• Świąteczne zadania w klasie IV

• Ostatnia przed świętami lekcja języka polskiego w klasie 4 przebiegała zupełnie inaczej. Uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami polonistycznymi przygotowanymi przez panią Martę Florczak. Trzeba dodać, że czwartoklasiści ochoczo zabrali się do pracy. Na początek opisywali pisankę, używając jak najwięcej epitetów. Następnie pisankowe części mowy musieli pogrupować na czasowniki, przymiotniki i rzeczowniki, wpisać je w jajko i je pokolorować. Czas upłynął bardzo szybko - lekcja zakończyła się wzajemnym składaniem życzeń.

• Śniadanie wielkanocne

• Uczniowie klasy I podczas jednej z dzisiejszych lekcji zdalnych uczestniczyli w "Klasowym Śniadaniu Wielkanocnym - spotkanie online" zorganizowanym przez wychowawcę. Uczniowie podczas tej lekcji realizowali punkty zawarte w prezentacji. Rozmawiali o zwyczajach wielkanocnych praktykowanych w różnych zakątkach świata, zastanawiali się, jakie potrawy obowiązkowo znajdą się na naszym świątecznym stole. Wspólnie graliśmy w interaktywne gry, a także szukaliśmy świątecznego prezentu ukrytego przez Zajączka. Na zakończenie lekcji składaliśmy sobie życzenia. Wszyscy tego dnia mieli wyśmienite humory, mam nadzieję, że ta lekcja na długo pozostanie w naszej pamięci.

• Wyniki konkursu plastycznego na kartkę wielkanocną

• 23 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na kartkę wielkanocną.

Oto laureaci:

I m. Witek Kaźmierczak kl.I

II m. ex aequo Szymon Modrzyński oddział przedszkolny i Dawid Modrzyński kl.IV

III m. Bartłomiej Galant

I wyróżnienie Julia Szyjakowska kl.II

II wyróżnienie Wojciech Klazura oddział przedszkolny

III wyróżnienie Oliwia Karlikowska kl.II

Nagrody dla zwycięzców ufundowała organizatorka konkursu pani Marta Florczak.

• Międzynarodowy dzień gofra

• 25 MARCA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GOFRA mniaaam, mniaaam. Dzieci z grupy 5-6 latków i Tomasz wraz z p. Natalką i p. Izą zaczęły ten dzień już wczoraj. A to nie bez powodu.. w dniu wczorajszym dowiedzieliśmy się, skąd pochodzi ta pyszna, chrupiąca przekąska, jak powstaje i z czym może być serwowana. Po zgłębieniu naszej wiedzy przyszedł czas na degustację. Jednak nie była ona zwyczajna. Zamieniliśmy naszą salę w restaurację, w której p. Natalka została kelnerką, p. Iza kucharką, a my klientami. Dzięki temu nauczyliśmy się składać zamówienia.

• Wiosenny ogródek

• Wiosenny ogródek w klasie I został założony w ubiegłym tygodniu. Przygotowaliśmy doniczki, ziemię oraz nasiona. Dzieci uczyły się jak sadzić cebulki, jak siać owies oraz różne kwiatki. Uczniowie dowiedzieli się również, czego rośliny potrzebują do rozwoju, a także wiedzą już, jak ważne są warzywa dla zdrowia człowieka. W piątek uczniowie zabrali część roślinek do domu, by tam je pielęgnować i obserwować. Pozostałe rośliny czekają w klasie na nasz powrót do szkoły.

• Hodowla fasolki

• W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy I założyli hodowlę fasolki. Zapoznali się z etapami przygotowania hodowli, a także dzielnie wypełniali "Dziennik hodowli". Każdego dnia sprawdzali, czy ziarenka mają wystarczającą ilość wody i jak się zmieniają. Następnie zabrali swoje słoiczki z fasolkami do domów, teraz podczas nauki zdalnej dokonują samodzielnej obserwacji i uzupełniają dzienniczek.

• Skarpetki na scenie

• Podczas jednej ze zdalnych lekcji języka polskiego uczniowie klasy 2 opowiadali przygody wybranych skarpetek - bohaterek lektury Justyny Bednarek pt."Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Mieli również za zadanie przebrać się za wybraną skarpetkę. Oto efekty.