Piątek 19.01.2018

Kilka słów o samorządzie...

Samorząd Uczniowski rozpoczął swoją działalność w roku szkolnym 2012/2013 od wyborów Składu Zarządu i Rady Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej w Błoniu. Wybory odbyły się 11 października 2012r. Pierwszy Zarząd Samorządu Uczniowskiego w bieżącym roku szkolnym składał się z następujących osób:

1. przewodnicząca – Julita Dębowska

2. zastępca przewodniczącej – Paulina Walczak

3. sekretarz kl.IV – Kacper Kupis

4. sekretarz kl.V - Jakub Piszczałkowski

5. sekretarz kl.VI - Aleksandra Pijewska

Radę samorządu tworzą samorządy klasowe poszczególnych klas. Pierwszym opiekunem Samorządu Uczniowskiego była pani mgr Agnieszka SzczechOd roku szkolnego 2016/2017 opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani mgr Adrianna Miksa.

Celem działania Samorządu Uczniowskiego jest przede wszystkim wdrażanie uczniów do samodzielnego podejmowania obowiązków społecznych i przyjmowania na siebie odpowiedzialności za różne etapy życia klasy i szkoły. Samorząd Uczniowski przy S. P. pracuje w oparciu o roczny plan działań, przygotowywany przez zarząd i opiekuna samorządu na początku każdego nowego roku szkolnego.  Uczestniczy w organizacji obchodów rocznic, świąt państwowych i uroczystościach szkolnych, pod opieką nauczyciela odpowiedzialnego za zorganizowanie danej imprezy. Samorząd Uczniowski prowadzi i na bieżąco aktualizuje tablicę informacyjną, systematycznie powiadamia społeczność uczniowską o najważniejszych wydarzeniach dotyczących życia w szkole, konkursach i imprezach pozaszkolnych, akcjach charytatywnych, zawodach sportowych itp.