• Goście z łódzkiej Filharminii

• W dniu 29.06 naszą szkołę odwiedzili tancerze łódzkiej Filharmonii. Zaprezentowali oni odmianę tańca, która nazywa się New Style Hustle. Polega ona na łączeniu wielu inspiracji z różnych technik tanecznych. Nasi uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w konkursie tanecznym 😊

• Zajęcia terenowe uczniów klas I - III w ramach projektu ekologicznego "Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach"

• Dnia 28 Dnia 28 maja 2019 roku uczniowie klas I-III brali udział w niezwykłej lekcji przyrody. Podzieleni na grupy uczestniczyli w terenowych warsztatach ekologicznych, które odbywały się w Parku im. J. Piłsudskiego w Łodzi. Młodsze dzieci tworzyły własne kompozycje zapachowe, autorskie prace plastyczne. Niezwykłe dzieła powstawały z materiałów przyrodniczych naszych ciekawskich zbieraczy. Grupa świetnie poradziła sobie z szukaniem porostów i ich klasyfikacją ze względu na rodzaje zanieczyszczeń dużej aglomeracji miejskiej. Uczestnicy warsztatów byli cząsteczkami powietrza, które stawały się na przemian: mokre, suche, zimne, ciepłe, czyste, zanieczyszczone. Największą atrakcją było puszczanie rakiety powietrznej. Eksperymentom, badaniom nie było tego dnia końca. Wycieczka była superciekawa!

• Zajęcia terenowe uczniów klas IV - VIII w ramach projektu ekologicznego "Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach"

• W dniu 28.05. uczniowie klas IV - VIII wybrali się na zajęcia terenowe do Łodzi, które odbywały się w Parku im. J. Piłsudskiego. Zajęcia te mają na celu urozmaicenie zwykłych szkolnych zajęć oraz poszerzenie praktycznej wiedzy dzieci. Wiadomości nabyte na takich zajęciach utrwalają się w pamięci uczniów, ponieważ oparte są na ich własnych obserwacjach.Zajęcia prowadzone są metodami aktywizującymi grupę, przy dużym udziale zajęć ruchowych i wykorzystaniu kart pracy. 🌳🌳🌳

• Dzień otwarty koszar w Jednostce Wojskowej w Leźnicy Wielkiej

• W dniu 24 maja 2019r. uczniowie klas IV - VIII wybrali się na dzień otwarty koszar jednostki wojskowej w Leźnicy Wielkiej.  Zaproszeni goście mogli się przyjrzeć temu, czym na co dzień zajmują żołnierze z Ośrodka Szkolenia Aeromobilno  -  Spadochronowego, 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej i 1 Dywizjonu Lotniczego Ziemi Łęczyckiej. Podglądali między innymi treningi w tunelu aerodynamicznym, skoki spadochronowe, ćwiczenia pilotów i żołnierzy. Mogli też przymierzyć wyposażenie czy sprzęt. Mogli również zasiąść w kabinie śmigłowców, a także obejrzeć przygotowane na tę okazję pokazy dynamiczne. Dzieki stworzeniu takiego realnego klimatu dzieci mogły wcielić sie w rolę prawdziwego żołnierza. To był niesamowity dzień pełen wrażeń i atrakcji.

• Zagroda Młynarska w Uniejowie klasu IV - VIII

•      W dniu 22.05.2019r. uczniowie klas IV - VIII wybrali się na edukacyjne warsztaty ekologiczne pt. "Tajemniczy świat wiatraków". Uczestnicy wycieczki mogli wspiąć się na sama górę zabytkowego wiatraka oraz dowiedzieć się więcej na temat pracy młynarza. Młodzież mogła równiez zaobserwować proces przygotyowywania ciasta na chleb. Następnie samodzielnie ugniatali i formowali placek podpłomyk. W stodole oglądali również ekspozycje zabytowych pojazdów konnych oraz kolekcję narzędzi stolarskich. Na zakończenie młodzież otrzymała upieczony podpłomyk.

• „IV PRZERWA NA CZYTANIE”

•      W dniu 14.05.2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klasI – III oraz IV – VIII Szkoły Podstawowej w Błoniu brali udział w ogólnopolskiej akcji „IV PRZERWA NA CZYTANIE”. Wydarzenie odbyło się na drugiej i trzeciej przerwie lekcyjnej. Chętni uczniowie klasy II odwiedzili młodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych i przeczytali wybrane przez nich bajki. Maluchy słuchały bajek z zapartym tchem i wypiekami na twarzy. Uczniowie klas I – III czytali wybrane opowieści w przygotowanym kąciku czytelniczym, wymieniali się spostrzeżeniami i wzajemnie polecali czytanie swoich ulubionych książek. Natomiast dolny korytarz należał do „pożeraczy książek”, który wypełnili uczniowie klas IV – VIII, by razem bić rekord w czytaniu.W akcji uczestniczyło 88 uczniów i 12 nauczycieli.Brawo dla wszystkich, którzy przyłączyli się do zabawy. Dziękuję i gorąco zachęcam do czytania w każdej wolnej chwili, nie tylko na przerwach.

• Zagroda Młynarska Uniejów oddziały przedszkolne klasy I - III

• W dniu 20.05 oddziały przedszkolne oraz klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do Zagrody Młynarskiej w Uniejowie. Główną atrakcją były warsztaty podczas których dzieci dowiedziały się w jakiś sposób piecze się chleb oraz mogły same uformować swoje chlebki. Na zakończenie dzieci miały okazję zobaczyć wiatrak, który w dawnych czasach służył jako młyn. 😊

• Wycieczka do Załęcz Wielkiego

• W dniu 15.05 uczniowe klas IV-VIII uczestniczyli w warsztatach terenowych oraz zajęciach plastycznych w Załęczu Wielkim. Celem zajęć było podniesienie poziomu świadomości ekologicznej jak również zachęcenie uczniów do badania i analizy środowiska z różnych perspektyw. 🙂