• Dzień Głośnego Czytania

• Z okazji Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy 0, II i I uczestniczyli dziś w wyjątkowych lekcjach języka angielskiego. Uczniowie klas V i VII z pomocą pani Adrianny Miksy przeczytali dzieciom z klas młodszych dwie bajki w języku angielskim: "Trzy małe świnki" oraz "Kot w butach". Udało nam się też porozmawiać o czytanych bajkach i obejrzeć ich krótkie wersje animowane.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Ostatni czas to zdecydowanie czas ważnych decyzji w naszej szkole. Po prezentacjach kandydatów do SU z poszczególnych klas w poniedziałek odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybraliśmy nie tylko skład SU, ale także opiekuna SU i Rzecznika Praw Ucznia. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Przewodniczący SU Szymon Walczak

Zastępca Przewodniczącego SU Krystian Szczepaniak

Sekretarz SU Dawid Modrzyński

Opiekun SU pani Adrianna Miksa

Rzecznik Praw Ucznia pani Marta Florczak

• Dzień Głośnego Czytania

• 28 września w ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania do klasy trzeciej zawitały: pani dyrektor Ilona Sawicka oraz pani pedagog Katarzyna Strzelecka. Przeczytały trzecioklasistom dwie opowieści o Swojakach. Z całego serca dziękujemy za cudowne spotkanie.

• Sprzątanie świata

• 23 września z inicjatywy Pani Henryki Ratajczyk oraz Pani Bożeny Kuś zorganizowana została akcja Sprzątanie Świata. W ramach akcji wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym dotyczącym segregowania śmieci. Powstały piękne plakaty i nikt nie wrócił na lekcje bez słodkiej nagrody.

• Dzień Spadającego Liścia

• Czerwone, brązowe, żółte, pomarańczowe....Liście, bo o nich mowa, doczekały się swojego święta. 23 września obchodzimy Dzień Spadającego Liścia. Uczniowie klasy trzeciej wykonali swoje jesienne liście, wykorzystując szablon i plastelinę. Spacerując po ogródku szkolnym, stworzyli małe bukiety z zebranych liści.

• Warsztaty - wykonanie mandali

• Przyprawy, karton, tektura, klej i pomysłowi uczniowie to przepis na wykonanie mandali. W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2 i 3 uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Martę Florczak, podczas których samodzielnie wykonali piękne ozdoby. Oto efekty ich pracy.

• Dzień Przedszkolaka

• 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Radość, śmiech dzieci w grupie 3 i 4- latków świadczyły o wspaniałej zabawie. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

• Dzień Kropki

• 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

• Akcja "Zdrowo i sportowo"

• Uczniowie klasy trzeciej biorą udział w akcji "Zdrowo i sportowo", w ramach której dbają o swój rozwój fizyczny. Wraz z wychowawczynią zaczęli od lekcji wychowania fizycznego. Wkrótce relacja z kolejnych aktywności.