• Warsztaty - wykonanie mandali

• Przyprawy, karton, tektura, klej i pomysłowi uczniowie to przepis na wykonanie mandali. W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2 i 3 uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Martę Florczak, podczas których samodzielnie wykonali piękne ozdoby. Oto efekty ich pracy.

• Dzień Przedszkolaka

• 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Radość, śmiech dzieci w grupie 3 i 4- latków świadczyły o wspaniałej zabawie. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

• Dzień Kropki

• 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

• Akcja "Zdrowo i sportowo"

• Uczniowie klasy trzeciej biorą udział w akcji "Zdrowo i sportowo", w ramach której dbają o swój rozwój fizyczny. Wraz z wychowawczynią zaczęli od lekcji wychowania fizycznego. Wkrótce relacja z kolejnych aktywności.

• KASZTANOBRANIE DLA KRZYSIA – niesiemy pomoc.

• Szkolne Koło Wolontariatu zachęca wszystkich uczniów naszej szkoły do zaangażowania się w pomoc dla Krzysia. Wystarczy połączyć przyjemne z pożytecznym - wyjść na spacer i nazbierać kasztanów, następnie wysuszyć je i przynieść do szkoły do pani Agnieszki Milskiej (sala nr 1).

• Chodźmy na grzyby!

• Niektórzy mają prawdziwe okazy, a trzecioklasiści własnoręcznie wykonane na plastyce grzyby. Praca na zajęciach stała się okazją do rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas zbierania grzybów.

• Zabawy plenerowe z wodą

• Zabawy plenerowe z wodą wzbogacone farbami i kolorowymi balonami to połączenie najbardziej lubianych przez dzieci form aktywności. W dniu dzisiejszym przekonały się o tym przedszkolaki z grupy 5,6- latków.

• Powitanie przedszkolaków

• Dzień dobry, przedszkolaki z grupy 5,6- latków witają się ze wszystkimi po wakacjach.

Nie chcemy tak szybko o nich zapomnieć, dlatego w dniu dzisiejszym przenieśliśmy się jeszcze w bajkową krainę i staliśmy się Piratami, którzy musieli odszukać zaginiony skarb. To zadanie nie należało do najłatwiejszych! W magicznym pudełku, które czekało na nas w sali znaleźliśmy tajemnicze koperty, a także niezbędne rzeczy potrzebne nam do rozwiązania wszystkich zagadek. Na samym początku Pani Natalka odczytała nam list, w którym były zawarte różne wskazówki. Jednakże, żebyśmy mogli stać się prawdziwymi Piratami, musieliśmy stworzyć swoje wymarzone, pirackie czapki.

Z tym zdaniem poradziliśmy sobie doskonale, a każde kolejne nie sprawiło nam większych trudności. Po wykonaniu następnych zadań pozostało nam już tylko odszukanie ukrytego skarbu. Kilka wskazówek i skarb był już nasz! Ależ było przy tym radości. Na koniec tej niesamowitej przygody Pani Natalka wręczyła nam pirackie odznaki.

• Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

• 1 września 2021 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Błoniu. O godz. 9.00 nowy rok szkolny powitali uczniowie klas I-VIII, zaś o godz.10.00 uczniowie oddziałów przedszkolnych. Po zajęciu miejsc głos zabrała Pani Dyrektor Ilona Sawicka, serdecznie witając wszystkich uczniów i nauczycieli oraz przybyłych rodziców, opiekunów i gości. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie poznali organizację zajęć.