• Kącik przyrodniczy

• Pod czujnym okiem pani Izabeli Wiśniewskiej u naszego kolegi Tomasza w kąciku przyrody rozpoczęło się wiosenne przebudzenie. Tomasz z dużym zaangażowaniem zakładał swoją hodowlę roślin. Zajęcia edukacyjne miały na celu poszerzanie wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Kącik przyrody jest doskonałym miejscem do prowadzenia częstych obserwacji. Dzięki niej Tomek będzie miał możliwość poznania cyklu rozwoju roślin, a także nauczy się ich systematycznej pielęgnacji.

• Próbne egzaminy ośmioklasisty

• Kolejna próba przed pierwszym życiowym wyzwaniem. W dniach 2 – 3 marca br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Błoniu pisali egzaminy próbne z przedmiotów egzaminacyjnych, czyli z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Poprzednia próba z wydawnictwem Operon odbywała się w dniach 9-11 lutego i była pierwszą z cyklu zaplanowanych diagnoz. Tym razem nauczyciele prowadzący przedmioty egzaminacyjne przy współpracy z panią dyrektor SP w Błoniu Danutą Pomianowską nadzorowali przebieg egzaminów pisanych na podstawie arkuszy przygotowanych przez wydawnictwa, z którymi współpracują. Egzaminy odbywały się w szkole z zachowaniem stosownych reżimów sanitarnych.

• Projekt "Bakcyl" - Twoje pieniądze

• Uczniowie kl. VI - VIII naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach webinarowych na temat "Twoje pieniądze", ponieważ przystąpiliśmy do projektu Bakcyl organizowanego przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości. Po przebytej lekcji uczeń: docenia znaczenia systemowego oszczędzania,z daje sobie sprawę z celowości budowania „funduszu bezpieczeństwa”, rozróżnia dochody i koszt w życiu codziennym, sporządza prosty budżet z kosztów i inwestycji oraz takie, z których zrezygnować, określa funkcje i formy pieniądza w gospodarce rynkowej, analizuje zarządzanie środkami pieniędzmi w życiu codziennym oraz wykorzystanie oszczędzania. Uczniowie, oglądając i słuchając ciekawego wykładu, komunikowali się na czacie. Przed nami jeszcze dwa tego typu zajęcia. Drugie spotkanie dotyczyło oszczędzania pieniędzy, natomiast trzecie bezpiecznego logowania. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Elżbieta Cichowska.

• Europejski Dzień Logopedy

• Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest w całej Unii Europejskiej 6 marca. Organizacja CPLOL zrzeszająca logopedów podkreśla rolę i znaczenie zawodu logopedy. Konieczność jego interwencji zmierzających do wspierania właściwego, poprawnego rozwoju mowy dziecka. Oto fotorelacja z zajęć logopedycznych prowadzonych w naszej szkole przez p. Martę Florczak. Dzieci wykonują ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, ćwiczenia oddechowe, ćwiczą wywołaną głoskę lub jej automatyzację.

• Występ z okazji Dnia Kobiet

• Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas 1-3 pod opieką pań Marty Florczak i Ilony Sawickiej przygotowali krótki występ z okazji Dnia Kobiet. Jeszcze raz - Wszystkiego Najlepszego!

• Dzień Kobiet w naszej szkole

• Chłopcy z klasy IV składają swoim Koleżankom i wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet. Pamiętajcie, jesteście niezastąpione. Dla każdej Mamy, Koleżanki, Pani, samych cudownych dni od Chłopców z grupy 5-6- latków. Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klasy III przygotowali dla wszystkich Pań pracujacych w szkole pyszne, kolorowe desery. Trzecioklasiści życzą wszystkim Paniom dużo zdrowia, uśmiechu i radości na każdy dzień.

• Zakładamy hodowlę kwiatów

• Na lekcji przyrody uczniowie klasy drugiej dowiedzieli się, jak hodować rośliny ozdobne. Wiedzą już, że kwiaty mogą wyrosnąć z nasion, pestek lub cebulek i czego potrzebują do życia. W drugiej części lekcji zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce i założyli własną hodowlę kwiatów, wpuszczając do swojej sali tak upragnioną wiosnę.