• "TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ" - Otwarcie siłowni.

•      W dniu 27 października 2017r. w naszej miejscowości odbyło się uroczyste otwarcie nowej inwestycji - siłowni zewnętrznej, pozyskanej w ramach GRANTU SOŁECKIEGO
            "TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ"

Ze względu na złe warunki atmosferyczne festyn i zawody odbywały się w Szkole Podstawowej w Błoniu.
            Uczestnicy festynu, zawodów, mieszkańcy, zaproszeni goście, poznali kulturę, tradycję i folklor naszego regionu.
            Zawody, festyn promowały zdrowy styl, stały się doskonałą okazją do integracji mieszkańców.
            Podczas spotkań integracyjnych uczestnicy promowali zdrową żywność, przygotowaną przez gospodynie z Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Błoniu

• Kino

• Dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Kina Górnik w Łęczycy
            na bajkę pt. "EMOTKI".

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Dziś odbyła się prezentacja kandydatów ubiegających się o stanowisko przewodniczącego SU.

Wybory już w piatek.

Czekamy z niecierpliwością na wyniki.  :)

• Jesienny spacer dzieci z grupy 3-4 latków w poszykiwaniu jesiennych liści.

• Dzień Nauczyciela

• Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Przez wiele lat to święto nazywane było Dniem Nauczyciela i to określenie jest o wiele popularniejsze. W tym roku nauczyciele (oraz pracownicy oświaty) świętują w sobotę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby niespodzianki przygotować dzień wcześniej.

Pani dyrektor Grażyna Czajkowska tradycyjnie nagrodziła nauczycieli i pracowników niepedagigicznych za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - gospodarczej lub za wzorową pracę w zakresie administracyjno - gospodarczym.

• Warzywne ludki

• Warzywne ludki w wykonaniu dzieci z grupy 3 - 4 latków :)

• "HUBERTUS"

•          7 października 2017 r. na Placu Tadeusza Kościuszki zorganizowany został po raz jedenasty Hubertus Łęczycki 2017.

Z tej okazji Wydział Rolnictwa oraz Ochrony Środowiska w Łęczycy zorganizował wiele konkursów ekologicznych. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Błoniu wzięli udział w dwóch konkursach i jak się okazało z dużym sukcesem.

Pierwszy z nich pod nazwą „Nasi ziołożercy” przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z klas VI-VII  i gimnazjalnych. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu i wykazaniu się znajomością zwierząt żyjących w Pradolinie Warszawsko – Berlińskiej. Pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Granosik  z klasy VII, zaś tuż za Nią uplasowała się Natalia Stańczyk z klasy VI.

Drugi konkurs pt. „Pradolina Warszawsko-Berlińska i jej typowi mieszkańcy”  polegał na wykonaniu pracy plastycznej. W kategorii wiekowej klas IV – VII szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy V Marta Kowalczyk.

Nasze dziewczyny spisały się na medal, za co im bardzo dziękujemy i gratulujemy. Cenne nagrody w postaci mikroskopów   z pewnością pozwolą na dalsze obserwacje otaczającej nas przyrody.

BK

• POMAGAMY

• Sobota upłynęła pod hasłem POMOGAMY! Włączyliśmy się w akcję ZRYWAMY ŁAŃCUCHY.

Szkole Koło Wolontariatu pod kierownictwem pani Adrianny Miksy i pani Wiolety Łuczak wspierało dziś schronisko dla psów i kotów w Koninie. Nie zabrakło wzuszeń i dobrej zabawy przez urocze psiaki.

• Uczniowie klas starszych uczcili Dzień Chłopaka wizytą w parku trampolin, planetarium oraz w muzeum komiksu Tytus, Romek i Atomek. Zabawa była wyśmienita.

• Dzień Chłopaka

• Dzisiejszy Dzień Chłopaka nie brakowało na nim słodkości, zabaw tanecznych oraz konkursów.