• konkurs czytania w klasie II

• 6 lutego w klasie 2 odbył się konkurs pięknego czytania. 📖Tym razem wzięliśmy na warsztat "zwierzęce" wiersze Jana Brzechwy. Mogliśmy usłyszeć "Kaczkę Dziwaczkę"🦆, "Muchę", "Żuka" i wiele innych utworów polskiego poe

• kartki walentynkowe

• Podczas obchodów Walentynek w naszej szkole i realizacji akcji z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w dniu 15.02.2021r. rozdano kartki walentynkowe. 😍Skrzynka Walentynkowa była pełna, mimo odbywania nauki zdalnej w klasach IV – VIII.📬 Spośród dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I – III wyłoniono „Walentynkę 2021” i „Walentego 2021”. 💞💖Tytuł Walentynki przyznano Julii z klasy II, natomiast tytuł Walentego powędrował do Bartka z klasy I.

• Dzień czerwonego serduszka w szkole

• Dziś w naszej szkole odbyły się Walentynki przebiegające pod hasłem Dnia Czerwonego Serduszka. Dzieci ubrały się na czerwono lub miały na sobie czerwone serduszka i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. 💗🎀Wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami w swoich klasach. 🎈A na korytarzu czekała na nich „Fotobudka” wykonana przez Panią Ilonę Sawicką i Panią Martę Florczak. 📷Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. 💗💖 Klasa IV mimo nauki zdalnej, również włączyła się w obchody dzisiejszego dnia.

• Walentynki w grupie 3-4 latków

• Dzieci z grupy 3-4 latków obchodziły dziś Dzień Świętego Walentego.💖💓Czerwony kolor zagościł dziś w naszej sali.🎀Przedszkolaki bardzo ciekawie wypowiadały się na temat miłości, spędzania ze sobą czasu oraz prezentów jakimi można obdarować bliską osobę - Przedszkolaki mają ogrom wiedzy na ten temat.  Dzieci wspaniale radziły sobie z kodowaniem serduszek. Były również rozdawane Walentynki oraz drobne upominki. Nie zabrakło oczywiście pracy plastycznej, dzieciom cały dzień towarzyszył radosny nastrój

• Karnawał w klasie III

• "Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Tak też było w klasie III. W piątek 12.02.2021 w sali nr 2 pojawiły się tajemnicze postacie. Dzieci świetnie się bawiły a uśmiech nie znikał z ich twarzy. 😊🎈🎈🎊

• Bal karnawałowy w zerówce

• Karnawał to czas pełen radości i zabaw, a jego najbardziej oczekiwanym dniem jest Bal Karnawałowy, który odbył się dzisiaj u dzieci w grupie 5️-6 latków 😃.👋Do przedszkola przybyły kolorowe wróżki, odważni rycerze, dzielni superbohaterowie, kotki, straszni piraci i policjanci 😃Muzyka porwała wszystkich do tańca 🎵🎵🎵i nikt nie miał czasu na nudę 😊Po tanecznych szaleństwach dzieci mogły nabrać sił częstując się słodkościami, które przygotowali dla nich rodzice

• Dzień bezpiecznego internetu w klasie II

• 9 lutego drugoklasiści obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu. Podczas zajęć komputerowych obejrzeli prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa w sieci. Dowiedzieli się o zagrożeniu związanym z Internetem. Wraz z wychowawczynią p. Martą Florczak przygotowali gazetkę prezentującą właściwe i niepożądane zachowania w sieci.

• Działania klasy IV

• Klasa 4 właśnie rozpoczęła omawianie "Opowieści z Narnii" C.S.Lewisa. Zamiast testu sprawdzającego znajomość książki p. M. Florczak zaproponowała uczniom przygotowanie lektury w pudełku. 📦Czwartoklasiści mieli za zadanie przygotować przedmioty, które ich zdaniem wiążą się z treścią utworu. I tak możemy oglądać płaszcze, szaliki, ptasie mleczko, chusteczki itp. Każdy uczeń musiał uzasadnić swój wybór

• nowe pomoce dydaktyczne

• Za pieniądze uzyskane z kiermaszu noworocznego udało się uzupełnić zasoby szkolnej biblioteki o lektury dla klas I-III oraz zakupić zestaw ośmiu puzzli, których układanie urozmaici uczniom czas przerw. 🔔Kupione zostały również dwie gry korytarzowe, które bardzo spodobały się uczniom. Teraz przerwy będą o wiele przyjemniejsze i aktywniejsze, a co za tym idzie zdrowsze.