25 listopada jest dniem, w którym święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci, czyli pluszowy miś. W związku z tym dzieci z grupy 3-4 latków, a także 5-6 latków zabrały dziś ze sobą swoje ulubione maskotki. Przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego misia, rozwiązywały misiowe zagadki, śpiewały piosenki, dzielnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, w których towarzyszyły im przytulanki, spróbowały nawet największego przysmaku niedźwiadków, czyli pysznego miodku, a na sam koniec wykonały pracę plastyczną, malując swojego ulubionego misia.
Aktualności z życia szkoły
Dzień Pluszowego Misia
- 3
Eksperymenty
Piątkowe eksperymenty u 5-6 latków a także ich kolegi Tomka. Tym razem przedszkolaki sprawdzały właściwości żelatyny, którą wykorzystały do zrobienia piłeczek sensorycznych. Dzieci same udekorowały swoje piłeczki wsypując do balonów cekiny a także brokat. Na efekty trzeba było troszkę poczekać, dlatego też dzieci testowały swoje piłki dopiero w domu.
Warsztaty muzyczne
22 listopada w naszej szkole gościliśmy muzyków z Filharmonii Łódzkiej , którzy zaprezentowali repertuar w stylu muzyki gospel. Bez wątpienia spodobał się on całej widowni, która chętnie brała udział w koncercie.
2
„Hejt – krótkie słowo, działa jak trucizna” – warsztaty biblioteczne w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łeczycy.
22 listopada 2019 r. uczniowie kl.VIII Szkoły Podstawowej w Błoniu uczestniczyli w warsztatach bibliotecznych, pt. „Hejt – krótkie słowo, działa jak trucizna”, które były realizowane w ramach akcji „PorozmawiajMy proszę!”,
zainicjowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Tego typu warsztaty wpisują się w założeia programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły, gdyż poruszają tematykę zagrożeń czyhających na młodego człowieka we współczesnym świecie – mówi organizator wyjazdu – Andrzej Łuczak, realizujący w szkole zadania pedagoga szkolnego. Podczas zajęć uczniowie mogli poszerzyć swoją świadomośc nt. hejtowania, którego odbiorcami, ale i ofiarami, świadkami czy twórcami coraz częściej bywają młodzi ludzie – w dużej mierze dzieci. Ponadto uczestnicy warsztatów poszukiwali alternatywnych sposobów wyrażania własnych emocji i mięli możliwość zapoznać się ze sposobami reagowania na różnego typu treści, tzw. hejtu, jak obrażanie, wyzywanie, obraźliwe filmy, memy czy złośliwe komentarze, które coraz częściej pojawiają się w sieci.
Na koniec składamy podziękowania dyrekcji i pracownikom Miejskiej
i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy za umożliwienie naszym uczniom wzięcia udziału w warsztatach. Mamy nadzieję, na dalszą współpracę.
ZBIÓRKA!!!!
UWAGA!!! ZBIÓRKA FANTÓW!
Masz zbędną:
- książkę?
- grę planszową?
- grę komputerową?
- maskotkę?
- zabawkę?W dobrym stanie?
Przynieś ją!Zbiórka trwa do końca listopada. Loteria odbędzie się w grudniu.
Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne – rehabilitację Konrada Mielczarka podopiecznego Fundacji "Słoneczko".
Podarunki na loterię można zostawiać w sali nr 3 lub 7.
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! DOŁĄCZ DO AKCJI!
Projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"
Do grupy dzieci 3 - 4 letnich zostały zaproszone mamy, które czytały bajeczki w ramach akcji "Mały miś w świecie wielkiej literatury ".
1
Przedszkolaki zdrowo się odżywiają
W dniu wczorajszym dzieci z grupy 3-4 latków przygotowywały owocową sałatkę. Role zostały podzielone a przedszkolaki z wielkim zapałem przystąpiły do działania. Dzieci były bardzo dumne ze swojej pracy i razem z naszym kucharzem Tomkiem częstowały się zdrowym przysmakiem.
3
Wieczornica patriotyczna
Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć.
Słowo ma wielką moc… Pieśni natomiast od wieków łączyły ponad pokoleniami. Kierując się tymi przesłankami, dnia 13 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej w Błoniu zgromadzili się nie jako widzowie, ale jako główni uczestnicy Święta Niepodległości uczniowie, rodzice, dziadkowie, bliżsi i dalsi sąsiedzi oraz nauczyciele. Towarzyszyli nam w tym ważnym dniu przedstawiciele władz lokalnych: pani wicewójt Gminy Łęczyca Monika Kilar – Błaszczyk, pan Włodzimierz Starzyński – przewodniczący Rady Gminy Łęczyca oraz jego zastępca – pani Jadwiga Frątczak.Projekt wieczornicy patriotycznej „Z Niepodległą na ustach” zrodził się z potrzeby serca.Jego pomysłodawczyniami były pani Anna Gralak i Barbara Doniak. Uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze upamiętniającej patriotyczne zrywy wolnościowe. Był to koncert pieśni i piosenek żołnierskich oraz legionowych towarzyszących polskim żołnierzom walczącym za „wolność Waszą i naszą” na wszystkich frontach Europy. Zgromadzeni przedstawiciele społeczności lokalnej chętnie włączali się do wspólnego śpiewania, szczególnie takich pieśni jak: „Szara piechota”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Biały krzyż” czy „O, mój rozmarynie”. Nie zabrakło również piosenek nowszej generacji. Jedną z nich był utwór młodego poety – żołnierza, Józefa Szczepańskiego – „Ziutka”, który urodził się w pobliskiej Łęczycy i walczył jako żołnierz w batalionie „Parasol” AK w powstaniu warszawskim. Niestety, nie doczekał wolności. 1 września 1944 roku został ciężko ranny i wkrótce potem zmarł z powodu odniesionych ran. Jego utwór „Dziś idę walczyć, mamo!” przetrwał wojenną zawieruchę i fascynuje młodych i dziś. Równie zachwycająca była pieśń „Dziewczyna z granatem w ręce” – spopularyzowana przez serial „Czas honoru”. Uroczystość poprowadzili przedstawiciele dwóch pokoleń – nauczyciele: Barbara Doniak i Andrzej Łuczak (który przygotowywał również chór) oraz uczniowie klasy ósmej: Ewelina Bas oraz Kacper Kaźmierczak. Po części oficjalnej przyszedł czas na międzypokoleniowe rozmowy przy herbatce i ciastku. Tematyka ich nawiązywała do przeżytych doświadczeń wojennych, wyzwalania ojczyzny i radości z odzyskanej wolności, ale nie tylko. Młodzi mogli odkrywać, że starsi ludzie są skarbnicą wiedzy utrwalającej tamte odległe czasy oraz trudne doświadczenia, mogą być niezłymi nauczycielami życia.Widać więc wyraźnie, że szkoła, szczególnie w małych miejscowościach, bywa nie tylko źródłem kontaktu z kulturą, ale również miejscem wymiany myśli i doświadczeń.
9
Rekrutacja do projektu
Projekt - "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: kujawsko - pomorskiego i łódzkiego"
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.