• Laptopy

• Szkoła Podstawowa w Błoniu otrzymała kolejne laptopy w ramach projektu "Zdalna szkoła w Gminie Łęczyca".

• KONKURS ❗❗❗

• Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji. Więcej informacji na plakacie poniżej.

• Konkurs „Cała szkoła czyta zwierzętom”

• Uczniowie Szkoły Podstawowej w Błoniu podczas zdalnego nauczania przystąpili do konkursu organizowanego przez szkolną bibliotekę „Cała szkoła czyta zwierzętom”. Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia podczas czytania swoim zwierzątkom. Każda forma rozwijanie czytelnictwa jest dobra, bo przecież „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – Wisława Szymborska. Dziękuję za udział w konkursie. Podczas rozdania świadectw zostaną wręczone dyplomy. Nagrodzona została również uczennica klasy I, niestety filmik, który przesłała z nagraniem nie odtwarza się na FB.

• Dzień Ojca

• Drodzy Tatusiowie... Z okazji DNIA OJCA gorące życzeniach, niech nigdy nie zabraknie Wam sił i cierpliwości w pokonywaniu trudów dnia codziennego. A dziś zróbcie ważne miny, bo to piękna rola być głową RODZINY!!!

• HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 26.06.

• Harmonogram wydawania świadectw w dniu 26.06.2020r.:

godzina 9:00 - klasa VIII

godzina 9:20 - klasa VII

godzina 9:50 - klasa VI

godzina 10:05 - klasa V

godzina 10:20 - klasa IV

godzina 10:30 - klasa III

godzina 10:50 - klasa II

godzina 11:00 - klasa I

godzina 11:15 - oddział przedszkolny 5-6 latki

godzina 11:30 - oddział przedszkolny 3-4 latki

W tym dniu nie kursują autobusy (brak dowozów i odwozów dzieci).

• Zielniki uczniów klasy trzeciej

• Uczniowie klasy III kilka tygodni temu otrzymali przyrodnicze zadanie do wykonania. Celem zadania była popularyzacja wiedzy i umiejętności z zakresu przyrody i edukacji ekologicznej, pogłębianie wiedzy ekologicznej, umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce, promowanie zachowań proekologicznych, rozwój zainteresowań oraz rozwijanie wrażliwości na piękno przyrody. Każdy z uczniów starannie wybrał rośliny, ususzył je i wykonywał Zielnik. Zielniki zostały wykonane dowolną techniką, z zachowaniem wszelkich zasad zakładania zielników, które uczniowie poznali podczas lekcji przyrody. Oto efekty ich trudnej i długiej pracy.

• Obrazki z figur geometrycznych

• Kształt dotyczy prawie każdej rzeczy, wszystkich przedmiotów, istot żywych, obiektów. Kształt może być różny - płaski lub przestrzenny, regularny lub nieregularny, prosty lub złożony, foremny lub nieforemny, stały lub zmienny. Wszystko wokół nas da się skojarzyć z matematyka, nazwać jej językiem, choć nie jest czystą matematyką. A kształty to ocean – pojęć, skojarzeń, tematów. Język, którym opisujemy świat, czerpie z geometrii, lecz pełen jest umowności, uproszczeń, interpretacji. Ważne, że wiemy, co mamy na myśli, mówiąc o okrągłym stole, prostokątnej kromce chleba, trójkątnym kawałku pizzy (mimo że jeden z jej boków nie jest prosty). Niektórzy uczniowie klasy piątej podjęli wyzwanie i stworzyli obrazki z czystych form matematycznych, a dokładniej z podstawowych figur geometrycznych, którymi są trójkąty, kwadraty, prostokąty, trapezy, romby, równoległoboki, koła itp. Okazało się, że upraszczając niektóre kształty stworzyli własną wizję jakiegoś obiektu. Gratulujemy kreatywności.