• Dzień Czekolady w klasie I

• Dziś podczas zajęć zdalnych uczniowie klasy I również świętowali Dzień Czekolady. Poznali tajniki powstawania czekolady, oglądali prezentację oraz filmiki dotyczące czekolady. Na koniec zajęć, na dobry humor na dalszą część dnia zajadali się czekoladowymi przysmakami

• Dzień Czekolady

• 12 kwietnia obchodzimy jeden z ulubionych dni w roku – czyli Dzień Czekolady.

Znana od kilku tysięcy lat, spożywana w przeróżnej formie, wspiera układ krążenia, poprawia samopoczucie i dobrze wpływa na organizm.

Ma tysiące odmian, kształtów i kolorów.

Jak wskazują dane, statystyczny Polak zjada w ciągu roku około 5 kg wyrobów z czekolady.

A Wy jedliście już dziś czekoladę?

• WAŻNE

• Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach

Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

• Informacja

• ❗Placówki wychowania przedszkolnego❗Od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

• Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

• Szanowni Państwo!

1 kwietnia rozpoczyna się (rozpoczął się) Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Informacje, które pracownicy polskiej statystyki publicznej zbiorą od milionów Polaków – w tym od nas samych – poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Dzięki temu lepiej poznamy potrzeby i wyzwania, z którymi mierzymy się w codziennym życiu.

Wszechstronna i rzetelna wiedza na temat naszego kraju i jego mieszkańców to nasze wspólne dobro, a także ogromny kapitał na dziś i na jutro.

Podstawową i obowiązkową formą w tegorocznym spisie ludności jest SAMOSPIS INTERNETOWY.Dodatkowo z uwagi na sytuację epidemiczną jest to najbezpieczniejsza forma, a także najwygodniejsza forma wypełnienia swojego obowiązku.

Formularz spisowy dostępny jest od 1 kwietnia na stronie SPIS.GOV.PL.

Dla osób, które same nie będą mogły dopełnić obowiązku samospisu, w tutejszym Urzędzie Gminy (Miasta) przygotowane zostało stanowisko do samospisu.

Jeżeli nie spiszą się Państwo internetowo, a skontaktuje się z Państwem rachmistrz spisowy, będą musieli Państwo udzielić mu odpowiedzi.

Nasz udział w spisie jest nie tylko prawnym obowiązkiem ale również powinnością obywatelską, a za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny!

• INFORMACJA

• Do 18 kwietnia br. zostaje przedłużona nauka zdalna w szkołach i placówkach. Tak jak do tej pory, klasy I-VIII oraz oddziały przedszkolne pracują zdalnie.