• Jasełka

• Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, jak co roku, w naszej szkole, społeczność uczniowska przedstawiła Jasełka, pt.: „Poszukuję Małego Króla”, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.Po występie uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie zasiedli do Wigilii szkolnej.

• Przedświąteczna wizyta w POW ,, Tęcza” w Kutnie

•                 Dnia 19.12.2019 r., na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Błoniu wybrali się wraz z opiekunami w odwiedziny do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej ,,Tęcza” w Kutnie. Nie przez przypadek wybraliśmy taki termin, gdyż  nasz wyjazd wiązał się ze spotkaniem integracyjno – artystycznym, w którym wzięli również udział uczniowie z pobliskich szkół w Wilczkowicach, Siedlcu i Łęczycy. Nasi uczniowie wraz z opiekunami przygotowali słodkie niespodzianki dla podopiecznych ,,Tęczy”, a uczniowie z pozostałych trzech szkół - okolicznościowe prezenty, które przekazali na placówkę.

Na miejscu spotkało nas miłe przyjęcie i występ artystyczny uczniów szkoły muzycznej w Kutnie. Po wysłuchaniu przepięknych utworów o tematyce świątecznej uczniowie zwiedzili poszczególne pomieszcenia i udali się do pokoi, gdzie mogli zintegrować się z mieszkańcami ,,Tęczy”. Mamy nadzieję, że taki wyjazd na długo zostanie w pamięci młodzieży i przyczyni się do kolejnych spotkań integracyjnych oraz działań na rzecz innych.

• Wypieki trzecioklasistów

• LAPBOOK klasy III :)

• Klasa III wykonywała swojego pierwszego lapbooka. Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Przybierać może postać teczki, w której w formie rysunków, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści. Wzbudza ciekawość i motywuje dziecko do odkrywania ukrytych informacji, a także do ich gromadzenia. Podczas realizacji „książki na kolanach” uczniowie poznawali życie mrówek. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem i radością. Efekty pracy trzecioklasistów zamieszczamy poniżej.

• Owiedziny w klasie III

• Przed Świętami Bożego Narodzenia 🎅zawitał do naszej sali gość – Hubert z klasy VII. Uczeń w ramach współpracy Samorządu Uczniowskiego ze społecznością szkolną postanowił poprowadzić warsztaty dla klasy III, podczas których dzieci mogły poznawać tajniki wykonania świątecznych krasnali. Hubert bardzo dokładnie i z dużym spokojem przekazywał całą instrukcję wykonania krasnali, wszyscy obserwowali jego pracę z dużą ciekawością. 😍

• Doświadczenia klasy III z solą

• Uczniowie klasy III wykonywali doświadczenia z solą. Barwili sól mazakami i kolorową kredą. Podczas powstawania nowych kolorów uśmiechy nie schodziły z ich twarzy. Po zabarwieniu soli przyszedł czas, by wsypać ją do butelek, wszyscy z zaangażowaniem zabrali się do pracy. Dzięki temu powstały piękne, kolorowe butelkowe dekoracje – sami zobaczcie. 💡