Sprawozdanie z realizacji wykonania dowolnego zadania wg tematyki wybranej przez szkołę, dotyczącej bezpieczeństwa uczniów – zadanie nr 10
Sprawozdanie z realizacji wykonania dowolnego zadania wg tematyki wybranej przez szkołę, dotyczącej bezpieczeństwa uczniów – zadanie nr 10
W dniach 1 – 15 października 2012r. w naszej szkole odbył się cykl spotkań pod hasłem „Jestem bezpieczny”. Zajęcia te miały na celu przedstawienie uczniom elementów prawa i pożądanych zachowań, mających służyć ich bezpieczeństwu i przygotować do radzenia sobie ze współczesnymi zagrożeniami. Dzięki uprzejmości Powiatowej Komendy Policji w Łęczycy otrzymaliśmy materiał profilaktyczno – prewencyjny w formie animacji komputerowych, wraz z krótkim opisem ich wykorzystania, podczas zajęć prowadzonych z dziećmi. Treści dotyczyły bezpiecznej zabawy w domu, podczas wypoczynku i kontaktów z obcymi. Poruszono temat bezpieczeństwa dziecka w szkole i poza nią. Staraliśmy się (my wychowawcy - nauczyciele) wskazać konieczność nauczenia swoich uczniów umiejętności proszenia o pomoc, przewidywania zagrożeń, unikania tych zagrożeń, radzenia sobie w trudnych sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu. Zwróciliśmy uwagę także na problem ograniczonego zaufania do osób obcych.
Każdy z wychowawców przeprowadził zajęcia na następujące tematy:
1. Bezpieczna zabawa- nie zostawiaj klucza pod wycieraczką, nie dawaj klucza obcym.
· Cel- uświadomienie dzieciom zagrożeń jakie niesie za sobą zostawanie samemu w domu i dysponowanie kluczem od mieszkania.
2. Bezpieczna zabawa – nie rozpalaj ogniska w lesie.
· Cel- uświadomienie dzieciom jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą rozpalanie ogniska w lesie.
3. Bezpieczna zabawa – nie baw się na torach kolejowych.
· Cel - uświadomienie dzieciom zagrożeń, jakie niosą za sobą beztroskie zabawy w pobliżu torowisk oraz omówienie podstawowych zasad przechodzenia przez torowiska.
4. Jestem bezpieczny w Internecie.
· Cel - zapoznanie uczniów ze wskazówkami bezpiecznego korzystania z Internetu; uświadomienie uczniom roli ograniczonego zaufania do tego, co znajduje się w sieci; zaprezentowanie uczniom zjawiska cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu (związaną przede wszystkim z możliwymi poważnymi konsekwencjami tego typu działań zarówno dla ich ofiar jak i sprawców).
Spotkania prowadzone były różnorodnymi metodami, tak aby uatrakcyjnić prowadzone zajęcia. Wykorzystano m.in. „burzę mózgów”, która miała na celu zaktywizować uczniów. Ponadto uczestnicy rozwiązywali rebusy, krzyżówki. Były zgadywanki dla młodszych oraz tabelki i testy dla starszych. Prezentowane spoty filmowe i krótki komentarz policjanta niewątpliwie urozmaicił przebieg zajęć. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas materiał pozwolił na przekazanie wiedzy i uświadomił dzieciom, poprzez wspólną zabawę, zagrożeń jakie mogą wynikać z ich nieprzemyślanych zachowań.
Rzecznik Praw Ucznia – Agnieszka Pawłowska
Opiekun S U – Agnieszka Szczech
- Kilka słów o samorządzie...
- Regulamin
- Plan Pracy SU
- Sprawozdania z działalności SU
- Sprawozdanie z realizacji zadania nr 1 „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”
- Sprawozdanie z realizacji zadania nr 2
- Sprawozdanie z realizacji zadania nr 3 „Bezpieczne zachowanie w szkole, w domu, na ulicy …
- Sprawozdanie z realizacji zadania nr 4 „Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne”
- Sprawozdanie z realizacji zadania nr 5 „Tytoń, narkotyki, dopalacze – jak się przed tym bronić”.
- SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZADANIA nr 6
- Sprawozdanie z realizacji zadania nr 7 „ Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność”.
- Sprawozdanie z realizacji zadania nr 8 Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów pod hasłem – „Nie jesteś sam”
- Sprawozdanie z realizacji zadania nr 9 Przeprowadzenie konwersatoriów na temat: „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia …”
- Sprawozdanie z realizacji wykonania dowolnego zadania wg tematyki wybranej przez szkołę, dotyczącej bezpieczeństwa uczniów – zadanie nr 10
- Samorząd Uczniowski 2016/2017