• informacja

        • Numery kontaktowe obsługujące infolinię dla mieszkańców, dedykowaną kwestiom związanym z koronawirusem SARS CoV-2.

          Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa łódzkiego uruchomiła 6 nowych numerów kontaktowych obsługujących infolinię dla mieszkańców, dedykowaną kwestiom związanym z koronawirusem SARS CoV-2.

          INFOLINIA
          wyłącznie dedykowana sprawom koronawirusa SARS-CoV-2

          +48 695 422 338
          +48 663 114 439
          +48 782 236 442
          +48 782 277 228
          +48 663 154 463
          +48 665 386 932

          (czynna przez cały tydzień włącznie z sobotą i niedzielą w godz. od 8:00 do 22:00)

        • informacja

        • Drodzy Rodzice!

          W związku z zaistniałą sytuacją związaną z zawieszeniem zajęć dydaktycznych na terenie szkół i koniecznością kontynuowania nauki w domu zachęcamy, aby zadbać o zorganizowanie dzieciom odpowiednich warunków do nauki oraz stałe monitorowanie tego procesu.

          Na co zwrócić szczególną uwagę?• Poświęćmy dzieciom czas na rozmowę dotyczącą zaistniałej sytuacji, aby czuły się bezpiecznie i mogły się skupić na samodzielnej pracy. Dzieci potrzebują wiedzy o tym, co i dlaczego dzieje się wokół nas. Mimo, iż sami czujemy się zdezorientowani i zagrożeni, starajmy się zachować spokój, przestrzegać zaleceń, być odpowiedzialnymi za zdrowie swoje i innych. Pamiętajmy, że młodsze dzieci widzą świat naszymi oczami, starsze zaś potrzebują wzorców zachowań i postaw.

          • Włączmy dziecko, na miarę jego możliwości, w proces „kryzysowego zarządzania domem” - wiele je to nauczy (dyscypliny, przewidywania, planowania, opanowania).

          • Wspólnie ustalmy plan dnia i zróbmy podział obowiązków, uwzględnijmy czas przeznaczony na naukę! Nawyk uczenia się w stałych ramach czasowych mobilizuje do koncentracji i sprawnego wykonania zadań. Najlepsze godziny na naukę to 8-11 oraz 15-17.

          • Wdrażajmy dziecko do samodyscypliny i systematycznościw wykonywaniu prac zadawanych przez nauczycieli. Systematyczność i metoda małych kroków przynosi wymierne efekty.

          • Uwzględnijmy w rozkładzie dnia dziecka czas na aktywność fizyczną (najlepiej ćwiczenia gimnastyczne w domu), odpoczynek, relaks oraz wystarczającą ilość snu(8 -11 godzin).

          • Dbajmy o komfort pracy umysłowej, a więc: naukę po posiłku, wygodne krzesło i biurko (dopasowane do wzrostu dziecka), wywietrzone pomieszczenie, odpowiednie oświetlenie. Wyeliminujmy z otoczenia wszelkie bodźce rozpraszające - włączony telewizor czy głośna rozmowa domowników nie sprzyjają koncentracji dziecka.

          • Okazujmy w tym szczególnym czasie więcej zainteresowania nauką dziecka; nie chodzi o to, by przejąć rolę nauczyciela, lecz aby być osobą motywującą do pracy i dyscypliny. Często chwalmy za wytrwałość, samodzielność, systematyczność. Motywacja jest siłą napędową do zdobywania wiedzy.

          • Pomagajmy, gdy pojawią się problemy, nie należy jednak wyręczać dziecka w tym, co jest w stanie zrobić samo. Samodzielna praca wzmacnia pewność siebie, samoocenę, uczy odpowiedzialności. Przypominajmy też dzieciom o tym, że utrwalenie określonych partii wiedzy wymaga wielokrotnych powtórzeń rozłożonych w czasie, czasem więc warto pomóc dziecku, np. odpytując go z ważnego materiału.

          • Traktujmy z powagą czas, gdy dziecko się uczy; nie przeszkadzajmy mu, nie przerywajmy, gdyż w skupieniu jest w stanie więcej przyswoić. W sytuacji, gdy w domu jest więcej dzieci, najlepiej byłoby gdyby uczyły się w tym samym czasie.

          • Mocnym argumentem zachęcającym pociechę do pracy może być komunikat „możesz używać komputera”, zwykle do kontaktu z tym urządzeniem nie trzeba dzieci długo namawiać.

          • Uważajmy jednak, aby dziecko nie spędzało zbyt dużo czasu przy komputerze lub telefonie.

          • Pamiętajmy o bezpieczeństwie w sieci; przypominajmyo nieudostępnianiu danych osobowych; zwracajmy uwagę, jakie strony dziecko odwiedza i na jakich forach internetowych się udziela.

          • Umożliwiajmy dzieciom wybór kolejności zadań oraz tego, czego chcą się uczyć więcej i częściej; to doskonały czas na aktywność twórczą, rozbudzenie zainteresowań i pasji. Wspólnie poszukujmy ciekawostek, nowych źródeł wiedzy.

          • Spróbujmy znaleźć pozytywne strony sytuacji, w której się znaleźliśmy – pogłębić więź z dzieckiem, przyjemnie spędzić czas na nauce i wypoczynku, znaleźć chwile na rzeczy, na które kiedyś nie mogliśmy sobie pozwolić, pokazać korzyści płynące z przebywania razem.

          Zapraszam do kontaktu z nauczycielami, którzy są gotowi pomóc w każdej sytuacji!

          Agnieszka Szczech

          Dyrektor Szkoły Podstawowej w Błoniu

        • PRZEDSTAWIENIE W GRUPIE 3-4 latków "RZEPKA"

        • W poniedziałek na przedszkolaków z grupy3-4 latków czekała wyjątkowa niespodzianka- tym razem to rodzice wcielili się w rolę aktorów! Z wielką ochotą wzięli udział w odegraniu przedstawienia pt. "Rzepka" - Juliana Tuwima, kierowanym do swoich pociech. Radość dzieci była nie do opisania a uśmiechy na ich twarzach tylko to potwierdzały ☺️Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, byliście Państwo wspaniali 🤗👍!

        • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

        • 10 marca w klasie 1 odbył się konkurs pięknego czytania. Zadaniem uczniów było piękne zaprezentowanie fragmentu utworu Toma Justyniarskiego pt."Psie troski".Po wysłuchaniu wszystkich uczniów nastąpiło ogłoszenie wyników. Oto one: III m. Alan Zalewski II m. Julia Szyjakowska I m. Aleksander Madejski Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulacje!!! ☺️☺️

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.