• Informacja

• Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Fundacja Kultury i Sportu 44, ul. Obozowa 70/37, 01-426 Warszawa- zaprasza na  ekologiczne słuchowisko muzyczne rozgrywające się w Łodzi pt. "Smog nas zje" autorstwa Marty Fox. Jego premiera odbędzie się 31 maja 2021r. Materiał w całości trwa ok. 22 minuty, jest doskonałym pretekstem do rozmowy na temat ekologii na przykład w okolicach Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego (5 czerwca).  Adresatami słuchowiska są dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne.

Produkcja powstaje dzięki finansowaniu Miasta Łodzi. Patronat medialny objęły m.in. Polskie Radio Dzieciom, TVP3 Łódź, Agencja Informacyjna.

Projekt jest zrealizowany na najwyższym poziomie z udziałem aktorów scen warszawskich (m.in. Karina Seweryn, Barbara Garstka, Tomasz Gęsikowski).

Pomysłodawcą, autorem muzyki i reżyserem słuchowiska jest Artur Gotz (wokalista, który nagrał trzy płyty, zagrał ponad 550 koncertów w Polsce, a także w  Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie, aktor scen Warszawy i Łodzi).

• Ważne !

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Od następnego tygodnia szkoła podejmuje pracę w trybie hybrydowym:

• w dniach 17-20 maja 2021r. do szkoły przyjeżdżają klasy VII, VIII. Klasy IV,V,VI pracują w tych dniach zdalnie;

• w dniach 21,24 i 28 maja 2021r.do szkoły przyjeżdżają klasy IV, V, VI. Klasy VII, VIII pracują  w tych dniach zdalnie.

W dniach 25-27 maja odbywa się Ogólnopolski Egzamin Ósmoklasisty. Dla klas I-VII są to dni bez zajęć dydaktycznych.

• Informacja

• Rozpoczynamy 3 edycję Akcji Rekrutacji!

Z tej okazji zapraszamy na bezpłatną transmisję online, na której zaprezentujemy etapy rekrutacji do szkół ponadpostawowych w oparciu o system Nabory VULCAN. Podczas prezentacji przedstawimy kandydatom tegoroczny harmonogram naboru, opowiemy na co zwrócić szczególną uwagę oraz jakie dokumenty należy dostarczyć do szkół. Dodatkowo przejdziemy przez proces wyboru placówek      i podpisywania elektronicznego wniosku.

Kiedy: 13 maja 2021r., godzina 17:00

Do tegorocznego wydarzenia będziecie mogli dołączyć zarówno na naszym kanale na YouTube, jak i na Facebooku. Po zakończeniu transmisji nagrania zostaną zapisane i udostępnione na wyżej wymienionych portalach.

Link do spotkania w sprawie rekrutacji

• Dzień Ziemi w klasie I

• Jeszcze podczas nauki zdalnej uczniowie klasy I również świętowali Dzień Ziemi. Z tej okazji zapoznali się z prezentacją multimedialną, poznali sposoby segregacji śmieci oraz dbania o naszą planetę. Jako podsumowanie na kolejnej lekcji edukacji przyrodniczej uczestniczyli w szkoleniu „Jak być eko” skierowanym dla uczniów klas I – III organizowanym przez Ekolandia.edu. Następnie wcielili się w role projektantów i wykonywali przedmioty z różnych materiałów, które zwykle wyrzucamy do śmieci. Natomiast podczas zdalnych zajęć edukacji technicznej wykonali „Pożeracza baterii”. Spójrzcie na efekty ich pracy.

• Międzynarodowy Dzień Strażaka

• 4 maja to Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dzieci z grupy 3-4 latków dowiedziały się tego dnia wiele o tej niebezpiecznej i bardzo potrzebnej dla społeczeństwa pracy strażaków. Z tej okazji mogły obejrzeć strój strażacki oraz przymierzyć prawdziwy strażacki hełm

• Majowe święta w klasie II

• Przygotowując się do nadchodzących świąt majowych, uczniowie klasy 2 na zajęciach plastycznych i technicznych wykonali godło Polski oraz naszą flagę w nieco innej odsłonie.

• Światowy Dzień Książki w klasie II

• 23 kwietnia w Światowy Dzień Książki uczniowie klasy 2 uczestniczyli w lekcji innej niż pozostałe. Wychowawczyni pani Marta Florczak przygotowała dla nich zestaw zadań. Na rozgrzewkę drugoklasiści obejrzeli film opowiadający o powstawaniu książek. Następnie musieli ułożyć chronologicznie etapy produkcji książki i wkleić je do zeszytu. Zadanie matematyczne polegało na policzeniu, ile książek znajduje się na półkach. Kolejne polecenie dotyczyło złożenia z kartki papieru małej książeczki i zapisania w niej swojej bajki, baśni lub opowiadania. Na koniec uczniowie przygotowali zakładki do książki, ozdabiając je według własnego pomysłu. Ten dzień uważamy za bardzo udany.

• Dzień Ziemi w przedszkolu

• Dzień dobry! Z tej strony przedszkolaki z grupy 5-6 latków. 22 KWIETNIA - DZIEŃ ZIEMI, to bardzo ważne święto dla każdego z nas. My również włączyliśmy się w obchód tego dnia jednak nie tylko poprzez ubranie się na zielono... nasze zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza "Sznurek Jurka", dzięki któremu zrozumieliśmy jak łatwo jest zniszczyć ładne i czyste boisko, zaczynając tylko od jednego papierka. Następnie obejrzeliśmy prezentację, w której Pani Ziemia opowiedziała nam, w jaki sposób możemy o nią dbać i nie robić jej krzywdy.

• Dzień Ziemi w klasie III

• Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Również trzecioklasiści włączyli się w jego obchody. Wspólnie z wychowawczynią rozmawiali o sposobach troski o najbliższe środowisko naturalne, wskazywali postawy proekologiczne, przypomnieli sobie również jakie są rodzaje śmieci i jak należy je prawidłowo segregować. Chłopcy w ramach zajęć wykonali przepiękne prace plastyczne pt. "Nasza Matka Ziemia" oraz obejrzeli film edukacyjny.