• XI Gminna Olimpada Sportowa

• W dniu 29.03.2019r. dzieci z grupy 5-6 latków brały udział w XI Gminnej Olimpiadzie Sportowej w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej. Na dzieci zawodników czekał tor przeszkód, który musiały pokonać w jak najlepszym czasie. Przedszkolaki z naszej szkoły zrobiły to najszybciej, tym samym zapewniając sobie 1 miejsce. Gratulujemy! 🥇🥇🥇

• Lekcja otwarta "Matematyka z językiem niemieckim"

• Lekcja otwarta "Matematyka z językiem niemieckim" w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku. W dniu 29.03.2019r. odbyła się lekcja otwarta dla uczniów i nauczycieli wchodzących w skład Międzyszkolnej Sieci Nauczycieli Powiatu Łęczyckiego. Dzięki zaproszeniu SP w Piątku uczennica z naszej szkoły Jolanta Jasińska z kl. VII mogła uczestniczyć w lekcji otwartej, na której uczniowie z różnych szkół mogli wspólnie rozwiązywać matematyczne problemy po niemiecku. Tematem lekcji był kalendarz. Uczniowie pracowali w parach, grupach, korzystali z tablicy interaktywnej.

To było bardzo ciekawe doświadczenie.

• Baśń muzyczna pt. "W tajemniczej krainie krasnali"

• W dniu 21.03.2019r. oddziały przedszkolne wraz z klasami I - III udały się do Łęczycy na baśń muzyczną pt. "W tajemniczej krainie krasnali”, czyli rzecz o skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym trolu Szczerbolu, złej czarownicy Złośnicy i niedźwiadku Miodojadku w wykonaniu aktorów teatru muzycznego w Łodzi. 😊 Dzieci nie tylko obejrzały spektakl, ale brały również czynny udział w konkursach i zabawach. 😊

• W poszukiwaniu wiosny - spacer 20.03.2019r. 😊🌷

•

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy drugiej wybrały się na spacer w celu poszukiwania i rozpoznawania charakterystycznych cech wiosny. Po wyjściu z przedszkola słońce cieplej nas ogrzewało niż to było w zimie, powiewał łagodniejszy wiatr. Dzieci stwierdziły, że to już wiosna. Szukaliśmy dalej zmian, które niesie nowa pora roku: młode listki na krzakach, pąki na gałęziach drzew owocowych, zielona trawa, wschodzące krokusy i kwitnące przebiśniegi oraz tulipany i żonkile. Dzieci bardzo cieszyły się i podziwiały budzącą się przyrodę do życia. Rozpoznawały charakterystyczne cechy wiosny, jej symbole i rozumiały ich znaczenie.

• Góra Grosza

• Podobnie jak w latach poprzednich nasza szkoła wzięła udział w XIX edycji Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”, która była przeprowadzona w naszej placówce w dniach od 26 XI 2018r. do
          28 II 2019r.

W akcji uczestniczyła cała społeczność szkolna -uczniowie i przedszkolaki nie zawiedli i tym razem, każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Po zakończeniu tego szlachetnego przedsięwzięcia  dokonano liczenia wszystkich zebranych monet. Ogółem podczas XIX edycji akcji „Góra Grosza” zebraliśmy  199,40zł.

Zebrane monety zgodnie z instrukcją zostały zapakowane, zważone i umieszczone w dwóch paczkach - w małej o wartości 131,60 zł i dużej o wartości 67,80 zł, a następnie odniesienie na Pocztę Polską i wysłane do Towarzystwa „Nasz Dom” przez szkolnego koordynatora  panią D. Pomianowską.

• Dni otwarte oddziałów przedszkolnych

• 14 marca 2019r. w naszej szkole odbyły się dni otwarte oddziałów przedszkolnych. Nasi młodsi koledzy odbyli spacer po wszystkich miejscach w szkole, obejrzeli kabaret w wykonaniu klas starszych jak również uczestniczyli w warsztatach. Nie zabrakło także czasu na wspólną zabawę z naszym gościem - Myszką Miki.

Przedszkolaki do zobaczenia już we wrześniu. 😊🎈

• 8 marca - Święto wszystkich Pań

• Miłym wydarzeniem w Szkole Podstawowej w Błoniu były uroczyste obchodzony Dnia Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom, chłopcy przygotowali kabaretowy program artystyczny.

Na scenie mogliśmy podziwiać pierwszą wojowniczkę o prawa kobiet – Ewę, której udało się okiełznać nie tylko dzikie zwierzęta… ale i chorego mężą.

Po rajskich retrospekcjach przyszedł czas na scenkę walczącą ze stereotypami, czyli „Dzień mężczyzny”. Ania i Hubert wcielili się w role niestandardowego małżeństwa.

Na zakończenie wprowadzone w radosny nastrój panie otrzymały w dowód sympatii kwiaty, które niezmiennie kojarzą się z 8 marca.

Sto lat wszystkim paniom!