• Młodzi projektanci ze Szkoły Podstawowej w Błoniu

• Głównym założeniem projektu „Mój pomysł na zagospodarowanie terenu wokół szkoły” realizowanego na przełomie listopada i grudnia było przesłanie, że każdy z nas może wpłynąć na wygląd danego otoczenia. W zadaniu liczyła się nie tylko kreatywność, ale również umiejętność przestrzennego planowania. Z zadaniem projektowym zmierzyli się uczniowie klasy piątej w ramach zajęć z geografii. Projekt odbywał się w czterech etapach: opis krajobrazu miejscowości przez uczniów, obserwacja okolic szkoły, wykonanie planu, prezentacja projektu na zajęciach. Wszystkie prace zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się niebywałą kreatywnością. Zachęcajmy młodych do współdecydowania o wizerunku ich „małej ojczyzny”, oni naprawdę mają chęci i wiele ciekawych pomysłów odnoszących się do potrzeb i trendów najbliższej przyszłości.

• Konkurs "Łęczyca i okolice w barwach jesieni"

• Dnia 26 listopada br. rozstrzygnięto konkurs fotograficzny "Łęczyca i okolice w barwach jesieni" koordynowanego na terenie szkoły przez p. Damiana Kaźmierczaka – nauczyciela geografii i przyrody. Do organizatora wpłynęło kilkanaście prac uczniów z klasy VII. Organizator wskazał 3 zwycięskie miejsca. I zajęła Kinga Mucha, która przedstawiła piękne ujęcie jesieni przy Zamku Królewskim w Łęczycy. Zdobywczynią II miejsca okazała się uczennica Wiktoria Szczech, która przedstawiła jesień w łęczyckim parku. Z kolei III miejsce przypadło Marcie Kowalskiej za piękne ujęcie muchomorów w lesie w miejscowości Łęka-Kolonia. Wraz z dyrekcją szkoły serdecznie gratulujemy zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom! Wy - młodzi artyści wykazaliście się wspaniałym zmysłem fotograficznym, a Wasze prace pozwoliły spojrzeć na naszą „małą ojczyznę” z innej perspektywy.

• Niezwykłe odwiedziny

• Dzień 3 grudnia zaskoczył zarówno młodsze dzieci jak i starsze. A wszystko za sprawą nietypowego i niezwykłego gościa, który zawitał w nasze szkolne progi. Gościem tym był sympatyczny i pogodny labrador o imieniu CHICO. Chico nie bez powodu zaszczycił nas swą obecnością, był przedstawicielem wszystkich zwierząt, a jego zadaniem było uświadomienie dzieciom, że zwierzę to nie zabawka, którą można odłożyć w kąt, kiedy przestaje być modna. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wiele dzieci marzy o małym, słodkim szczeniaczku, który będzie ich gwiazdkowym prezentem. Jednak większość nie zdaje sobie sprawy z tego, że ten szczeniaczek w końcu stanie się dużym psem, który również potrzebuje opieki, miłości i poświęcenia mu ogromnej ilości uwagi. Dlatego też Pani Iza opowiedziała dzieciom, jak wygląda opieka nad takim zwierzęciem, zaznajomiła ich ze wszystkimi aspektami, które wiążą się z posiadaniem czworonożnego przyjaciela. Dzięki żywemu przykładowi, którym był właśnie Chico, nasi uczniowie zrozumieli, że zwierzęta również mają swoje uczucia i niesamowicie przywiązują się do swoich opiekunów, nie na chwilę... ale na wiele, wiele lat. Takie praktyczne lekcje najlepiej zapadają w pamięci i w najlepszy sposób docierają do uczniów. Bez wątpienia Chico skradł dzisiaj nasze serca. Dziękujemy  za gościnę, a Pani Izie za świetnie przeprowadzone zajęcia!

• Wycieczka do Łodzi

• Uczniowie klas IV - VIII Szkoły Podstawowej w Błoniu pod opieką pań: Barbary Szymczak, Elżbiety Cichowskiej, Mirosławy Borowskiej i pana Andrzeja Łuczaka wybrali się 28 listopada 2019 r. na wycieczkę edukacyjną do Łodzi. Pierwszym punktem było Centrum Nauki i Techniki EC1. Tutaj oprócz samodzielnych doświadczeń na eksponatach, uczniowie uczestniczyli w zaplanowanych zajęciach pt. "Skąd się bierze prąd - czyli jak działa elektrownia węglowa" oraz " Z kciukiem w gwiazdy - czyli mierzymy to czego zmierzyć się nie da". Następnie uczniowie aktywnie spędzili czas w parku trampolin " Jump Word". Tutaj lekcja wf na trampolinach pod okiem instruktorów dostarczyła wiele uśmiechu i radości. Wszyscy wrócili szczęśliwi i napełnieni dobrymi emocjami.

• Andrzejki w przedszkolu

• Piątkowy dzień był pełen wrażeń również dla dzieci 3-4 letnich. Przedszkolaki przeniosły się do świata wróżb i zabaw andrzejkowych. Do sali przedszkolnej zawitaly "dobre Wróżki ". Dzieci się świetnie bawiły, poznając przy tym tradycje. Dziękujemy Wróżkom za zaangażowanie.

• Dziś cień wosku Ci ukaże, co Ci życie niesie w darze

• 29 listopada w naszej szkole zorganizowano wróżby andrzejkowe. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami przygotowali i przeprowadzili wiele zabaw, w których wzięli udział uczniowie i nauczyciele. Wszyscy świetnie się bawili i wciąż mają nadzieję, że te najlepsze wróżby wkrótce się spełnią.

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada jest dniem, w którym święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci, czyli pluszowy miś. W związku z tym dzieci z grupy 3-4 latków, a także 5-6 latków zabrały dziś ze sobą swoje ulubione maskotki. Przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego misia, rozwiązywały misiowe zagadki, śpiewały piosenki, dzielnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, w których towarzyszyły im przytulanki, spróbowały nawet największego przysmaku niedźwiadków, czyli pysznego miodku, a na sam koniec wykonały pracę plastyczną, malując swojego ulubionego misia.

• Eksperymenty

• Piątkowe eksperymenty u 5-6 latków a także ich kolegi Tomka. Tym razem przedszkolaki sprawdzały właściwości żelatyny, którą wykorzystały do zrobienia piłeczek sensorycznych. Dzieci same udekorowały swoje piłeczki wsypując do balonów cekiny a także brokat. Na efekty trzeba było troszkę poczekać, dlatego też dzieci testowały swoje piłki dopiero w domu.

• Warsztaty muzyczne

• 22 listopada w naszej szkole gościliśmy muzyków z Filharmonii Łódzkiej , którzy zaprezentowali repertuar w stylu muzyki gospel. Bez wątpienia spodobał się on całej widowni, która chętnie brała udział w koncercie.