• Rajd Żółty Jesienny Liść

•

W sobotę 8 października 2011r. odbył się po raz dziewiąty Rajd „Żółty Jesienny Liść”. Imprezę zorganizował oddział PTTK "Ziemia Łęczycka" w Łęczycy przy współpracy Urzędu Gminy w Wartkowicach i Szkoły Podstawowej w Kłódnej. Głównymi celami i zadaniami rajdu było:

•  Propagowanie turystyki jako zdrowego stylu życia
          • Poznawanie piękna i walorów turystyczno – krajoznawczych Ziemi Łęczyckiej
          • Umacnianie więzi między turystami
          • Zdobywanie odznak turystyki kwalifikowanej.

W  tegorocznym rajdzie brało W udział 400 uczestników. Szkołę Podstawową w Błoniu reprezentowali: Adam Kaźmierczak, Dominika Grabarczyk, Mateusz Piszczałkowski, Marta Bednarek, Aleksandra Pijewska, Paulina Nijakowska, Adam Nijakowski, Jakub Nijakowski, Jakub Piszczałkowski oraz Maciej Grabarczyk.

Pokonaliśmy dzikie tereny leśne od Biernacie Parcele – Podbór – Zaciesze do Kłódna. Cała trasa przebiegła leśnymi duktami i ścieżkami leśnictwa Biernacie. W trakcie wędrówki otrzymaliśmy mapy, wytyczne do pokonania trasy i znalezienia punktów kontrolnych, w których to rozwiązywaliśmy wiele ciekawych rebusów i krzyżówek. Rajd zakończyliśmy na terenie Szkoły Podstawowej w Kłódnej. Tutaj odbyło się podsumowanie rajdu, wręczenie nagród i upominków. Pokonaliśmy trasę pieszą o długości ok. 11 km. W takcie wędrówki towarzyszył wszystkim dobry nastrój i świetna  zabawa !!