• XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Każda okazja jest dobra, by powtórzyć tabliczkę mnożenia. A gdy 1 października obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia..... Trzecioklasiści nie mogli odmówić sobie tej przyjemności! Wraz z wychowawczynią przyłączyli się do matematycznej powtórki. Na początek pokolorowali sowy zgodnie z kolorami wyników mnożenia i dzielenia, następnie każdy uczeń wziął udział w teście sprawdzającym znajomość tabliczki mnożenia. Po zdanym egzaminie uczniowie otrzymali certyfikaty.

• Zdrowe śniadanie

• Każdy z nas bardzo dobrze wie, że w naszym życiu zdrowe odżywianie odgrywa bardzo ważną rolę. 1 października przy okazji tematu związanego ze zdrową żywnością, uczniowie klasy 2 samodzielnie pod okiem wychowawczyni przygotowali na śniadanie pyszne i zdrowe kanapki. Po takich zajęciach z pewnością zapamiętają, że zdrowe śniadanie jest podstawą każdego udanego dnia.

• Dzień Chłopaka w przedszkolu

• Przedszkolaki z grupy 3 i 4- latków świętowały dziś Dzień Chłopaka. W tym szczególnym dniu nie zapomnieliśmy również o dziewczynkach. Miny dzieci bezcenne.

• Dzień krawata

• Z inicjatywy SU Dzień Chłopaka stał się w naszej szkole Dniem Krawata:) Wszyscy uczniowie i nauczyciele prezentowali się znakomicie;)

• Dzień Chłopaka w zerówce

• Przedszkolaki z grupy 5 i 6- latków świętowały Dzień Chłopaka w wyjątkowy sposób. Naszym hasłem przewodnim było - kolorowo, zdrowo i wesoło! Dlatego też uczyniliśmy ten dzień dniem kulinarnym, w trakcie którego samodzielnie przygotowaliśmy owocową sałatkę. Podczas dzisiejszego świętowania nie mogło zabraknąć tanecznych szaleństw i wspólnych zabaw.

• Dzień Chłopaka w klasach I-III

• Dziś Dzień Chłopaka,

ślemy więc życzenia,

niechaj życie Wasze

wciąż na lepsze się zmienia!

Z okazji Dnia Chłopaka w klasach I-III odbyła się dzisiaj dyskoteka. Wychowawczynie zadbały o świetną zabawę, a rodzice dodali do tego mnóstwo słodkości.

• Dzień Głośnego Czytania

• Z okazji Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy 0, II i I uczestniczyli dziś w wyjątkowych lekcjach języka angielskiego. Uczniowie klas V i VII z pomocą pani Adrianny Miksy przeczytali dzieciom z klas młodszych dwie bajki w języku angielskim: "Trzy małe świnki" oraz "Kot w butach". Udało nam się też porozmawiać o czytanych bajkach i obejrzeć ich krótkie wersje animowane.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Ostatni czas to zdecydowanie czas ważnych decyzji w naszej szkole. Po prezentacjach kandydatów do SU z poszczególnych klas w poniedziałek odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybraliśmy nie tylko skład SU, ale także opiekuna SU i Rzecznika Praw Ucznia. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Przewodniczący SU Szymon Walczak

Zastępca Przewodniczącego SU Krystian Szczepaniak

Sekretarz SU Dawid Modrzyński

Opiekun SU pani Adrianna Miksa

Rzecznik Praw Ucznia pani Marta Florczak

• Dzień Głośnego Czytania

• 28 września w ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania do klasy trzeciej zawitały: pani dyrektor Ilona Sawicka oraz pani pedagog Katarzyna Strzelecka. Przeczytały trzecioklasistom dwie opowieści o Swojakach. Z całego serca dziękujemy za cudowne spotkanie.

• Sprzątanie świata

• 23 września z inicjatywy Pani Henryki Ratajczyk oraz Pani Bożeny Kuś zorganizowana została akcja Sprzątanie Świata. W ramach akcji wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym dotyczącym segregowania śmieci. Powstały piękne plakaty i nikt nie wrócił na lekcje bez słodkiej nagrody.