Piątek 22.06.2018

Rajdy

Rajdy w roku szkolnym 2012/2013

Rajd Mikołajkowy - 1 grudnia 2012r.

Turyści z naszej szkoły pod opieką pani Małgorzaty Błaszczyk wybrali się na VIII Rajd Mikołajkowy zorganizowany przez Oddział PTTK "Ziemi Łęczyckiej". Wszyscy w mikołajowych czapkach przeszli w uroczystej paradzie ulicami Łęczycy. Podczas rajdu grupa uczniów wzięła udział w konkursie muzycznym. Na zakończenie rajdu wszyscy z rąk Mikołaja otrzymali słodki podarunek.

Rajd „Żółty Jesienny Liść 2012”

W sobotę 6 października 2012r. odbył się Rajd „Żółty Jesienny Liść”. Imprezę zorganizował oddział PTTK "Ziemia Łęczycka" w Łęczycy.

Głównymi celami i zadaniami rajdu było:

1. Propagowanie turystyki jako zdrowego stylu życia,

2. Poznawanie piękna i walorów turystyczno – krajoznawczych Ziemi Łęczyckiej,

3. Umacnianie więzi między turystami,

4. Zdobywanie odznak turystyki kwalifikowanej.

W tegorocznym rajdzie brało udział 400 uczestników. Szkołę Podstawową w Błoniu reprezentowali następujący uczniowie:

1.

Sylwia Galant

2.

Weronika Sęczkowska

3.

Jakub Lawenda

4.

Przemysław Bas

Opiekunem była pani Małgorzata Błaszczyk.

Pokonaliśmy dzikie tereny leśne od Kowalewic do Chociszewa. Cała trasa przebiegła leśnymi duktami i ścieżkami leśnictwa Grotniki. W trakcie wędrówki otrzymaliśmy mapy, wytyczne do pokonania trasy i znalezienia punktów kontrolnych, w których to rozwiązywaliśmy wiele ciekawych rebusów i krzyżówek.

Rajd zakończyliśmy na terenie Szkoły Podstawowej w Chociszewie. Tutaj odbyło się podsumowanie rajdu, wręczenie nagród i upominków. Nasza drużyna „Tuptusiów” zajęła III miejsce.

Pokonaliśmy trasę pieszą o długości ok. 12 km.

W takcie wędrówki towarzyszył wszystkim dobry nastrój i świetna  zabawa !!!