Nawigacja

 • „Dzień Dziecka”

  Dzień Dziecka”- radosne święto pełne niespodzianek!

    1 czerwca dzieci obchodziły swoje święto połączone z Dniem Sportu. Rywalizacja, wysiłek fizyczny, a także dobra zabawa to najchętniej wybierane przez dzieci formy spędzania czasu. Tak właśnie bawiliśmy się w Dzień Dziecka w naszej szkole. Mimo nieprzychylnej pogody, nie zabrakło uśmiechu na twarzach, dobrego humoru  i ochoty na wspólną zabawę.Pani dyrektor powitała uczniów, złożyła życzenia z okazji ich święta - dużo radości, beztroskiej zabawy i samych piątek na świadectwach.Tak rozpoczął się ten niezwykły, pełen radości i wrażeń dzień wszystkich dzieci. Integrowaliśmy się z naszymi milusińskimi podczas zabaw tanecznych, wspólnych gier, malowaniu twarzy. Sportowe zmagania dostarczyły niezwykłych przeżyć. Dzieci startowały w różnych konkurencjach („Strzał szczotką do bramki”, ,,Wyścig kangurów”,  „Bieg z przeszkodami, z piłeczką pod brodą” i wielu innych), zdobywając na każdej stacji punkty składające się na indywidualny wynik. Dużą atrakcją było przeciąganie liny, w której dziewczęta wykazały się większą tężyzną fizyczną od chłopców. Wspólną zabawę umilała dzieciom animatorka zabaw dziecięcych-sympatyczna pani w przebraniu Myszki Miki. To dopiero była  frajda !Nie zabrakło poczęstunku. Niezwykle smakowały kiełbaski pieczone na grillu. Było też mnóstwo słodyczy, lodów i napojów ufundowanych przez  Radę Rodziców. Można było zjeść watę cukrową i pochrupać popcorn.

  Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

  Dzięki  zaangażowaniu rodziców i nauczycieli  dzieci czuły się szczęśliwe. Było to święto pełne radości i uśmiechu.
  Wszystkiego dobrego, Drogie Dzieci!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

   

 • Światowy Dzień Matematyki

  29 marca 2017 r. w naszej szkole z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve, obchodziliśmy Dzień Matematyki. 

  Program Światowego Dnia Matematyki:


  1. Uroczyste rozpoczęcie, podczas którego prowadząca p. Elżbieta Lewandowska przedstawiła uczestnikom obowiązujące zasady i reguły gier, konkursów matematycznych i zabaw. Rozpoczęcie zostało uatrakcyjnione otwarciem wystawy wcześniej ogłoszonego konkursu plastycznego na najciekawszy plakat „Pieniądze to nie wszystko”.


  2. Konkursy matematyczne - w tym dniu uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej na  lekcji matematyki rozwiązywali zróżnicowane pod względem problematyki i wymagań  zagadki matematyczne.

  Konkurencje konkursowe :

  • Gra jeden z dziesięciu – uczestnicy poprzez naciśnięcie dzwonka sygnalizowali gotowość odpowiedzi na postawione pytanie. Poprawna odpowiedź była nagradzana cukierkiem
  • Praca w czteroosobowych grupach – lider grupy losowo wybierał numer pytania. Poprawna odpowiedź to jeden punkt ( wykorzystanie prezentacji "Pieniądze to nie wszystko"). Najlepsza grupa z każdej klasy została nagrodzona – wszyscy uczestnicy otrzymali batonik w kształcie trójkąta,
  • Indywidualny test dla chętnych uczniów (PRAWDA/FAŁSZ) – uczniowie, którzy zdobyli maksymalną liczbę punktów otrzymali ocenę bardzo dobrą z matematyki.

   

  3. Podsumowanie

  Na zakończenie Dnia Matematyki zostały wyróżnione i nagrodzone trzy najładniejsze plakaty. Zwycięzcy otrzymali słodkości. Po czym wszyscy zadowoleni wróciliśmy do swoich zajęć.

  Dzień Matematyki to świetna okazja zarówno do dobrej zabawy, jak i utrwalenia zdobytej wiedzy i umiejętności. 

   

   

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  Dnia 21 marca 2017r. w SP w Błoniu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Ubrani w  wiosenne, barwne stroje przybyliśmy do szkoły. Tego dnia władza w szkole została przekazana uczniom klas IV-VI. Nowa kadra nauczycielska dzielnie sprawdziła się w roli naszych nauczycieli. Ciekawie prowadzone zajęcia zachęciły wszystkich uczestników imprezy do sprawdzenia swoich sił
  w licznych konkursach, quizach, zabawach związanych z wiosenną przyrodą.  W dalszej części obchodów nasze dzielne przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wykonali wiosenne sałatki warzywne. Uczniowie klas IV-VI mieli do wykonania smaczne i zdrowe sałatki owocowe w ramach realizacji zadań projektu edukacyjnego: Światowy Dzień Zdrowia  w Szkole. Wspólna degustacja wykonanych sałatek, a także jak się okazało: koktajli i przekąsek, dodała sił do przeprowadzenia happeningu – przemarszu  po najbliższej okolicy. I tak oto zaopatrzeni w  wiosenne rekwizyty: kapelusze, stroje, sylwety ptaków, kwiatów, gwizdki, trąbki poszliśmy radośnie i ekologicznie witać wiosnę. Wzbudziliśmy ciekawość mieszkańców Błonia, którzy obserwowali nasze działania. Po przemarszu starsi uczniowie klas IV-VI zajęli się ukwiecaniem otoczenia szkoły. Posadziliśmy wiosenne kwiaty: bratki, prymule, hiacynty, żonkile, które zdobią otoczenie szkoły i zachęcają do jej odwiedzania.

  Szkoda, że na kolejny taki radosny, barwny i obfitujący w tak wiele wrażeń dzień musimy czekać cały rok …

   

 • Wycieczka do Łęczycy

   

  Zwiedzanie Łęczycy rozpoczęto od Pomnika Bohaterów Bitwy nad Bzurą, upamiętniającego żołnierzy oraz mieszkańców miasta zamordowanych w okresie okupacji hitlerowskiej. Uczestnicy wycieczki, która odbyła się 9 marca 2017r.oddalihołd poległym, składając symbolicznego kwiatka na pomniku.

  Następnie przewodnik Centrum Informacji Turystycznej Miasta i Gminy Łęczyca w bardzo ciekawy sposób opowiadał uczniom klas I-III historie powstania miasta. Prawdopodobnie początki Łęczycy sięgają VI wieku, kiedy gród był ośrodkiem plemienia Łęczan. W roku 1352 Kazimierz Wielki wybudował zamek, który stał się rezydencją królewską, a następnie był siedzibą starosty łęczyckiego. Zamek stanął na sztucznym wzniesieniu otoczonym fosą, która zasilana była wodami przepływającej niedaleko rzeki Bzury… opowieściom zapewne nie byłoby końca leczograniczał wszystkich czas.

  Potem mali turyści oglądali pozostałości murów miejskich. Podziwiali wnętrze Kościoła św. Andrzeja i zabytkowe kamienice na rynku miejskim, a także klasycystyczny ratusz, wybudowany pod koniec XVIII wieku, który obecnie nie pełni już roli siedziby władz miejskich. Mieści się tam w nim m.in. Urząd Stanu Cywilnego.

  Zakończeniem wyprawy był Zamek Królewski w Łęczycy,  w którym obecnie mieści się Muzeum Ziemi Łęczyckiej. Jak się okazało duża część jego eksponatów jest poświęcona diabłowi Borucie, którego legenda nierozłącznie związana jest z miastem Łęczycą. Jednak najtrudniejszym wyzwaniem dla  dzieci było poruszanie się ciemnymi, wąskimi korytarzami oraz pokonanie dużej liczby stopni schodowych by dotrzeć na wieżę zamkową i obejrzeć  z niej panoramę miasta.

  Mimo pochmurnego dnia i zmęczenia wszyscy wychowankowie byli zadowoleni  z możliwości poznania powiatowego miasta.

   

   

  Organizatorem wycieczki była pani Danuta Pomianowska

  Opiekunkami grup dzieci były panie: Agnieszka Pawłowska i Mirosława Borowska

   

   


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”

   

  W związku z realizacją Projektu Edukacyjnego –„Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”w naszej szkolezostał zorganizowany konkurspt. „Najpiękniejszy karmnik dla ptaków”. Konkurs ten adresowany  był do dzieci przedszkolnych oraz uczniów z klas I- VI.

   

  Celami  konkursu było:

  • kształcenie wśród uczniów postaw proekologicznych; 
  • uwrażliwienie dzieci i młodzieży na dokarmianie ptaków zimą; 
  • poznanie ptaków, które odwiedzają zimą karmniki oraz sposoby ich odżywiania;
  • rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.

   

  Oczywiście przed przystąpieniem do zmagań konkursowych społeczność szkolna zapoznana została podczas zajęć dydaktycznych  i świetlicowych z nazwami ptaków ich upodobaniami oraz formami ich aktywnej ochrony.

  Zadaniem uczestników zgodnie z regulaminem konkursu było wykonanie karmnika,do którego zbudowania wykorzystane były ekologiczne, trwałe materiały przyjazne środowisku, poza tym miał on chronić karmę przed zamoknięciem, a jednocześnie umożliwiać ptakom bezpieczne korzystanie z niego oraz był  łatwy w utrzymaniu czystości.

  Ponieważ wykonanie karmnika dla większości dzieci było trudnym zadaniem, dlatego praca konkursowa mogła być wykonana wspólnie z rodzicami lub opiekunami. Dzieci wstępnie projektowały własne karmniki na kartonie, a później  wspólnie z rodzicami je wykonywały. Ogółem do zmagań konkursowych zgłoszono 19  prac.

  Komisja konkursowa dokonała wyboru najciekawszych karmników pod względem pomysłowości wykonania, estetyki itp. Jury przyznało trzy zwycięskie miejsca. Nagrodzonymi pracami okazały się karmniki wykonane przez:

   

  I miejsce –Kacpra Karlikowskiego- ucznia klasy II;

  II miejsce- Milana Kisielewskiego 4-latka;

  III miejsce: Julii Szyjakowskiej 3- latki, Huberta Krukowskiego 3-latka,Marcela Strzeleckiego 3-latka i Oliwera Bauera -ucznia klasyI

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

   

   

 •  

  Zbiórka karmy dla zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy

   

  Prowadzone były rozmowy z dziećmi na temat zimy jako pięknej,ale trudnej pory roku dla zwierząt, szczególnie tych bezdomnych, liczących na naszą pomoc.Dlatego w naszej szkole zorganizowana była zbiórka karmyi innych niezbędnych rzeczy dla zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy.

  Dzieci bardzo chętnie przynosiły dary dla psów i kotów – karmę, koce oraz zabawki.

  Zbiórka dla pupili trwała od listopada do lutego.Akcja charytatywna zakończyła się dużym sukcesem.

  Wszystkie zgromadzone dla zwierząt rzeczy zostały przekazane opiekunom Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycypodczas zorganizowanej wycieczki w dniu 9 marca 2017r.

  Jak się okazało kontakt ze zwierzętami oddziałuje kojąco na dzieci i jest niezbędny w ich rozwoju emocjonalnym i społecznym. Cała społeczność szkolna przekonała się, że pomaganie czworonogom uszczęśliwia nie tylko obdarowywanych dla również darczyńców.

   

   

  Akcję przeprowadziła pani Danuta Pomianowska

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

 • "Góra Grosza"

  XVII edycja akcji „Góra Grosza”

  W tym roku podobnie jak w latach poprzednich nasza szkoła wzięła udział w XVII edycji Ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

   

  Celem akcji było zebranie funduszy -pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym oraz starszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi  i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

   

  Uczniowie i przedszkolaki  nie zawiedli i tym razem, każdy przyniósł tyle, ile mógł– w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

   

  Akcja była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej.
   

  Zebrane pieniądze dzieci segregowały nominałami i pakowały do woreczków foliowych. Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiła dzieciom wiele zadowolenia i satysfakcji. 

  W akcji uczestniczyła cała społeczność szkolna, która została uhonorowana specjalnymi podziękowaniami w formie dyplomów. 

   

  Po zakończeniu tego szlachetnego przedsięwzięcia  dokonano ważenia oraz liczenia wszystkich zebranych monet.

   

  Ogółem podczas XVII edycji akcji „Góra Grosza” zebraliśmy  194,59 zł.:

   

  Klasa

  Kwota

  3-4 latki

  44,00 zł

  5-6 latki

  50,00 zł

  klasa II

  24,04 zł

  klasa III

  5,65 zł

  klasa IV

  43,90 zł

  klasa V

  11,00 zł

  klasa VI

  16,00 zł

  Razem

  194,59 zł

   

   

   

   

   

   

   

  W dniu 2 marca 2017r. opiekunka akcji pani Danuta Pomianowska wysłała protokółi uzbierane pieniądze na adres organizatora-Towarzystwa „Nasz Dom”. 

   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym
   

 • 03.03.2017

  „Trening czyni mistrza …”

   

  Wyjście na lodowisko nie wymaga szczególnych planów, wyjazdów czy wydatków, a przynosi niesamowicie dużo radości…

  W dniu 3 marca 2017r. ponownie MRG Łęczyca zorganizowała wyjazd na lodowisko do Zgierza. Tym razem uczestnikami byli uczniowie szkół: Szkoły Podstawowej w Błoniu, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu, Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej.

  Wyjazd na lodowisko był doskonałą okazją do połączenia świetnej zabawy z nauką jazdy na łyżwach.

  Agnieszka Szczech – opiekun MRG Łęczyca

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym

   

   

 • 02.03.2017

  RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ …

   

  W  dniu 2 marca 2017r. w Szkole Podstawowej w Błoniu odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Radni Gminy Łęczyca, Sołtysi oraz Radni MRG Łęczyca.

  Spotkanie miało charakter lekcji historii pt. „Historia w pigułce – zabawa dla każdego!”

  Zaproszonych gości przywitała pani Grażyna Czajkowska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Błoniu oraz radna MRG Łęczyca Agata Szymczak, która w imieniu swoich koleżanek i kolegów powiedziała: „Miło mi w imieniu wszystkich radnych MRG Łęczyca Państwa powitać na dzisiejszym spotkaniu. Razem z Państwem będziemy uczestniczyć w lekcji pt. „Historia w pigułce – zabawa dla każdego!”. Będziemy mieli niezwykłą okazję łączyć przyjemnez pożytecznym – zabawęze zdobywaniem wiedzy.”Następnie z każdy z radnych MRG Łęczyca przedstawił się zebranym.

  Zajęcia miały formę warsztatów i poświęcone były wykorzystaniu puzzli edukacyjnych - „IV rozbiór Polski” na lekcjach historii.Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na 5 grup, które rywalizowały ze sobą.

  Pierwszym etapem gry edukacyjnej było ułożenie przez poszczególne grupy mapy w jak najkrótszym czasie. Wszyscy dzielnie poradzili sobie z tym zadaniem, uzyskując bardzo dobre czasy.

  W następnym etapie współzawodnictwa, pani Agnieszka Szczech – prowadząca zajęcia, odkrywała karty z miejscami, datami i zdarzeniami historycznymi, po czym uczestnicy zabawy musieli znaleźć miejsce na mapie i przyporządkować do niego odpowiedni znacznik chronologiczny. W tej części również wszyscy pracowali bardzo aktywnie i zespołowo.

  Spotkanie edukacyjne spotkało się z wielkim entuzjazmem uczestniczących w nim osób. Wszyscy mieli niezwykłą okazję łączyć przyjemne z pożytecznym – zabawę ze zdobywaniem wiedzy.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotogrfaicznym

 • Szkolny konkurs plastyczny nt. „Pomocna dłoń”

   

  Propagowanie idei wolontariatu i uwrażliwienie  uczniów na potrzeby szkolnego i lokalnego środowiska, a także kształtowanie postaw prospołecznych i rozwijanie empatii oraz zrozumienia było głównym celem realizowanego w naszej szkole kolejnego -3 zadania Szkolnego  KołaWolontariatuSzkoły Podstawowej w Błoniu, związanego z przeprowadzeniem szkolnego konkursu plastycznego nt. „Pomocna dłoń”.

  Konkurs ten był doskonałą okazją do rozwijania wśród uczniów postaw otwartości i wrażliwości na cierpienia, samotność oraz  pomagania innym i jednocześnie prezentacją posiadanych przez naszych wychowanków umiejętności artystycznych. Demonstrowanieróżnych pomysłów na pomaganie stało się takżeprzygotowywaniem  młodzieżydo podejmowania pracy wolontariusza.Zawieranie głębokich, wartościowych przyjaźnii kształtowanie umiejętności działania zespołowego było ważnym elementem podczas wykonywania prackonkursowych.

  Ogółem do zmagań konkursowych zgłoszono 18  prac  (były to prace wykonane indywidualnie jak i grupowo). Poziom artystyczny wytworów plastycznych  był bardzo wysoki. Plakaty wykonane były na dowolnym formacie i dowolnymitechnikami plastycznymi (malarstwo, rysunek, kolaże, wyklejanki itp.). Dzieła ukazywały sposoby udzielanej pomocy, ilustrowały czas spędzany z tymi osobami lub zwierzętami, czy podczas codziennych obowiązków, jak również przedstawiały wizerunekwolontariusza  (który  bez wątpienia był najważniejszą osobą niosącą pomoc potrzebującym- dobrowolnie, bez wynagrodzenia, świadomie działającego na rzecz innych).

  W dniu 28 lutego 2017r. po burzliwych naradach  jury wyłoniło laureatów konkursu w dwóch kategoriach wiekowych:

   

  I kategoria: klasy I-III

  I miejsce-praca zespołowa uczniów klasy II: Kacpra Karlikowskiego, Wiktorii Pawłowskiej, Adama Łopacińskiego, Rafała Wszelakiego;

  II miejsce- Oliwer Bauer klasa I, Wiktoria Salkowska klasa I;

  III miejsce-Zuzanna Bryś klasa I, Gabriela Pawłowska klasa I.

   

  Wyróżnienie:

  • praca zespołowa uczniów klasy III: Kacpra Szczepaniaka, Mateusza Andrzejczaka, Martyny Król, Jakuba Krysiaka, Kamila Graczyka, Adama Marczaka.

   

  II kategoria: klasy IV-VI

  I miejsce- Hubert Wszelaki kl. IV;

  II miejsce- praca zespołowauczennic kl. IV: Agaty Szymczak i Marty Kowalczyk.

   

  Wyróżnienia:

  • praca zespołowauczniów kl. VI: Julii Walczak, Natalii Walczak, Mateusza Rosińskiego;
  • Weronika Miedzińska kl.IV;
  • praca zespołowa uczennic kl. IV: Oliwii Fornalczyk i Anny Kaźmierczak;
  • Julia Pawłowska kl.V.

   

   

  Wszystkie prace biorąceudział w konkursiebyły wyeksponowane na  górnym korytarzu naszej szkoły podczaszorganizowanej wystawy.

   

  Zapraszamy Do obejrzenia zdjęć w Albumie fotorgaficznym

   

   

  Konkurs ten był doskonałą okazją do rozwijania wśród uczniów postaw otwartości i wrażliwości na cierpienia, samotność oraz  pomagania innym i jednocześnie prezentacją posiadanych przez naszych wychowanków umiejętności artystycznych. Demonstrowanieróżnych pomysłów na pomaganie stało się takżeprzygotowywaniem  młodzieżydo podejmowania pracy wolontariusza.Zawieranie głębokich, wartościowych przyjaźnii kształtowanie umiejętności działania zespołowego było ważnym elementem podczas wykonywania prackonkursowych.

  Ogółem do zmagań konkursowych zgłoszono 18  prac  (były to prace wykonane indywidualnie jak i grupowo). Poziom artystyczny wytworów plastycznych  był bardzo wysoki. Plakaty wykonane były na dowolnym formacie i dowolnymitechnikami plastycznymi (malarstwo, rysunek, kolaże, wyklejanki itp.). Dzieła ukazywały sposoby udzielanej pomocy, ilustrowały czas spędzany z tymi osobami lub zwierzętami, czy podczas codziennych obowiązków, jak również przedstawiały wizerunekwolontariusza  (który  bez wątpienia był najważniejszą osobą niosącą pomoc potrzebującym- dobrowolnie, bez wynagrodzenia, świadomie działającego na rzecz innych).

  W dniu 28 lutego 2017r. po burzliwych naradach  jury wyłoniło laureatów konkursu w dwóch kategoriach wiekowych:

   

  I kategoria: klasy I-III

  I miejsce-praca zespołowa uczniów klasy II: Kacpra Karlikowskiego, Wiktorii Pawłowskiej, Adama Łopacińskiego, Rafała Wszelakiego;

  II miejsce- Oliwer Bauer klasa I, Wiktoria Salkowska klasa I;

  III miejsce-Zuzanna Bryś klasa I, Gabriela Pawłowska klasa I.

   

  Wyróżnienie:

  • praca zespołowa uczniów klasy III: Kacpra Szczepaniaka, Mateusza Andrzejczaka, Martyny Król, Jakuba Krysiaka, Kamila Graczyka, Adama Marczaka.

   

  II kategoria: klasy IV-VI

  I miejsce- Hubert Wszelaki kl. IV;

  II miejsce- praca zespołowauczennic kl. IV: Agaty Szymczak i Marty Kowalczyk.

   

  Wyróżnienia:

  • praca zespołowauczniów kl. VI: Julii Walczak, Natalii Walczak, Mateusza Rosińskiego;
  • Weronika Miedzińska kl.IV;
  • praca zespołowa uczennic kl. IV: Oliwii Fornalczyk i Anny Kaźmierczak;
  • Julia Pawłowska kl.V.

   

   

  Wszystkie prace biorąceudział w konkursiebyły wyeksponowane na  górnym korytarzu naszej szkoły podczaszorganizowanej wystawy.

   

  Zapraszamy Do obejrzenia zdjęć w Albumie fotorgaficznym

   

   

 • Walentynki

  Dzień Zakochanych to święto wszystkich - dziadka, babci, mamy, taty, córeczki, synka, czyli każdego z nas. W naszej szkole Walentynki były prawdziwym świętem miłości i przyjaźni. Dzięki akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski oraz Rzecznika Praw Ucznia wszyscy uczniowie otrzymali piękne kartki walentynkowe, a na każdej przerwie mogli sobie powróżyć.