• XII Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Mały Makuś” -„Kiedy dorosnę, będę zmieniał świat tak, aby....”

• Do XII Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Mały Makuś” -„Kiedy dorosnę, będę zmieniał świat tak, aby....” czyli konkursu plastycznego zaprosił naszych wychowanków Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi.

„W naturze ludzkiej leży potrzeba organizowania otoczenia, czasu, zasad. Obecnie palącymi problemami świata są te, w których człowiek, jako gatunek i jako istota czująca, nie przewidział długofalowych skutków swego działania.”
          Ten cytat był skierowany do tych uczniów-twórców, którzy dostrzegają swoją rolę                           w budowaniu przyjaznego i zdrowego środowiska, posiadają już dzisiaj refleksję oraz wizję przyszłości.

Zgodnie z regulaminem konkursu dokonaliśmy eliminacji szkolnych i wyłoniliśmy trzy najciekawsze  prace,  które zostały wysłane przed 31 marca 2019 r. na adres organizatora.

A teraz czekamy na werdykt …

• Wycieczka do Łęczycy uczniów klas I-III

• Dnia 4 czerwca 2019roku uczniowie klas I-III naszej szkoły wybrali się w podróż do naszego najbliższego miasta – Łęczycy. Wizytę w pradawnym grodzie rozpoczęli od zwiedzania Zamku Królewskiego. Podczas wizyty  towarzyszył im oczywiście nasz diabeł Boruta. Niejednemu rozwiał włosy, rozwiązał sznurowadła, czy dał pstryczka  w nosa. Wspinaczka na wieżę zamkową był testem odwagi wycieczkowiczów. Po wizycie w starym zamku udaliśmy się na Starówkę Łęczycką, skąd pojechaliśmy pohasać  w sali zabaw „Fantazja”. Następnie pojechaliśmy do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Łęczycy. Oglądaliśmy śliczne psy, pieski i psiorki, którym podarowaliśmy  zbieraną podczas  akcji szkolnej - karmę. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta na pysznych lodach w lodziarni. Wiwat szkolne wycieczki!

• XII Turnieju Szkolnych Drużyn Rycerskich w Łęczycy

• 31 maja uczniowie klas VI-VII uczestniczyli w XII Turnieju Szkolnych Drużyn Rycerskich w Łęczycy. Zawodnicy ubrani w stroje średniowieczne brali udział w 7 konkurencjach sprawnościowych. Uczniowie naszej szkoły najlepiej sobie poradzili i tym samym zajęli 1 miejsce. Gratulujemy !

• Wycieczka do ŹRÓDŁA - zajęcia ekologiczne - odziały przedzkolne

• W dniu 03.06. oddziały przedszkolne udały się do Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła w Łodzi na warsztaty o tematyce dotyczącej powietrza. Dzieci dowiedziały się czym jest powietrze oraz dlaczego warto o nie dbać. Na sam koniec nie zabrakło również odwiedzin w Mc Donald's. 😊

• Rozstrzygniecie konkursu " Najpiękniejsza wiosenna ozdoba ".

• Rozstrzygniecie konkursu "Najpiękniejsza wiosenna ozdoba" w ramach proajktu ekologicznego "Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 208/2019.

I kategoria - dzieci przedszkolne:

I miejsce - Kacper Kaźmierczak

I miejsce - Hubert Wikaryjczak

I miejsce - Marcel Strzelecki

I miejsce - Nikola Machińska

Wyróżnienie - Marcel Kuleczka

II kategoria - uczniowie klas I-III:

I miejsce - Maria Szymczak

II miejsce - Gabriela Kłudczyńska

III miejsce - Błażej Walczak

Wyróżnienie - Dawid Modrzyński

III kategoria uczniowie klas IV-VIII: