Sprawozdanie z realizacji zadania nr 3 „Bezpieczne zachowanie w szkole, w domu, na ulicy …
Sprawozdanie z realizacji zadania nr 3
„Bezpieczne zachowanie w szkole, w domu, na ulicy …
W realizację zadań konkursowych nt. "Bezpieczne zachowanie w szkole, w domu, na ulicy; zagrożenia, udzielania pomocy, obrona konieczna itp." zaangażowana była cała społeczność szkolna. Na zajęcia zapraszaliśmy osoby reprezentujące instytucje współpracujące ze szkołą: przedstawiciela policji, straży pożarnej, ratowników medycznych, pielęgniarkę szkolną.
Głównym celem spotkań było uświadomienie uczniom, które z ich zachowań i z zachowań innych osób są niewłaściwe i stwarzają zagrożenie dla innych oraz szukanie sposobów poprawy bezpieczeństwa. Podczas spotkań uczniowie wskazywali i rozpoznawali niewłaściwe zachowania zagrażające bezpieczeństwu i zdrowiu.
Ponadto zajęcia pomogły na poznanie i uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z niebezpiecznych zachowań w szkole, w domu i na ulicy, zrozumienie potrzeby zachowywania się zgodnie z regulaminem szkoły, z zasadami bezpieczeństwa ruchu na drodze, umiejętności bezpiecznej zabawy i przewidywania skutków swoich działań, utrwalenie podstawowych zasad korzystania z pomocy pogotowia ratunkowego, straży pożarnej oraz policji, jak i również właściwego postępowania ze zwierzętami, umiejętności udzielania pomocy przed medycznej, umiejętność zajmowania stanowiska w dyskusji, stawiania odpowiednich argumentów, głównie ,,przeciw niebezpiecznym zachowaniom”.
Uczniowie poszukiwali rozwiązania sytuacji trudnych, zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu własnemu oraz osób znajdujących się w bliskim otoczeniu. Dzięki spotkaniom potrafią wymienić telefony alarmowe oraz udzielić pierwszej pomocy medycznej. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratowania życia demonstrowany na fantomie w wykonaniu przedstawicieli Komendy Straży Powiatowej w Łęczycy.
Zadania zrealizowane w ramach konkursu zwiększyły poziom wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Pozwoliły na dalsze doskonalenie się w tym zakresie. Dzięki podjętym działaniom, uczniowie chętnie włączali się do realizacji zadań, które przyczyniły się do zmiany ich zachowań.
Pani pielęgniarka w dniu 25 stycznia 2013 r. zapoznała uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy medycznej.
Podczas realizacji zadań utwierdziliśmy się w przekonaniu, że wspólne działanie i współpraca z instytucjami (Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe) jednoczy nauczycieli, uczniów, rodziców oraz uczy wspólnej odpowiedzialności.
Efekty:
1.Uczniowie umieją wskazać i rozpoznać niewłaściwe zachowania zagrażające bezpieczeństwu i zdrowiu.
2. Zajęcia pomogły na poznanie i uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z niebezpiecznych zachowań w szkole, w domu i na ulicy, zrozumienie potrzeby zachowywania się zgodnie z regulaminem szkoły, z zasadami bezpieczeństwa ruchu na drodze, umiejętności bezpiecznej zabawy i przewidywania skutków swoich działań.
3. Uczniowie naszej szkoły:
- potrafią posłużyć się telefonem komórkowym,
- znają numery telefonów alarmowych (997,998,999,112)
- potrafią dopasować nr telefonu do zaistniałego wypadku,
- potrafią przeprowadzić prawidłową rozmowę z dyspozytorem,
- rozumieją, jak ważne jest wezwanie fachowej pomocy,
- wiedzą, jak szybko wezwać pomoc, gdy w pobliżu nie ma telefonu.2.Uczniowie potrafią udzielić pierwszej pomocy przed medycznej.
3.Uczniowie potrafią ułożyć nieprzytomnego w bezpiecznej pozycji.
4.Uczniowie znają zasady wykonywania sztucznego oddychania i masażu serca.Opracowanie: Małgorzata Błaszczyk
Barbara Szymczak
- Kilka słów o samorządzie...
- Regulamin
- Plan Pracy SU
- Sprawozdania z działalności SU
- Sprawozdanie z realizacji zadania nr 1 „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”
- Sprawozdanie z realizacji zadania nr 2
- Sprawozdanie z realizacji zadania nr 3 „Bezpieczne zachowanie w szkole, w domu, na ulicy …
- Sprawozdanie z realizacji zadania nr 4 „Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne”
- Sprawozdanie z realizacji zadania nr 5 „Tytoń, narkotyki, dopalacze – jak się przed tym bronić”.
- SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZADANIA nr 6
- Sprawozdanie z realizacji zadania nr 7 „ Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność”.
- Sprawozdanie z realizacji zadania nr 8 Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów pod hasłem – „Nie jesteś sam”
- Sprawozdanie z realizacji zadania nr 9 Przeprowadzenie konwersatoriów na temat: „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia …”
- Sprawozdanie z realizacji wykonania dowolnego zadania wg tematyki wybranej przez szkołę, dotyczącej bezpieczeństwa uczniów – zadanie nr 10
- Samorząd Uczniowski 2016/2017