• Mamy to… Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

W dniu 21 września 2018r. w Widawie dyrektor naszej szkoły, pani Agnieszka Szczech, podpisała umowę o świadczenie publiczne dostępnych usług telekomunikacyjnych w Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu, zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

• Sprzątanie Świata w Szkole Podstawowej w Błoniu

W piątek 21 września 2018 roku nasza szkoła tradycyjnie przyłączyła się do międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata”. W tym roku odbywała się pod hasłem "Akcja - segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej". Tegoroczna edycja kampanii jest jubileuszową, ponieważ w Polsce sprzątamy w ogólnoświatowej akcji od ćwierćwiecza. Celem 25. edycji było wspomożenie segregacji odpadów w gminach. Polskie gminy już w tym roku muszą osiągnąć poziom 30% recyklingu, a w roku 2020 nasz kraj musi osiągnąć poziom 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych.

• Bieg z okazji 100-lecia Niepodległości

Dnia 19.09.2018r. 16 uczniów Szkoły Podstawowej w Błoniu wzięło udział
            w Biegu z okazji 100-lecia Niepodległości. Byli wśród nas przedstawiciele klas: II, III, VI, VII, VIII. Uczniowie z chęcią podjęli się wyzwania, łączącego aktywność fizyczną z ważnym wydarzeniem historycznym.

Bieg podzielony był na następujące kategorie wiekowe: klasy I-II (500m.), klasy III-IV (500m.), klasy V-VIII (1000m.). Wszyscy z radością stanęliśmy na starcie, by móc spełnić szczytny cel. Choć nie zajęliśmy miejsc na podium, każdy
            z nas miał satysfakcję ze swojego udziału. Otrzymaliśmy pamiątkowe medale.

• Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego?

Wyślij, tak jak my, symboliczną kartkę BohaterON! Pokaż, że pamiętasz o ich poświęceniu! Włącz się, masz czas do 2 października – 63 dni Powstania Warszawskiego
            i 63 dni akcji BohaterON.

Pamiętaj!!!

Powstanie warszawskie to zbrojne wystąpienie Armii Krajowej przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim w trakcie II wojny światowej. Początek akcji, która rozpoczęła się 1 sierpnia 1944 roku nazywane jest godziną „W”.

Piątek 19.10.2018

• Mamy to… Ogólnopolska Sieć Edukacyjna
      • Sprzątanie Świata w Szkole Podstawowej w Błoniu
      • Bieg z okazji 100-lecia Niepodległości
      • Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego?
      • Dzień Chłopaka
      • "TRENUJ, DZIAŁAJ I SIĘ NIE PODDAWAJ" - Otwarcie siłowni.