• Latawce I klasy

• W dniu dzisiejszym uczniowie klasy pierwszej na zajęciach technicznych wykonywali latawce. Po skończonej pracy, dzieci sprawdziły czy ich latawce są w stanie poszybować pod same obłoki.

• Urodziny Szmonka z grupy 5-6 latków

• Urodzinowy poniedziałek w grupie 5-6 latków. Dziś swoje 5 urodziny obchodził Szymuś 🎉🎈 Wspólne zabawy oraz słodki poczęstunek umiliły nam ten dzień. Szymuś, życzymy Ci spełnienia marzeń.

• Eksperymenty w grupie 5-6 latków

• W piątkowy dzień nie zabrakło eksperymentu 😊 Dzieci z grupy 5-6 latków oraz ich starszy kolega Tomek, badały dziś zastosowanie kleju i okazało się, że posiada on również inne właściwości niż tylko sklejanie ze sobą chociażby kartek papieru☺️ Wiecie co udało nam się z niego zrobić zrobić? Każdy z nas stworzył swojego kolorowego slime`a, czyli masę plastyczną służącą do zabawy sensorycznej. 😊😊 To było świetne doświadczenie

• Urodziny Nikolki z grupy 5-6 latków

• W dniu dzisiejszym dzieci z grupy 5-6 latków świętowały 6 urodziny swojej koleżanki Nikolki 😊🎈🎉 Oczywiście nie zabrakło pysznych smakołyków a także wyśmienitej zabawy 😊Nikolka, jeszcze raz życzymy Ci wszystkiego co najsłodsze 😊🎈

• Światowy Dzień Chleba w grupie 5-6 latków

• Dzieci z grupy 5-6 latków obchodziły w dniu dzisiejszym ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA. 🍞Przedszkolaki za pomocą historyjki obrazkowej oraz krótkiego filmiku dowiedziały się, jakie są etapy powstawania chleba a także co przyda nam się w kuchni do jego upieczenia. Następnie wszyscy mogli poczuć się jak prawdziwi piekarze i dzięki masie solnej stworzyli swoje wypieki. Na sam koniec dzieci degustowały pyszny, świeży i chrupiący chlebek z dodatkiem dżemu.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dnia 15.10.2019 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Panią Dyrektor uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, zaproszonych gości oraz nauczycieli emerytów. Następnie przekazała głos uczniom. Przedstawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem pań Elżbiety Cichowskiej, Barbary Szymczak i Ilony Sawickiej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzieńw roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki przeprowadzonego plebiscytu, w którym uczniowie wybrali nauczycieli i przyznali im tytuły: nauczyciela konsekwentnego, szyku i stylu, wesołka, pracusia, przyjaciela i marzyciela. Na zakończenie akademii ponownie głos zabrała Pani Dyrektor, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas.

• Światowy Dzień Drzewa

• 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Jest to międzynarodowa akcja sadzenia drzew odbywająca się w wielu krajach na świecie. Jej głównym celem jest wzrost świadomości ekologicznej w społeczeństwie, propagowanie idei sadzenia i pielęgnacji drzew.

Z tej okazji uczniowie kl.VII wraz z Panią Agnieszką Grobelną, aktywnie włączyli się w obchody tego ekologicznego święta. Przygotowali oryginalne plakaty ukazujące piękno i różnorodność polskich drzew, wykorzystując barwne, jesienne liście, wskazując tym samym na to, jak ważną rolę pełnią drzewa. Wszyscy uczniowie w sposób symboliczny posadzili szyszki i żołędzie w szkolnej pracowni przyrodniczej. Liczymy na to, że wyrosną z nich młode świerki i dęby:)Drzewa, nasze wspólne dobro! Zatem sadźmy drzewa!

• Sałatka owocowa III klasy

• 9 października uczniowie klasy III w ramach zajęć technicznych przygotowywali pyszną owocową sałatkę. Przed przystąpieniem do pracy, przypomniane zostały zasady zdrowego odżywiania oraz zasady higieny. Po nałożeniu fartuszków, umyciu rąk i owoców, uczniowie przystąpili do obierania i krojenia produktów. Uczniowie zwracali uwagę nie tylko na walory smakowe, ale również na estetykę podania sałatki, czego dowodem była dekoracja listkiem mięty. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości, a po sałatce zostało tylko wspomnienie.