• Kalendarz adwentowy klasy III

• Kalendarz adwentowy, który powstał na początku grudnia codziennie dostarczał klasie III dużo emocji. Uczniowie z wielkim zapałem zawieszali bombki, tworząc kalendarz adwentowy. Codziennie chętnie otwierali i realizowali „nowe zadanie”. Dzieci odliczały dni do Świąt świetnie się przy tym bawiąc.

• „Hejt – krótkie słowo, działa jak trucizna” – warsztaty biblioteczne w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łeczycy.

• 22 listopada 2019 r. uczniowie kl.VIII Szkoły Podstawowej w Błoniu uczestniczyli w warsztatach bibliotecznych, pt. „Hejt – krótkie słowo, działa jak trucizna”, które były realizowane w ramach akcji „PorozmawiajMy proszę!”,

zainicjowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Tego typu warsztaty wpisują się w założeia programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły, gdyż poruszają tematykę zagrożeń czyhających na młodego człowieka we współczesnym świecie – mówi organizator wyjazdu – Andrzej Łuczak, realizujący w szkole zadania pedagoga szkolnego. Podczas zajęć uczniowie mogli poszerzyć swoją świadomośc nt. hejtowania, którego odbiorcami, ale i ofiarami, świadkami czy twórcami coraz częściej bywają młodzi ludzie – w dużej mierze dzieci. Ponadto  uczestnicy warsztatów poszukiwali alternatywnych sposobów wyrażania własnych emocji i mięli możliwość zapoznać się ze sposobami reagowania na różnego typu treści, tzw. hejtu, jak obrażanie, wyzywanie, obraźliwe filmy, memy czy złośliwe komentarze, które coraz częściej pojawiają się w sieci.

Na koniec składamy podziękowania dyrekcji i pracownikom Miejskiej

i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy za umożliwienie naszym uczniom wzięcia udziału w warsztatach. Mamy nadzieję, na dalszą współpracę.