• OSA - Otwarta Strefa Aktywności już działa

• 14 października 2018r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej w ramach projektu rządowego OSA- Otwarte Strefy Aktywności.

Uroczystego otwarcia OSA przy Szkole Podstawowej w Błoniu dokonał Wójt Gminy Łęczyca pan Jacek Rogoziński, Senator Rzeczypospolitej Polskiej pan Przemysław Jacek Błaszczyk, Poseł Rzeczypospolitej Polskiej pan Marek Matuszewski, Przewodniczący Rady Gminy Łęczyca pan Włodzimierz Starzyński oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Błoniu pani Agnieszka Szczech. Ponadto w uroczystości wzięli udział: przewodnicząca Rady Gminy Łęczyca – pani Jadwiga Frątczak, Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Błoniu, Rada Rodziców, uczniowie i mieszkańcy miejscowości Błonie.

Gmina Łęczyca otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Sportu i Turystyki
          do budowy 5 obiektów sportowo – rekreacyjnych, które powstały przy każdej ze szkół podstawowych z terenu Gminy Łęczyca. Na ten cel Gmina pozyskała 125 tysięcy złotych, które stanowią 50% kosztów całej inwestycji. Dzięki temu stała się jedną z 792 gmin z całego kraju, które w ramach pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA), otrzymały wsparcie na budowę miejsc spotkań i aktywności całych rodzin – dzieci, rodziców, seniorów.

Radosne wydarzenie dodatkowo uatrakcyjnili uczniowie naszej szkoły, organizując występy artystyczne.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

S. A.

• HUBERTUS 2018

• 13 października 2018 r. na Placu Tadeusza Kościuszki zorganizowany został po raz dwunasty Hubertus Łęczycki 2018

Z tej okazji Wydział Rolnictwa oraz Ochrony Środowiska w Łęczycy zorganizował wiele konkursów ekologicznych. Uczennice naszej szkoły wzięły udział w dwóch konkursach i jak się okazało z dużym powodzeniem.

Pierwszy z nich polegał na wykonaniu projektu „Kartki do sąsiada”  z pozytywnym przesłaniem o charakterze antysmogowym lub dotyczącym spalania odpadów w domowych piecach. Nasza uczennica Marta Kowalczyk z klasy VI wykazała się nie tylko zdolnościami plastycznymi ale również dużą znajomością tematu i zajęła I miejsce.

Drugi konkurs pt „Nasi ziołożercy”  polegał na rozwiązaniu testu i wykazaniu się znajomością zwierząt żyjących w Pradolinie Warszawsko – Berlińskiej. Pierwsze miejsce zdobyła Marta Kowalczyk a drugie Agata Szymczak z klasy VI.

Uczennice z naszej szkoły wykazały się dużą wiedzą przyrodniczą i liczymy, że pasja
          do przyrody zostanie w nich na zawsze.

Dziewczyny! Dziękujemy Wam i gratulujemy.

BK

• „WITAJ SZKOŁO!” Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

• 3 września 2018 roku w naszej szkole był dniem szczególnym
          i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2018/2019.

Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wszystkich zgromadzonych powitał nowy dyrektor szkoły w osobie pani Agnieszki Szczech, która z rąk Wójta Gminy Łęczyca, Pana Jacka Rogozińskiego odebrała  Akt powierzenia stanowiska Dyrektora Szkoły Podstawowej w Błoniu. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Błoniu ciepło przyjęła nowego dyrektora, życząc mu sukcesów w pracy zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz mnóstwa energii i optymizmu w obliczu zmian.

Następnie pani dyrektor ze szczególną życzliwością zwróciła się do dzieci z oddziałów przedszkolnych „rozpoczynających wspaniałą przygodę edukacyjną, uczniów klasy I oraz uczniów pozostałych klas”. Wszystkim natomiast życzyła wiary we własne możliwości, realizacji pasji i rozwijania zainteresowań.

Punktem kulminacyjnym naszej uroczystości było pasowanie na ucznia dzieci rozpoczynających naukę w klasie I oraz pasowanie na przedszkolaka. Wszyscy pasowani otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Na zakończenie spotkania pani dyrektor powiedziała: „Życzę wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie sukces. W swym postępowaniu pamiętajcie o słowach wypowiedzianych przez pisarza i duchownego Phila Brosmansa „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzę wam jak najwięcej”.

Nauczycielom życzę jak najmniej kłopotów,  problemów z uczniami, zdrowia
              i wielu powodów do satysfakcji.

Rodzicom zaś zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą,
           z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrektorem”.

S. A.