• ZBIÓRKA!!!!

• UWAGA!!! ZBIÓRKA FANTÓW!

Masz zbędną:
          - książkę?
          - grę planszową?
          - grę komputerową?
          - maskotkę?
          - zabawkę?

W dobrym stanie?
          Przynieś ją!

Zbiórka trwa do końca listopada. Loteria odbędzie się w grudniu.

Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne – rehabilitację Konrada Mielczarka podopiecznego Fundacji "Słoneczko".

Podarunki na loterię można zostawiać w sali nr 3 lub 7.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! DOŁĄCZ DO AKCJI!

• Przedszkolaki zdrowo się odżywiają

• W dniu wczorajszym dzieci z grupy 3-4 latków przygotowywały owocową sałatkę. Role zostały podzielone a przedszkolaki z wielkim zapałem przystąpiły do działania. Dzieci były bardzo dumne ze swojej pracy i razem z naszym kucharzem Tomkiem częstowały się zdrowym przysmakiem.

• Wieczornica patriotyczna

• Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć.

Słowo ma wielką moc… Pieśni natomiast od wieków łączyły ponad pokoleniami. Kierując się tymi przesłankami, dnia 13 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej w Błoniu zgromadzili się nie jako widzowie, ale jako główni uczestnicy Święta Niepodległości uczniowie, rodzice, dziadkowie, bliżsi i dalsi sąsiedzi oraz nauczyciele. Towarzyszyli nam w tym ważnym dniu przedstawiciele władz lokalnych: pani wicewójt Gminy Łęczyca Monika Kilar – Błaszczyk, pan Włodzimierz Starzyński – przewodniczący Rady Gminy Łęczyca oraz jego zastępca – pani Jadwiga Frątczak.Projekt wieczornicy patriotycznej „Z Niepodległą na ustach” zrodził się z potrzeby serca.Jego pomysłodawczyniami były pani Anna Gralak i Barbara Doniak. Uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze upamiętniającej patriotyczne zrywy wolnościowe. Był to koncert pieśni i piosenek żołnierskich oraz legionowych towarzyszących polskim żołnierzom walczącym za „wolność Waszą i naszą” na wszystkich frontach Europy. Zgromadzeni przedstawiciele społeczności lokalnej chętnie włączali się do wspólnego śpiewania, szczególnie takich pieśni jak: „Szara piechota”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Biały krzyż” czy „O, mój rozmarynie”. Nie zabrakło również piosenek nowszej generacji. Jedną z nich był utwór młodego poety – żołnierza, Józefa Szczepańskiego – „Ziutka”, który urodził się w pobliskiej Łęczycy i walczył jako żołnierz w batalionie „Parasol” AK w powstaniu warszawskim. Niestety, nie doczekał wolności. 1 września 1944 roku został ciężko ranny i wkrótce potem zmarł z powodu odniesionych ran. Jego utwór „Dziś idę walczyć, mamo!” przetrwał wojenną zawieruchę i fascynuje młodych i dziś. Równie zachwycająca była pieśń „Dziewczyna z granatem w ręce” – spopularyzowana przez serial „Czas honoru”. Uroczystość poprowadzili przedstawiciele dwóch pokoleń – nauczyciele: Barbara Doniak i Andrzej Łuczak (który przygotowywał również chór) oraz uczniowie klasy ósmej: Ewelina Bas oraz Kacper Kaźmierczak. Po części oficjalnej przyszedł czas na międzypokoleniowe rozmowy przy herbatce i ciastku. Tematyka ich nawiązywała do przeżytych doświadczeń wojennych, wyzwalania ojczyzny i radości z odzyskanej wolności, ale nie tylko. Młodzi mogli odkrywać, że starsi ludzie są skarbnicą wiedzy utrwalającej tamte odległe czasy oraz trudne doświadczenia, mogą być niezłymi nauczycielami życia.Widać więc wyraźnie, że szkoła, szczególnie w małych miejscowościach, bywa nie tylko źródłem kontaktu z kulturą, ale również miejscem wymiany myśli i doświadczeń.

• Zdrowe odżywianie z kukurydzą Bonduelle

• W dniu dzisiejszym do dzieci z oddziałów przedszkolnych, a także klas 1-3 zawitali goście z firmy Bonduelle. Panie uświadomiły dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie, a także jakie korzyści niesie za sobą spożywanie warzyw i owoców. Dodatkową atrakcją była wielka kukurydza, która z pewnością urozmaiciła te zajęcia. Chętne dzieci miały również okazję sprawdzić swoją wiedzę w zagadkach oraz spróbować kukurydzy na gorąco. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe upominki.

• Urodziny w grupie 5-6-latków

• Przedszkolaki z grupy 5-6 latków świętowały dziś 6 urodziny Marcelka. Po odśpiewaniu głośnego sto lat przyszedł czas na słodki poczęstunek a następnie tańce i zabawy.  Marcelku, życzymy Ci dużo zdrowia i samych radosnych dni.

• Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia

• 8 listopada 2019 w naszej szkole wspólnie świętowaliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia. Przedstawiciele każdej klasy już w poniedziałek przystąpili do losowania potrawy, którą będą mieli do przygotowania w piątek. Jednocześnie wylosowali również kolejne zadanie do wykonania, którym było napisanie wiersza lub hasła. Wszystkie klasy oraz oddziały przedszkolne przystąpiły z zapałem do pracy, pod czujnym okiem nauczycieli i wychowawców przygotowywali potrawy. Celem tego dnia było promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnych posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. Uczniowie naszej szkoły zapoznali się lub przypomnieli sobie 12 zasad zdrowego żywienia. Wiedza została wcielona w życie, przy wspólnym przygotowaniu zdrowego jedzenia w szkole. Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w organizacji dnia aktywności kulinarnej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu akcji.

• Innowacja "Czytam z klasą lekturki spod chmurki"

• W dniu wczorajszym uczniowie klasy pierwszej wykonywali kolejne zadanie z I modułu innowacji Czytam z klasą lekturki spod chmurki. Tym razem musieli wyciąć i ozdobić dwie zakładki do książki. Jedna z nich ma być prezentem dla bliskiej osoby.