• Eksperymenty w grupie 5-6 latków

• W piątek dzieci z grupy 5-6 latków zamieniły się w prawdziwych magików a to wszystko za sprawą eksperymentu do którego użyły styropianu i acetonu. Efekt był naprawdę zadziwiający a znikający styropian zaskoczył wszystkich!

• Dzień Edukacji Narodowej

• "Czternastego października wpisujemy do dziennika, dobre stopnie wszystkim co pracują w szkole..." Właśnie w Święto Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły takie słowa wyśpiewali okazując w ten sposób wdzięczność wszystkim tym, którzy pracują i poświęcają się, by ukształtować serca i umysły młodego pokolenia. Takie chwile wszystkim dodają dobrej energii do dalszej pracy.

• Światowy Dzień Chleba w Zerówce

• W dniu dzisiejszym przedszkolaki z grupy - latków obchodziły Światowy Dzień Chleba

Zabawy zaczęliśmy od puzzelkowych układanek, które pozwoliły wdrożyć nam się w temat Następnie odbyliśmy wirtualną podróż do piekarni a także obejrzeliśmy bajkę " Od ziarenka do bochenka". Dzięki temu dzieci mogły zapoznać się z etapami powstawania chleba oraz ze specyfiką pracy rolnika, piekarza, sprzedawcy. Po rozwiązaniu tematycznych zagadek a także wspólnym tańcu do piosenki "mało nas, mało nas do pieczenia chleba.." mieliśmy okazję stać się prawdziwymi piekarzami! Wspólnie stworzyliśmy masę solną z której powstały bułki, chlebki, rogaliki... Po naszej ciężki pracy przyszedł czas na najpyszniejszy moment tego dnia, czyli degustację różnych rodzai chleba z drobnymi, słodkimi dodatkami

• Działania klasy IV

• Drewniana łyżka, klamerki do bielizny, patyki do lodów, kolorowy papier, kawałki materiału, bibuła – z takich materiałów uczniowie klasy IV podczas zajęć technicznych wykonali „PANA/PANIĄ STOP”. Celem ich pracy było utrwalenie wiedzy z zakresu znajomości znaków i przepisów ruchu drogowego. Niezwykła pomysłowość i niezawodna kreatywność naszych czwartoklasistów pozwoliła na wykonanie tak cudownych „postaci”.

• Światowy dzień mycia rąk w 3-4 latkach

• Przedszkolaki z grupy 3-4 latków obchodziły dziś Światowy Dzień Mycia Rąk, celem tej akcji jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie w szczególności w obecnym czasie jest częste mycie rąk. Dzieci zafascynowane były doświadczeniem, przygotowany był teatrzyk, nie zabrakło oczywiście ulubionej piosenki dzieci " Umyć ręce ", były także e cwiczenia praktyczne- każde dziecko uczyło się prawidłowego sposobu mycia rąk. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

• Dzień drzewa w Przedszkolu

• Dzieci z grupy 3-4 latków w poniedziałek obchodziły Dzień Drzewa, obejrzały prezentację dotyczącą znaczenia drzew w życiu człowieka, przeprowadzone zostały zabawy, dzieci rozwiązywały zagadki, na koniec wykonaly prace plastyczną.

• Dzień drzewa w klasie III

• Uczniowie klasy 3 uczestniczyli w Światowym Dniu Drzewa,który obchodzi się 10 października. Dzieci wykonały makiety lasu, wykorzystując m.in. gałązki, mech, jarzębine. Zajęcia w ciągu całego dnia poswiecone były propagowaniu idei ochrony przyrody, kształtowaniu wśród wychowanków pozytywnego stosunku do niej, pogłębieniu wiedzy na temat drzew. Zwrócono uwagę, że drzewa i krzewy to swoiste oazy bioróżnorodności.

• Dzień drzewa w klasie II

• 10 października obchodzony jest Dzień Drzewa. Uczniowie klasy II z tematem drzewa pracowali przez cały tydzień. W poniedziałek wspólnie wykonaliśmy drzewo, we wtorek rozmawialiśmy o ochronie drzew i o tym, do czego są nam one potrzebne. W środę drugoklasiści rozmawiali z wychowawczynią o tym, co może powstać z drewna. W czwartek powstały prace plastyczne prezentujące jesienne drzewa. Na piątkowej przyrodzie rozmawialiśmy o drzewach iglastych i liściastych.

• Działania I klasy

• 🎓Pierwszoklasiści nie zwalniają tempa 💪🙂🧑‍🎓Liczą, piszą, a dziś układali wyrazy, czytali i zaznaczali samogłoski i spółgłoski. Poradzili sobie doskonale 😀🤓📚