii Krajowej przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim w trakcie II wojny światowej. Początek akcji, która rozpoczęła się 1 sierpnia 1944 roku nazywane jest godziną „W”.

  Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.

  (S. A.)

 • " TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ " - Otwarcie siłowni.

  " TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ " - Otwarcie siłowni.

       W dniu 27 października 2017r. w naszej miejscowości odbyło się uroczyste otwarcie nowej inwestycji - siłowni zewnętrznej, pozyskanej w ramach GRANTU SOŁECKIEGO " TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ " 

                  Ze względu na złe warunki atmosferyczne festyn i zawody odbywały się w Szkole Podstawowej w Błoniu.
  Uczestnicy festynu, zawodów, mieszkańcy, zaproszeni goście, poznali kulturę, tradycję i folklor naszego regionu.
  Zawody, festyn promowały zdrowy styl, stały się doskonałą okazją do integracji mieszkańców. 
  Podczas spotkań integracyjnych uczestnicy promowali zdrową żywność, przygotowaną przez gospodynie z Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Błoniu

  " TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ " - Otwarcie siłowni. - Obrazek 1" TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ " - Otwarcie siłowni. - Obrazek 2" TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ " - Otwarcie siłowni. - Obrazek 3" TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ " - Otwarcie siłowni. - Obrazek 4" TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ " - Otwarcie siłowni. - Obrazek 5.  " TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ " - Otwarcie siłowni. - Obrazek 6" TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ " - Otwarcie siłowni. - Obrazek 7" TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ " - Otwarcie siłowni. - Obrazek 8

 • Kino

  Kino
  24.10.2017

  Dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Kina Górnik w Łęczycy
  na bajkę pt. "EMOTKI".

  Kino - Obrazek 1Kino - Obrazek 2

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego
  20.09.2017

  Dziś odbyła się prezentacja kondydatów ubiegających się o stanowisko przewodniczącego SU.

  Wybory już w piatek.

  Czekamy z niecierpliwością na wyniki.  :)

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego - Obrazek 1Wybory do Samorządu Uczniowskiego - Obrazek 2Wybory do Samorządu Uczniowskiego - Obrazek 3Wybory do Samorządu Uczniowskiego - Obrazek 4

   

   

 • Jesienny spacer dzieci z grupy 3-4 latków

  Jesienny spacer dzieci z grupy 3-4 latków
  18.10.2017

  Jesnienny spacer dzieci z grupy 3-4 latków w poszykiwaniu jesiennych liści.

  Jesienny spacer dzieci z grupy 3-4 latków - Obrazek 1Jesienny spacer dzieci z grupy 3-4 latków - Obrazek 2

 • Dzień Nauczyciela

  Dzień Nauczyciela
  13.10.2017

  Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Przez wiele lat to święto nazywane było Dniem Nauczyciela i to określenie jest o wiele popularniejsze. W tym roku nauczyciele (oraz pracownicy oświaty) świętują w sobotę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby niespodzianki przygotować dzień wcześniej. 

  Pani dyrektor Grażyna Czajkowska tradycyjnie nagrodziła nauczycieli i pracowników niepedagigicznych za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - gospodarczej lub za wzorową pracę w zakresie administracyjno - gospodarczym.

  Dzień Nauczyciela - Obrazek 1Dzień Nauczyciela - Obrazek 2Dzień Nauczyciela - Obrazek 3

 • Warzywne ludki

  Warzywne ludki
  11.10.2017

  Warzywne ludki w wykonaniu dzieci z grupy 3 - 4 latków :)

   

  Warzywne ludki - Obrazek 1Warzywne ludki - Obrazek 2Warzywne ludki - Obrazek 3

 • "HUBERTUS"

  07.10.2017

           7 października 2017 r. na Placu Tadeusza Kościuszki zorganizowany został po raz jedenasty Hubertus Łęczycki 2017. 

  Z tej okazji Wydział Rolnictwa oraz Ochrony Środowiska w Łęczycy zorganizował wiele konkursów ekologicznych. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Błoniu wzięli udział w dwóch konkursach i jak się okazało z dużym sukcesem.

             Pierwszy z nich pod nazwą „Nasi ziołożercy” przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych                                                z klas VI-VII  i gimnazjalnych. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu i wykazaniu się znajomością zwierząt żyjących                    w Pradolinie Warszawsko – Berlińskiej. Pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Granosik  z klasy VII, zaś tuż za Nią uplasowała się Natalia Stańczyk z klasy VI.

           Drugi konkurs pt. „Pradolina Warszawsko-Berlińska i jej typowi mieszkańcy”  polegał na wykonaniu pracy plastycznej.     W kategorii wiekowej klas IV – VII szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy V Marta Kowalczyk.

  Nasze dziewczyny spisały się na medal, za co im bardzo dziękujemy i gratulujemy. Cenne nagrody w postaci mikroskopów   z pewnością pozwolą na dalsze obserwacje otaczającej nas przyrody.

                                                                                                                                                                                                                           BK

 • POMAGAMY

  POMAGAMY
  07.10.2017

  Sobota upłynęła pod hasłem POMOGAMY! Włączyliśmy się w akcję ZRYWAMY ŁAŃCUCHY.

  Szkole Koło Wolontariatu pod kierownictwem pani Adrianny Miksy i pani Wiolety Łuczak wspierało dziś schronisko dla psów i kotów w Koninie. Nie zabrakło wzuszeń i dobrej zabawy przez urocze psiaki.

   

  POMAGAMY - Obrazek 1POMAGAMY - Obrazek 2POMAGAMY - Obrazek 3POMAGAMY - Obrazek 4POMAGAMY - Obrazek 5POMAGAMY - Obrazek 6

 • Dzień Chłopaka w klasach

  Dzień Chłopaka w klasach
  02.10.2017

  Uczniowie klas starszych uczcili Dzień Chłopaka wizytą w parku trampolin, planetarium oraz w muzeum komiksu Tytus, Romek i Atomek. Zabawa była wyśmienita.

  Dzień Chłopaka w klasach - Obrazek 1Dzień Chłopaka w klasach - Obrazek 2Dzień Chłopaka w klasach - Obrazek 3Dzień Chłopaka w klasach - Obrazek 4Dzień Chłopaka w klasach - Obrazek 5

 • Dzień Chłopaka
  29.09.2017

  Dzisiejszy Dzień Chłopaka nie brakowało na nim słodkości, zabaw tanecznych oraz konkursów. 

  Dzień Chłopaka - Obrazek 1Dzień Chłopaka - Obrazek 2Dzień Chłopaka - Obrazek 3Dzień Chłopaka - Obrazek 4

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
  20.09.2017

  20 września 2017r. nasi milusińscy obchodzili swoje święto. Uroczystość miała na celu dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Od samego ranka dzieci mogły uczestniczyć w różnych atrakcjach zorganizowanych specjalnie dla nich. Nauczycielki starały się jak najbardziej uatrakcyjnić ten dzień. Przygotowały dla dzieci zabawy, tańce i konkursy. Dzień Przedszkolaka był wspaniałym i radosnym wydarzeniem dla każdego dziecka. 

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - Obrazek 1 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - Obrazek 2Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - Obrazek 3Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - Obrazek 4Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - Obrazek 5Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - Obrazek 6

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - Obrazek 7

 • Występy artystów cyrkowych

  Występy artystów cyrkowych
  15.09.2017

  W dniu 15.09.2017r. w szkole odbył się występ Artystów Cyrkowych. Na kilka minut sala gimnastyczna zamieniła sie w arenę cyrkową. Artyści zaprezentowali swoje umiejętności przed uczniami naszej szkoły. Ukazali nam zapierające dech w piersiach widowisko pełne magii, czarów i humoru.

  Występy artystów cyrkowych - Obrazek 1Występy artystów cyrkowych - Obrazek 2 Występy artystów cyrkowych - Obrazek 3Występy artystów cyrkowych - Obrazek 4 Występy artystów cyrkowych - Obrazek 5Występy artystów cyrkowych - Obrazek 6 Występy artystów cyrkowych - Obrazek 7Występy artystów cyrkowych - Obrazek 8

 • Sprzątanie Świata

  Sprzątanie Świata
  15.09.2017

  Sprzątanie świata

  W naszej szkole 15 września 2017r. odbyło się sprzątanie świata. Uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły.

  Akcja jest co roku organizowana w naszej szkole, a uczniowie aktywnie włączają się w sprzątanie. Akcję nadzoruje nauczyciel przyrody 

  Sprzątanie Świata - Obrazek 1   Sprzątanie Świata - Obrazek 2Sprzątanie Świata - Obrazek 3

  Tradycyjnie jak  co roku włączamy się z dziećmi do akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko.  Najmłodsze dzieci  z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać "naszą Ziemię". Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.

  Sprzątanie Świata - Obrazek 4    Sprzątanie Świata - Obrazek 5

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
  04.09.2017

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 rozpoczeliśmy od odśpiewania Hymnu Państwowego oraz przypomnienia rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Następnie głos zabrała pani dyrektor Grażyna Czajkowska, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych w murach naszej szkoły. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz pierwszoklasistów, życząc im, aby zawarli nowe przyjaźnie i mogli rozwijać swoje zainteresowania naukowe i sportowe.

 • Rok szkolny 2017/2018

 • „Zielona Szkoła” w Sztutowie

  16.06.2017

  W dniach 12-14.06.2017r.  27 uczniów Szkoły Podstawowej w Błoniu  uczestniczyło  w sportowej „Zielonej Szkole” na morzem, w miejscowości Sztutowo. Uczniowie wyjechali pod opieką  p. Danuty Pomianowskiej, p. Barbary Szymczak i p. Adrianny Miksy.

        Pierwszego dnia, już podczas podróży zatrzymaliśmy się, by zwiedzić Toruń. Zakupiliśmy pyszne pierniczki dla siebie i swoich rodziców. Gdy dotarliśmy na miejsce, po krótkim  zregenerowaniu sił, ruszyliśmy na plażę, na powitanie z morzem. Wieczór upłynął pod znakiem zajęć sportowych w pięknym kompleksie boisk sportowych.                                                                                                         

      Drugi dzień był również ciekawy. Po śniadaniu pojechaliśmy na basen do Stegny. Poćwiczyliśmy tam też troszkę  na siłowni zewnętrznej. Po obiedzie ruszyliśmy do pobliskich  Kątów Rybackich, gdzie zwiedziliśmy  Muzeum Zalewu Wiślanego. Dalej udaliśmy się do Krynicy Morskiej. Tutaj, choć nie było łatwo,  wszyscy weszliśmy na latarnię morską, a później wypłynęliśmy w rejs statkiem. Wieczór spędziliśmy przy ognisku  z pieczeniem kiełbasek. Później opiekunowie zorganizowali nam dyskotekę- to dopiero była frajda!                                                                                                              

      I tak nadszedł ostatni dzień wycieczki. Po  śniadaniu uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach     na temat bursztynu. Zostaliśmy zapoznani z  historią bursztynu, jego właściwościami  fizycznymi         i chemicznymi  oraz zastosowaniem. Mogliśmy obejrzeć i dotknąć  różnorakich okazów  bursztynu. Następnie wyposażeni w prowiant na podróż powrotną, wyruszyliśmy ze Sztutowa.                            

    W drodze powrotnej mieliśmy zarezerwowane bilety na zwiedzanie z przewodnikiem Zamku               w Malborku. Urzekło nas  piękno  jednej  z największych twierdz średniowiecznej Europy.            Tutaj spędziliśmy kilka godzin wypełnionych ciekawostkami historycznymi.

      Stąd  ruszyliśmy w podróż  powrotną. Przed szkołą czekali na nas nasi rodzice. Pobyt na „Zielonej Szkole” dostarczył nam wielu ciekawych wrażeń, którymi podzielimy się z rodzicami i kolegami.