• Międzynarodowy dzień gofra

• 25 MARCA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GOFRA mniaaam, mniaaam. Dzieci z grupy 5-6 latków i Tomasz wraz z p. Natalką i p. Izą zaczęły ten dzień już wczoraj. A to nie bez powodu.. w dniu wczorajszym dowiedzieliśmy się, skąd pochodzi ta pyszna, chrupiąca przekąska, jak powstaje i z czym może być serwowana. Po zgłębieniu naszej wiedzy przyszedł czas na degustację. Jednak nie była ona zwyczajna. Zamieniliśmy naszą salę w restaurację, w której p. Natalka została kelnerką, p. Iza kucharką, a my klientami. Dzięki temu nauczyliśmy się składać zamówienia.

• Wiosenny ogródek

• Wiosenny ogródek w klasie I został założony w ubiegłym tygodniu. Przygotowaliśmy doniczki, ziemię oraz nasiona. Dzieci uczyły się jak sadzić cebulki, jak siać owies oraz różne kwiatki. Uczniowie dowiedzieli się również, czego rośliny potrzebują do rozwoju, a także wiedzą już, jak ważne są warzywa dla zdrowia człowieka. W piątek uczniowie zabrali część roślinek do domu, by tam je pielęgnować i obserwować. Pozostałe rośliny czekają w klasie na nasz powrót do szkoły.

• Hodowla fasolki

• W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy I założyli hodowlę fasolki. Zapoznali się z etapami przygotowania hodowli, a także dzielnie wypełniali "Dziennik hodowli". Każdego dnia sprawdzali, czy ziarenka mają wystarczającą ilość wody i jak się zmieniają. Następnie zabrali swoje słoiczki z fasolkami do domów, teraz podczas nauki zdalnej dokonują samodzielnej obserwacji i uzupełniają dzienniczek.

• Skarpetki na scenie

• Podczas jednej ze zdalnych lekcji języka polskiego uczniowie klasy 2 opowiadali przygody wybranych skarpetek - bohaterek lektury Justyny Bednarek pt."Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Mieli również za zadanie przebrać się za wybraną skarpetkę. Oto efekty.

• Hodowla u przedszkolaków

• W piątek dzieci z grupy 5-6 latków wcieliły się w rolę ogrodników. Wiosna coraz bliżej, dlatego chcemy ją w pełni przywitać! Przedszkolaki założyły własną hodowlę rzeżuchy, a także posiały owies wielkanocny. Aby zasiać rzeżuchę, każdy z nich otrzymał słoiczek i wypełnił go watą. Kolejnym etapem było podlanie waty i wysianie rzeżuchy. Następnie do doniczek dzieci wsypały ziemię i owies, i wszystko dokładnie podlały. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem przystąpiły do wykonywania zadań ogrodniczych.. teraz pozostaje już tylko wyczekiwać efektu.

• Finał zbiórki dla zwierząt

• 10 marca zakończyła się zbiórka karmy, kocy, smakołyków i misek dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu. Dziś Pani Iwona Graczyk i Pani Ilona Sawicka odwiozły karmę do schroniska. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w zbiórkę karmy.

• Książka kucharska klasy IV

• Ostatnio podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 4 ćwiczyli redagowanie przepisu kulinarnego. Pani Marta Florczak we współpracy z czwartoklasistami stworzyła książkę kucharską zawierającą przepisy na ulubione potrawy uczniów.

• Europejski Dzień Mózgu

• Uczniowie klasy 1 i 2 wraz z wychowawczyniami obchodzili 18 marca Europejski Dzień Mózgu. Dowiedzieli się przy tej okazji, za co jest odpowiedzialny nasz mózg, do czego służy i jak o niego dbać. Tego dnia nie zabrakło rozwiązywania zagadek, zadań i łamigłówek, bo to one pobudzają mózg do działania i utrzymują go w dobrej formie. Pierwszo- i drugoklasiści także nakarmili swoje mózgi - orzechami włoskimi, migdałami, morelami, pestkami słonecznika i dyni oraz czekoladą.