• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

     • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 rozpoczeliśmy od odśpiewania Hymnu Państwowego oraz przypomnienia rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Następnie głos zabrała pani dyrektor Grażyna Czajkowska, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych w murach naszej szkoły. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz pierwszoklasistów, życząc im, aby zawarli nowe przyjaźnie i mogli rozwijać swoje zainteresowania naukowe i sportowe.

     • „Zielona Szkoła” w Sztutowie

     • W dniach 12-14.06.2017r.  27 uczniów Szkoły Podstawowej w Błoniu  uczestniczyło  w sportowej „Zielonej Szkole” na morzem, w miejscowości Sztutowo. Uczniowie wyjechali pod opieką  p. Danuty Pomianowskiej, p. Barbary Szymczak i p. Adrianny Miksy.

            Pierwszego dnia, już podczas podróży zatrzymaliśmy się, by zwiedzić Toruń. Zakupiliśmy pyszne pierniczki dla siebie i swoich rodziców. Gdy dotarliśmy na miejsce, po krótkim  zregenerowaniu sił, ruszyliśmy na plażę, na powitanie z morzem. Wieczór upłynął pod znakiem zajęć sportowych w pięknym kompleksie boisk sportowych.                                                                                                         

          Drugi dzień był również ciekawy. Po śniadaniu pojechaliśmy na basen do Stegny. Poćwiczyliśmy tam też troszkę  na siłowni zewnętrznej. Po obiedzie ruszyliśmy do pobliskich  Kątów Rybackich, gdzie zwiedziliśmy  Muzeum Zalewu Wiślanego. Dalej udaliśmy się do Krynicy Morskiej. Tutaj, choć nie było łatwo,  wszyscy weszliśmy na latarnię morską, a później wypłynęliśmy w rejs statkiem. Wieczór spędziliśmy przy ognisku  z pieczeniem kiełbasek. Później opiekunowie zorganizowali nam dyskotekę- to dopiero była frajda!                                                                                                              

          I tak nadszedł ostatni dzień wycieczki. Po  śniadaniu uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach     na temat bursztynu. Zostaliśmy zapoznani z  historią bursztynu, jego właściwościami  fizycznymi         i chemicznymi  oraz zastosowaniem. Mogliśmy obejrzeć i dotknąć  różnorakich okazów  bursztynu. Następnie wyposażeni w prowiant na podróż powrotną, wyruszyliśmy ze Sztutowa.                            

        W drodze powrotnej mieliśmy zarezerwowane bilety na zwiedzanie z przewodnikiem Zamku               w Malborku. Urzekło nas  piękno  jednej  z największych twierdz średniowiecznej Europy.            Tutaj spędziliśmy kilka godzin wypełnionych ciekawostkami historycznymi.

          Stąd  ruszyliśmy w podróż  powrotną. Przed szkołą czekali na nas nasi rodzice. Pobyt na „Zielonej Szkole” dostarczył nam wielu ciekawych wrażeń, którymi podzielimy się z rodzicami i kolegami.