• OSA - Otwarta Strefa Aktywności już działa
     • OSA - Otwarta Strefa Aktywności już działa

     • 14 października 2018r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej w ramach projektu rządowego OSA- Otwarte Strefy Aktywności.

      Uroczystego otwarcia OSA przy Szkole Podstawowej w Błoniu dokonał Wójt Gminy Łęczyca pan Jacek Rogoziński, Senator Rzeczypospolitej Polskiej pan Przemysław Jacek Błaszczyk, Poseł Rzeczypospolitej Polskiej pan Marek Matuszewski, Przewodniczący Rady Gminy Łęczyca pan Włodzimierz Starzyński oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Błoniu pani Agnieszka Szczech. Ponadto w uroczystości wzięli udział: przewodnicząca Rady Gminy Łęczyca – pani Jadwiga Frątczak, Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Błoniu, Rada Rodziców, uczniowie i mieszkańcy miejscowości Błonie.

      Gmina Łęczyca otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Sportu i Turystyki
      do budowy 5 obiektów sportowo – rekreacyjnych, które powstały przy każdej ze szkół podstawowych z terenu Gminy Łęczyca. Na ten cel Gmina pozyskała 125 tysięcy złotych, które stanowią 50% kosztów całej inwestycji. Dzięki temu stała się jedną z 792 gmin z całego kraju, które w ramach pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA), otrzymały wsparcie na budowę miejsc spotkań i aktywności całych rodzin – dzieci, rodziców, seniorów.

      Radosne wydarzenie dodatkowo uatrakcyjnili uczniowie naszej szkoły, organizując występy artystyczne. 

      Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

      S. A.

    • HUBERTUS 2018
     • HUBERTUS 2018

     • 13 października 2018 r. na Placu Tadeusza Kościuszki zorganizowany został po raz dwunasty Hubertus Łęczycki 2018

      Z tej okazji Wydział Rolnictwa oraz Ochrony Środowiska w Łęczycy zorganizował wiele konkursów ekologicznych. Uczennice naszej szkoły wzięły udział w dwóch konkursach i jak się okazało z dużym powodzeniem.

      Pierwszy z nich polegał na wykonaniu projektu „Kartki do sąsiada”  z pozytywnym przesłaniem o charakterze antysmogowym lub dotyczącym spalania odpadów w domowych piecach. Nasza uczennica Marta Kowalczyk z klasy VI wykazała się nie tylko zdolnościami plastycznymi ale również dużą znajomością tematu i zajęła I miejsce.

      Drugi konkurs pt „Nasi ziołożercy”  polegał na rozwiązaniu testu i wykazaniu się znajomością zwierząt żyjących w Pradolinie Warszawsko – Berlińskiej. Pierwsze miejsce zdobyła Marta Kowalczyk a drugie Agata Szymczak z klasy VI.

      Uczennice z naszej szkoły wykazały się dużą wiedzą przyrodniczą i liczymy, że pasja
      do przyrody zostanie w nich na zawsze.

       

                                                                      Dziewczyny! Dziękujemy Wam i gratulujemy.

                                                                                                  BK
       

     • „WITAJ SZKOŁO!” Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

     • 3 września 2018 roku w naszej szkole był dniem szczególnym
      i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2018/2019.

                  Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wszystkich zgromadzonych powitał nowy dyrektor szkoły w osobie pani Agnieszki Szczech, która z rąk Wójta Gminy Łęczyca, Pana Jacka Rogozińskiego odebrała  Akt powierzenia stanowiska Dyrektora Szkoły Podstawowej w Błoniu. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Błoniu ciepło przyjęła nowego dyrektora, życząc mu sukcesów w pracy zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz mnóstwa energii i optymizmu w obliczu zmian. 

      Następnie pani dyrektor ze szczególną życzliwością zwróciła się do dzieci z oddziałów przedszkolnych „rozpoczynających wspaniałą przygodę edukacyjną, uczniów klasy I oraz uczniów pozostałych klas”. Wszystkim natomiast życzyła wiary we własne możliwości, realizacji pasji i rozwijania zainteresowań.

      Punktem kulminacyjnym naszej uroczystości było pasowanie na ucznia dzieci rozpoczynających naukę w klasie I oraz pasowanie na przedszkolaka. Wszyscy pasowani otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

      Na zakończenie spotkania pani dyrektor powiedziała: „Życzę wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie sukces. W swym postępowaniu pamiętajcie o słowach wypowiedzianych przez pisarza i duchownego Phila Brosmansa „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzę wam jak najwięcej”.

       

      Nauczycielom życzę jak najmniej kłopotów,  problemów z uczniami, zdrowia
          i wielu powodów do satysfakcji.

       

      Rodzicom zaś zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą,
       z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrektorem”.

       

      S. A.

       

       

       

       

    • Mamy to… Ogólnopolska Sieć Edukacyjna
     • Mamy to… Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

     • W dniu 21 września 2018r. w Widawie dyrektor naszej szkoły, pani Agnieszka Szczech, podpisała umowę o świadczenie publiczne dostępnych usług telekomunikacyjnych w Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

      OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu, zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

      Bezpieczny Internet w każdej szkole to szansa na wyrównanie dostępu
      do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

      Korzyści dla naszej szkoły:

      • dostęp do szybkiego Internetu;
      • możliwość korzystania z cyfrowych narzędzi i treści edukacyjnych;
      • bezpieczeństwo sieciowe użytkowników OSE;
      • podstawowy pakiet urządzeń infrastruktury szkolnej (CPE, WiFi, Switch).

      (S. A.)

    • Sprzątanie Świata w Szkole Podstawowej w Błoniu
     • Sprzątanie Świata w Szkole Podstawowej w Błoniu

     • W piątek 21 września 2018 roku nasza szkoła tradycyjnie przyłączyła się do międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata”. W tym roku odbywała się pod hasłem "Akcja - segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej". Tegoroczna edycja kampanii jest jubileuszową, ponieważ w Polsce sprzątamy w ogólnoświatowej akcji od ćwierćwiecza. Celem 25. edycji było wspomożenie segregacji odpadów w gminach. Polskie gminy już w tym roku muszą osiągnąć poziom 30% recyklingu, a w roku 2020 nasz kraj musi osiągnąć poziom 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych.

      W tym dniu dzieci z naszej szkoły spotkały się na krótkim apelu, na którym zostały zapoznane z nowym systemem segregacji śmieci. Dla łatwiejszego zapamiętania  kolorów worków na śmieci i rodzaju odpadów została przeprowadzona demonstracja właściwego segregowania. Najwięcej radości miały dzieci z klas 0-3. Zaś starsze dzieci wzięły udział międzyklasowych konkursach. Najlepsi w rozwiązaniu krzyżówki okazali się uczniowie klasy IV, zaś w konkursie na hasło promujące segregowanie odpadów uczniowie klasy VI. Wszyscy dobrze się bawili i zostali obdarowani symbolicznymi słodyczami.

                  Po krótkim spotkaniu na holu uczniowie pod opieką nauczycieli sprzątali teren wokół szkoły. Maluchy zaś obejrzały w klasach  film oraz uczyły się segregować śmieci
      z wykorzystaniem gier dydaktycznych.

      Mamy nadzieję, że zgodnie z celem akcji nasi uczniowie podnieśli swoją świadomość ekologiczną a w przyszłym roku znowu chętnie przystąpią do kampanii.

       

                                                                    Wioletta Łuczak, Bożena Kuś

       

    • Bieg z okazji 100-lecia Niepodległości
     • Bieg z okazji 100-lecia Niepodległości

     • Dnia 19.09.2018r. 16 uczniów Szkoły Podstawowej w Błoniu wzięło udział
      w Biegu z okazji 100-lecia Niepodległości. Byli wśród nas przedstawiciele klas:  II, III, VI, VII, VIII. Uczniowie z chęcią podjęli się wyzwania, łączącego aktywność fizyczną z ważnym wydarzeniem historycznym. 

      Bieg podzielony był na następujące kategorie wiekowe: klasy I-II (500m.), klasy III-IV (500m.), klasy V-VIII (1000m.). Wszyscy z radością stanęliśmy na starcie, by móc spełnić szczytny cel. Choć nie zajęliśmy miejsc na podium, każdy
      z nas miał satysfakcję ze swojego udziału. Otrzymaliśmy pamiątkowe medale.

      Barbara Szymczak

    • Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego?
     • Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego?

     • Wyślij, tak jak my, symboliczną kartkę BohaterON! Pokaż, że pamiętasz o ich poświęceniu! Włącz się, masz czas do 2 października – 63 dni Powstania Warszawskiego
      i 63 dni akcji BohaterON.

      Pamiętaj!!!

      Powstanie warszawskie to zbrojne wystąpienie Armii Krajowej przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim w trakcie II wojny światowej. Początek akcji, która rozpoczęła się 1 sierpnia 1944 roku nazywane jest godziną „W”.

      Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.

      (S. A.)

    • "TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ" - Otwarcie siłowni.
     • "TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ" - Otwarcie siłowni.

     •      W dniu 27 października 2017r. w naszej miejscowości odbyło się uroczyste otwarcie nowej inwestycji - siłowni zewnętrznej, pozyskanej w ramach GRANTU SOŁECKIEGO
      "TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ"


                      Ze względu na złe warunki atmosferyczne festyn i zawody odbywały się w Szkole Podstawowej w Błoniu.
      Uczestnicy festynu, zawodów, mieszkańcy, zaproszeni goście, poznali kulturę, tradycję i folklor naszego regionu.
      Zawody, festyn promowały zdrowy styl, stały się doskonałą okazją do integracji mieszkańców. 
      Podczas spotkań integracyjnych uczestnicy promowali zdrową żywność, przygotowaną przez gospodynie z Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Błoniu

    • Kino
     • Kino

     • Dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Kina Górnik w Łęczycy
      na bajkę pt. "EMOTKI".

       

    • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • Dziś odbyła się prezentacja kandydatów ubiegających się o stanowisko przewodniczącego SU.

      Wybory już w piatek.

      Czekamy z niecierpliwością na wyniki.  :)