• Jesienny spacer dzieci z grupy 3-4 latków w poszykiwaniu jesiennych liści.

• Dzień Nauczyciela

• Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Przez wiele lat to święto nazywane było Dniem Nauczyciela i to określenie jest o wiele popularniejsze. W tym roku nauczyciele (oraz pracownicy oświaty) świętują w sobotę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby niespodzianki przygotować dzień wcześniej.

Pani dyrektor Grażyna Czajkowska tradycyjnie nagrodziła nauczycieli i pracowników niepedagigicznych za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - gospodarczej lub za wzorową pracę w zakresie administracyjno - gospodarczym.

• Warzywne ludki

• Warzywne ludki w wykonaniu dzieci z grupy 3 - 4 latków :)

• "HUBERTUS"

•          7 października 2017 r. na Placu Tadeusza Kościuszki zorganizowany został po raz jedenasty Hubertus Łęczycki 2017.

Z tej okazji Wydział Rolnictwa oraz Ochrony Środowiska w Łęczycy zorganizował wiele konkursów ekologicznych. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Błoniu wzięli udział w dwóch konkursach i jak się okazało z dużym sukcesem.

Pierwszy z nich pod nazwą „Nasi ziołożercy” przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z klas VI-VII  i gimnazjalnych. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu i wykazaniu się znajomością zwierząt żyjących w Pradolinie Warszawsko – Berlińskiej. Pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Granosik  z klasy VII, zaś tuż za Nią uplasowała się Natalia Stańczyk z klasy VI.

Drugi konkurs pt. „Pradolina Warszawsko-Berlińska i jej typowi mieszkańcy”  polegał na wykonaniu pracy plastycznej. W kategorii wiekowej klas IV – VII szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy V Marta Kowalczyk.

Nasze dziewczyny spisały się na medal, za co im bardzo dziękujemy i gratulujemy. Cenne nagrody w postaci mikroskopów   z pewnością pozwolą na dalsze obserwacje otaczającej nas przyrody.

BK

• POMAGAMY

• Sobota upłynęła pod hasłem POMOGAMY! Włączyliśmy się w akcję ZRYWAMY ŁAŃCUCHY.

Szkole Koło Wolontariatu pod kierownictwem pani Adrianny Miksy i pani Wiolety Łuczak wspierało dziś schronisko dla psów i kotów w Koninie. Nie zabrakło wzuszeń i dobrej zabawy przez urocze psiaki.

• Uczniowie klas starszych uczcili Dzień Chłopaka wizytą w parku trampolin, planetarium oraz w muzeum komiksu Tytus, Romek i Atomek. Zabawa była wyśmienita.

• Dzień Chłopaka

• Dzisiejszy Dzień Chłopaka nie brakowało na nim słodkości, zabaw tanecznych oraz konkursów.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• 20 września 2017r. nasi milusińscy obchodzili swoje święto. Uroczystość miała na celu dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Od samego ranka dzieci mogły uczestniczyć w różnych atrakcjach zorganizowanych specjalnie dla nich. Nauczycielki starały się jak najbardziej uatrakcyjnić ten dzień. Przygotowały dla dzieci zabawy, tańce i konkursy. Dzień Przedszkolaka był wspaniałym i radosnym wydarzeniem dla każdego dziecka.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - Obrazek 7

• Występy artystów cyrkowych

• W dniu 15.09.2017r. w szkole odbył się występ Artystów Cyrkowych. Na kilka minut sala gimnastyczna zamieniła sie w arenę cyrkową. Artyści zaprezentowali swoje umiejętności przed uczniami naszej szkoły. Ukazali nam zapierające dech w piersiach widowisko pełne magii, czarów i humoru.

• Sprzątanie Świata

• Sprzątanie świata

W naszej szkole 15 września 2017r. odbyło się sprzątanie świata. Uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły.

Akcja jest co roku organizowana w naszej szkole, a uczniowie aktywnie włączają się w sprzątanie. Akcję nadzoruje nauczyciel przyrody

Sprzątanie Świata - Obrazek 1   Sprzątanie Świata - Obrazek 2Sprzątanie Świata - Obrazek 3

Tradycyjnie jak  co roku włączamy się z dziećmi do akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko.  Najmłodsze dzieci  z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać "naszą Ziemię". Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.

Sprzątanie Świata - Obrazek 4    Sprzątanie Świata - Obrazek 5