• Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Informuję, iż od dnia 27 kwietnia 2019r. strajk nauczycieli zostaje zawieszony. Oznacza to, że od poniedziałku, tj. 6 maja 2019r. w szkole będą odbywać się zajęcia dydaktyczne zgodnie ze stałym planem lekcji.
          Pragnę Państwu serdecznie podziękować za ogromne wsparcie, życzliwość i wyrozumiałość okazywane w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

dyrektor szkoły

Jednocześnie przypominam, że zgodnie z Uchwałą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Błoniu z dnia 12 września 2018r. w sprawie dni wolnych od zajęć lekcyjnych, dzień 29 kwietnia 2019r. został odpracowany w dniu 14 października 2018r. (oddanie siłowni zewnętrznej), 30 kwietnia 2019r. odpracowaliśmy w dniu 2 lutego 2019r. (choinka szkolna), dzień 2 maja 2019r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Agnieszka Szczech – dyrektor szkoły

• Szanowni Państwo!

W związku z brakiem porozumienia między stroną rządową a związkami reprezentującymi nauczycieli, informuję, że akcja strajkowa nauczycieli nadal trwa i jest bezterminowa.

Jednocześnie przypominam naszym Ósmoklasistom o egzaminie, który odbędzie się w dniach 15 – 17 kwietnia 2019r.

Autobus szkolny będzie podstawiony zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.

Zmianie ulegną odwozy:

· poniedziałek - 15.04.2019r. godz.12.30

· wtorek – 16.04.2019r. godz. 11.30

· środa – 17.04.2019r. godz. 11.15

Proszę o wyrozumiałość i dalsze śledzenie wiadomości na stronie szkoły i w e-dzienniku.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Błoniu

• Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Informuję, że 11 kwietnia 2019r. (czwartek) akcja protestacyjna nauczycieli będzie kontynuowana. Szkoła, tak jak w dniu rozpoczęcia strajku, zapewni uczniom zajęcia opiekuńcze.

Jednocześnie pragnę Państwu serdecznie podziękować za dotychczasowe zrozumienie tak trudnej sytuacji, życzliwość oraz okazywane wsparcie. W dalszym ciągu proszę o śledzenie informacji na stronie internetowej szkoły i w dzienniku elektronicznym.

dyrektor Szkoły Podstawowej w Błoniu

• Mały Ekolog

•      Dnia 5 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Leźnicy Małej odbywał się   Konkurs  Wiedzy Ekologicznej Międzyszkolnej Sieci Nauczycieli Powiatu Łęczyckiego „Mały Ekolog”, w którym wzięli udział reprezentanci klasy III naszej szkoły. Drużyna w składzie: Zuzanna Bryś, Oliwer Bauer, Marcin Gromiński  doskonale poradziła sobie w zmaganiach konkursowych. Naszej Zuzance udało się zdobyć I miejsce i zająć tym samym, najwyższe miejsce na podium. Brawo trzecioklasiści! Jesteśmy z Was dumni!

• CYRK

•       W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedzili artyści cyrkowi ukraińskiego cyrku        "SZOK". Goście zaprezentowali magiczne sztuczki jak również pokazy żonglerki. Jednak najciekawszym punktem dla widzów okazały się zwierzęta, które brały udział w pokazach. Wśród publiczności nie zabrakło odważnych, którzy nawet zaprzyjaźnili się z wężem.

• Inwestujemy w przyszłość

•      Uczniowie klas młodszych naszej placówki uczestniczą w zajęciach z zakresu programowania z wykorzystaniem szkolnych robotów Photon. W/w zajęcia cieszą się ogromną popularnością i budzą wielkie zainteresowanie również uczniów starszych klas. I właśnie z myślą o tych nieco starszych, dnia 27 marca 2019 roku zorganizowaliśmy wyjazd grupy uczniów klas III-VIII na zajęcia robotyki w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grabowie. Wizyta w zaprzyjaźnionej szkole była okazją do świetnej zabawy,  w której wiedza łączyła się  z praktyką. Zajęcia pozwoliły naszym przyszłym „inżynierom”  rozwijać i testować ich wyobraźnię wizualno-przestrzenną, kreatywność, pracę zespołową czy umiejętności logicznego myślenia. Grupa  budowała i programowała z klocków Lego proste wersje robotów. Wychowankowie skonstruowali: robota Pszczołę, robota Zwiadowcę, a bardziej zaawansowanym w technologiach komputerowych, udało się stworzyć wymyślne pojazdy robotów.  Zajęcia z robotyki potwierdziły, iż nauka przez zabawę jest przyjemna i skuteczna, a co najważniejsze pokazuje, że zdobywanie wiedzy to pasjonująca przygoda.

• Jasełka

• 17 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyły się jasełka, które wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Podczas przedstawienia nie zabrakło tekstów o narodzinach Chrystusa jak również wspólnego kolędowania. Dzieci wcieliły się również w różne role tak, aby jeszcze bardziej można było odczuć klimat nadchodzących Świąt.