• Mamy to… Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

• W dniu 21 września 2018r. w Widawie dyrektor naszej szkoły, pani Agnieszka Szczech, podpisała umowę o świadczenie publiczne dostępnych usług telekomunikacyjnych w Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu, zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Bezpieczny Internet w każdej szkole to szansa na wyrównanie dostępu
            do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

Korzyści dla naszej szkoły:

• dostęp do szybkiego Internetu;
            • możliwość korzystania z cyfrowych narzędzi i treści edukacyjnych;
            • bezpieczeństwo sieciowe użytkowników OSE;
            • podstawowy pakiet urządzeń infrastruktury szkolnej (CPE, WiFi, Switch).

(S. A.)

• Sprzątanie Świata w Szkole Podstawowej w Błoniu

• W piątek 21 września 2018 roku nasza szkoła tradycyjnie przyłączyła się do międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata”. W tym roku odbywała się pod hasłem "Akcja - segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej". Tegoroczna edycja kampanii jest jubileuszową, ponieważ w Polsce sprzątamy w ogólnoświatowej akcji od ćwierćwiecza. Celem 25. edycji było wspomożenie segregacji odpadów w gminach. Polskie gminy już w tym roku muszą osiągnąć poziom 30% recyklingu, a w roku 2020 nasz kraj musi osiągnąć poziom 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych.

W tym dniu dzieci z naszej szkoły spotkały się na krótkim apelu, na którym zostały zapoznane z nowym systemem segregacji śmieci. Dla łatwiejszego zapamiętania  kolorów worków na śmieci i rodzaju odpadów została przeprowadzona demonstracja właściwego segregowania. Najwięcej radości miały dzieci z klas 0-3. Zaś starsze dzieci wzięły udział międzyklasowych konkursach. Najlepsi w rozwiązaniu krzyżówki okazali się uczniowie klasy IV, zaś w konkursie na hasło promujące segregowanie odpadów uczniowie klasy VI. Wszyscy dobrze się bawili i zostali obdarowani symbolicznymi słodyczami.

Po krótkim spotkaniu na holu uczniowie pod opieką nauczycieli sprzątali teren wokół szkoły. Maluchy zaś obejrzały w klasach  film oraz uczyły się segregować śmieci
            z wykorzystaniem gier dydaktycznych.

Mamy nadzieję, że zgodnie z celem akcji nasi uczniowie podnieśli swoją świadomość ekologiczną a w przyszłym roku znowu chętnie przystąpią do kampanii.

Wioletta Łuczak, Bożena Kuś

• Bieg z okazji 100-lecia Niepodległości

• Dnia 19.09.2018r. 16 uczniów Szkoły Podstawowej w Błoniu wzięło udział
            w Biegu z okazji 100-lecia Niepodległości. Byli wśród nas przedstawiciele klas:  II, III, VI, VII, VIII. Uczniowie z chęcią podjęli się wyzwania, łączącego aktywność fizyczną z ważnym wydarzeniem historycznym.

Bieg podzielony był na następujące kategorie wiekowe: klasy I-II (500m.), klasy III-IV (500m.), klasy V-VIII (1000m.). Wszyscy z radością stanęliśmy na starcie, by móc spełnić szczytny cel. Choć nie zajęliśmy miejsc na podium, każdy
            z nas miał satysfakcję ze swojego udziału. Otrzymaliśmy pamiątkowe medale.

Barbara Szymczak

• Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego?

• Wyślij, tak jak my, symboliczną kartkę BohaterON! Pokaż, że pamiętasz o ich poświęceniu! Włącz się, masz czas do 2 października – 63 dni Powstania Warszawskiego
            i 63 dni akcji BohaterON.

Pamiętaj!!!

Powstanie warszawskie to zbrojne wystąpienie Armii Krajowej przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim w trakcie II wojny światowej. Początek akcji, która rozpoczęła się 1 sierpnia 1944 roku nazywane jest godziną „W”.

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.

(S. A.)