• Klasowa hodowla roślin

• 27 lutego na lekcji przyrody uczniowie klasy 1 założyli hodowle roślin - rzeżuchy, fasoli, jęczmienia i szczypiorku. Dowiedzieli się, jak uprawiać rośliny i co jest im potrzebne do wzrostu. Na efekty musimy jeszcze poczekać.

• Segregując śmieci, dbamy o środowisko

• Dzieci z grupy 3 -4 latków w ramach kontynuowania programu Kubusiowi Przyjaciele Natury wykonywały zadania dotyczące segregacji śmieci oraz poszerzyły wiedzę na temat tego, jak być "EKO" i żyć w zgodzie z naturą. Na koniec zakasały rękawy i ochoczo zabrały się do wykonania podsumowujacego plakatu dotyczącego segregacji śmieci- przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wykonywały zadania.

• Kubusiowi Przyjaciele Natury

• Grupa dzieci 3 -4 letnich zabrała się za realizację programu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Celem programu jest zachęcenie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, a także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu. Poszerzymy wiedzę dotyczącą segregowania śmieci i tworzenia z nich czegoś nowego. Wszystko jest przekazywane tak, by rozwijać u dzieci kreatywność, samodzielne myślenie oraz zdobywanie wiedzy poprzez zabawę. Realizowane są zadania w przedszkolu, ale w domu dzieci wraz z rodzicami również mają zadania do wykonania. Dzieci świetnie się przy tym bawią.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez p.Martę Florczak. Łamali sobie języki, próbując bezbłędnie powtórzyć łamańce językowe. Rozwiązywali rebusy, uzupełniali przysłowia brakującymi nazwami zwierząt. A wszystko po to, by pamiętać o dbaniu o nasz język ojczysty.

• DRZWI OTWARTE

• REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH A TAKŻE DO KLASY 1 JUŻ SIĘ ZACZĘŁA!

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY 04.03.2020r.

• Kosmos...To jest to!

• W bieżącym tygodniu dzieci z grupy 5-6 latków poznawały tematy związane z przestrzenią kosmiczną. Dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy na temat Układu Słonecznego, podróży w kosmos. Tworzyły nawet własne rakiety. Jednak w dniu dzisiejszym stworzyliśmy galaktykę.. zamkniętą w słoiku. Dzięki eksperymentowi, do którego użyliśmy waty, wody, farb i brokatu, każdy mógł zabrać swój kawałek kosmosu do domu.

• Dzień Babci i Dziadka

• 14 lutego to wyjątkowy czas, pełen miłości i radości. Dlatego też dzieci z oddziałów przedszkolnych właśnie w ten walentynkowy dzień bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom, prezentując program artystyczny. Dzieci dziękowały za cierpliwość, opiekę i czas oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

• Walentynki

• 14 lutego, w Walentynki, przekazujemy sobie dowody sympatii. Tak było i u nas w Szkole Podstawowej w Błoniu. Samorząd Uczniowski już tydzień wcześniej rozpoczął przygotowania do tego szczególnego dnia. Przygotowana została specjalna skrzynka, do której można było wrzucać walentynkowe kartki. Następnie uczniowie klasy trzeciej odpowiednio posegregowali pocztę, a przewodniczący Samorządu Uczniowskiego rozdał kartki i upominki adresatom. Dodatkową atrakcją okazała się zasada, że czerwony kolor ubrania zwalnia z odpytywania.