• Międzynarodowy Dzień Strażaka

• 4 maja to Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dzieci z grupy 3-4 latków dowiedziały się tego dnia wiele o tej niebezpiecznej i bardzo potrzebnej dla społeczeństwa pracy strażaków. Z tej okazji mogły obejrzeć strój strażacki oraz przymierzyć prawdziwy strażacki hełm

• Majowe święta w klasie II

• Przygotowując się do nadchodzących świąt majowych, uczniowie klasy 2 na zajęciach plastycznych i technicznych wykonali godło Polski oraz naszą flagę w nieco innej odsłonie.

• Światowy Dzień Książki w klasie II

• 23 kwietnia w Światowy Dzień Książki uczniowie klasy 2 uczestniczyli w lekcji innej niż pozostałe. Wychowawczyni pani Marta Florczak przygotowała dla nich zestaw zadań. Na rozgrzewkę drugoklasiści obejrzeli film opowiadający o powstawaniu książek. Następnie musieli ułożyć chronologicznie etapy produkcji książki i wkleić je do zeszytu. Zadanie matematyczne polegało na policzeniu, ile książek znajduje się na półkach. Kolejne polecenie dotyczyło złożenia z kartki papieru małej książeczki i zapisania w niej swojej bajki, baśni lub opowiadania. Na koniec uczniowie przygotowali zakładki do książki, ozdabiając je według własnego pomysłu. Ten dzień uważamy za bardzo udany.

• Dzień Ziemi w przedszkolu

• Dzień dobry! Z tej strony przedszkolaki z grupy 5-6 latków. 22 KWIETNIA - DZIEŃ ZIEMI, to bardzo ważne święto dla każdego z nas. My również włączyliśmy się w obchód tego dnia jednak nie tylko poprzez ubranie się na zielono... nasze zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza "Sznurek Jurka", dzięki któremu zrozumieliśmy jak łatwo jest zniszczyć ładne i czyste boisko, zaczynając tylko od jednego papierka. Następnie obejrzeliśmy prezentację, w której Pani Ziemia opowiedziała nam, w jaki sposób możemy o nią dbać i nie robić jej krzywdy.

• Dzień Ziemi w klasie III

• Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Również trzecioklasiści włączyli się w jego obchody. Wspólnie z wychowawczynią rozmawiali o sposobach troski o najbliższe środowisko naturalne, wskazywali postawy proekologiczne, przypomnieli sobie również jakie są rodzaje śmieci i jak należy je prawidłowo segregować. Chłopcy w ramach zajęć wykonali przepiękne prace plastyczne pt. "Nasza Matka Ziemia" oraz obejrzeli film edukacyjny.

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Jak możemy pokaz, że dbamy o naszą planetę? Jest wiele sposobów - segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i energii, recykling...Uczniowie klasy pierwszej i drugiej wraz z rodzicami pod wodzą wychowawczyń Ilony Sawickiej i Marty Florczak zaproponowali ekologiczne ubrania. Zapraszamy na fotorelację z ekologicznego pokazu mody.

• Wielkanoc w klasie I

• Nadrabiamy zaległości i uzupełniamy facebookowe wiadomości. Przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy pierwszej podczas zajęć technicznych wykonali „Kurczaka”. Z plastikowej butelki, kawałków bibuły, kolorowego papieru powstały takie piękne kurczaczki.

• Wiosna, wiosna...

• Początek wiosny już dawno za nami, ale taką prawdziwą wiosną - ciepłą,słoneczną - nie możemy się w pełni cieszyć. Za oknami deszczowo, szaro, buro. Dlatego drugoklasiści na zajęciach technicznych i plastycznych wykonali przestrzennego bociana i bazie kotki, żeby skutecznie przywołać upragnioną wiosnę.

• Dzień Czekolady w klasie I

• Dziś podczas zajęć zdalnych uczniowie klasy I również świętowali Dzień Czekolady. Poznali tajniki powstawania czekolady, oglądali prezentację oraz filmiki dotyczące czekolady. Na koniec zajęć, na dobry humor na dalszą część dnia zajadali się czekoladowymi przysmakami

• Dzień Czekolady

• 12 kwietnia obchodzimy jeden z ulubionych dni w roku – czyli Dzień Czekolady.

Znana od kilku tysięcy lat, spożywana w przeróżnej formie, wspiera układ krążenia, poprawia samopoczucie i dobrze wpływa na organizm.

Ma tysiące odmian, kształtów i kolorów.

Jak wskazują dane, statystyczny Polak zjada w ciągu roku około 5 kg wyrobów z czekolady.

A Wy jedliście już dziś czekoladę?