• Wycieczka do Krainy Świętego Mikołaja

• W poniedziałkowy dzień dzieci z grupy 5-6 latków a także klasy 1-3 rozpoczęły od niezwykłej wycieczki do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Podczas spaceru po ,,Bajkowej ścieżce” dzieci poznały postaci znane z książek, filmów i bajek: Królową Śniegu, Calineczkę, Czerwonego Kapturka, Babę Jagę, Jasia i Małgosię, Rybaka. Odwiedziły również Dziadka Mroza. Jednak przez cały czas wypatrywały Świętego Mikołaja do którego w końcu udało się dotrzeć ☺️ Po miłym spotkaniu z Mikołajem dzieci udały się na warsztaty bombkowe. Resztę czasu wolnego dzieci spędziły na zabawach w figloraju. ☺️☺️

• Urodziny w grupie 5-6 latków

• 16 grudnia dzieci z grupy 5-6 latków obchodziły 5 urodziny swojej koleżanki Ani :) Był czas na słodkości a także na zabawę i tańce. Anulka jeszcze raz spełnienia wszystkich marzeń i dużo radości :)

• Coraz bliżej święta ...

• Przygotowania do świąt w naszej szkole rozpoczynają się zawsze o wiele, wiele szybciej...tak też było i w tym roku. Nasza niezastąpiona i niezawodna Pani Izabela Wiśniewska czuwa nad wszystkim i z każdym kolejnym rokiem zaskakuje i jednocześnie zachwyca nas swoimi pomysłami 😍Tym razem Pani Iza stworzyła piękne piórkowe choinki, które bez wątpienia będą tworzyły wyjątkowe dekoracje świąteczne. Mimo iż tworzenie ich wymaga czasu i ogromu precyzji, efekt końcowy jest tego wart! ☺️🌲

• Warsztaty bożonarodzeniowe

• Uczniowie klasy pierwszej i ich najbliżsi uczestniczyli dzisiaj w warsztatach bożonarodzeniowych. Wspólnie wykonali świąteczne lampiony, kartki,a także choinki. Wykorzystaliśmy również ten przedświąteczny czas na czytanie zimowych opowieści. 🌲☺️

• "Zwykłe niezwykłe odkrycia"

• W dniu 04.12. 2019 r. w ramach realizacji projektu chemicznego “Zwykłe niezwykłe powietrze” uczniowie klasy 7 pod czujnym okiem p. Agnieszki Grobelnej wykonali eksperymenty chemiczne.

Grupy projektowe przedstawiły skład powietrza w sposób obrazowy. Uczniowie wykazali eksperymentalnie, że zwykłe powietrze może być niezwykłe, a jego właściwości mogą nas zaskoczyć. Uczniowie do przeprowadzenia doświadczeń w większości wykorzystywali substancje z życia codziennego. Wspólnie zastanawiali się m.in. „Jaki gaz może być w proszku do pieczenia?”, „Co kryją drożdże?” oraz „Na czym polega tajemnicza moc ziemniaków?”. Wyniki swoich eksperymentów uczniowie skrupulatnie zapisywali na kartach pracy. Projekt z pewnością zachęcił wszystkich do dalszego poznawania chemicznych tajników.

• Mikołajki w przedszkolu

• Piątkowy dzień (06.12.) był pełen wrażeń dla najmłodszych dzieci 3 i 4 letnich. Odwiedził nas oczywiście długo wyczekiwany gość - Mikołaj wraz z towarzyszami - sam nie zabrałby się z taką ilością prezentów. Mikolaj zostawił również ciekawe zadania dla dzieci do wykonania - przedszkolaki odszukiwaly je w sali i z wielkim zainteresowaniem wykonywały - a na koniec czekała na nich słodka niespodzianka. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń.

• Rajd mikołajkowy

• 7 grudnia uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Izy Wiśniewskiej, Pani Ilony Sawickiej i Pani Natalii Niedomagała uczestniczyli w XV Rajdzie Mikołajkowym. 🎅 Mimo niesprzyjającej pogody dzielnie wytrwali do samego końca.

• Loteria fantowa w szkole

• 5 grudnia 2019 roku panie Elżbieta Cichowska, Agnieszka Grobelna i Marta Florczak przeprowadziły loterię fantową, z której dochód zostanie przekazany na rehabilitację podopiecznego fundacji "Słoneczko" Konrada Mielczarka. Wśród fantów znalazły się książki, układanki, pluszaki i inne zabawki. Na największą pochwałę zasługuje fakt, że nikt nie pozostał obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Wśród amatorów loterii nie zabrakło najmłodszych przedszkolaków, starszych uczniów i nauczycieli.

• Mikołajki w zerówce

• Dzisiejszy dzień w grupie 5-6 latków był dniem pełnym wrażeń ☺️ Przedszkolaki zaprosiły również swojego ulubionego starszego kolegę-Kucharza Tomka i Panią Ize, którzy towarzyszyli i dzielnie pomagali nam przez cały dzień. Dzieci tworzyły wraz ze swoimi rodzicami swoje świąteczne, wymarzone pierniki. Przedszkolaki dowiedziały się z czego powstaje ciasto piernikowe a następnie mogły własnymi siłami spróbować rozwałkować ciasto i wykroić z niego za pomocą foremek różne kształty. Po spróbowaniu pysznych pierników przyszedł czas na niespodzianki.. do naszej sali przybyło aż dwóch Mikołajów! 🎅 Jednym z nich była Pani Dyrektor a drugi Mikołaj... Sami zobaczcie na zdjęciach, to był niezwykły dzień! Bardzo dziękujemy rodzicom za przybycie i za świetną zabawę

• Warsztaty piernikowe w grupie 3-4 latków

• W dniu wczorajszym przedszkolaki z grupy 3 -4 latków miały nietypowe zadanie - piekły i ozdabiały pierniki. Odwiedziły nas Panie z Siedliska Besiekiery, na początku opowiedziały dzieciom skąd się wzięły pierniki, dzieci poznawaly również przyprawy, których używa się do do pieczenia pierników po czym same zakasały rękawy i zabrały się do wykrawania oraz ozdabiania swoich pierniczków- dzieci były zafascynowane.